Połączone zasłony

Tworzenie połączonych zasłon i funkcji według własnego wyboru

Kombinowane zasłony pozwalają stworzyć pewien akcent, który sprawia, że ​​pomieszczenie jest bardziej oryginalne Funkcjonalna dekoracja okna, pozwalająca na regulację stopnia oświetlenia sali i jej ogólnej stylistyki, jest kurtyną. Oprócz opcji jednokolorowych kombinowane zasłony okazały się bardzo dobre. Możesz je wykonać z pozostałej tkaniny, przyszyć na zamówienie lub kupić w sklepie. Najważniejsze jest, aby prawidłowo obserwować harmonię rozwiązań kolorystycznych.

Dwukolorowe zasłony dla każdego pokoju

Z właściwym wyborem modele dwukolorowe pasują do wnętrza przedszkola, gabinetu lub salonu. Oprócz wymogu kompatybilności roztworów barwnych istnieje zalecenie dotyczące gęstości materiału i jego tekstury. Zasada brzmi następująco: im więcej czasu spędza się w pokoju, tym łatwiej jest mieć zasłony.

Salon charakteryzuje się powagą i łatwą oficjalnością. Nocne czarno-białe zasłony z indywidualnymi zderzakami stworzą komfortową atmosferę. Podczas korzystania z kilku kolorów ciemniejszy odcień jest zawsze na głównej kurtynie. Jeśli chcesz podkreślić luksus, wybór jest dokonywany w kierunku szarobłękitnych kombinacji.

Doskonałym rozwiązaniem jest połączenie białego i ciemnozielonego odcienia

Komfort i ochrona przed słońcem zapewni zasłony, składające się z dwóch bliskich pastelowych odcieni:

Dwukolorowe zasłony do pokoju dziecięcego dobierane są z uwzględnieniem płci i wieku dziecka. Złoty, żółty i niebieski odcień jest preferowany przez chłopca, a dziewczyna ma połączenie dwóch kolorów: białego i różowego.

Połączone zasłony idei: od pozostałości

Nie ma potrzeby używania identycznego materiału dla każdej części. Najważniejsze, że jest wizualnie podobny do drugiego. W przeciwnym razie zbyt różne teksturowane tkaniny zapewnią inny poziom skurczu po pierwszym praniu. Oprócz tekstury konieczne jest uwzględnienie gęstości materiału.

Zastosowanie połączonych tkanin oparte jest na fakturze i kolorze.

W klasycznym wnętrzu najlepiej połączyć ciemne kolory (czarny, brązowy) z jasnymi kolorami (biały, beżowy, złoty)

Zaleca się wybór na korzyść średniej gęstości użytych materiałów. To nie obciąża całego projektu. Kończy przygotowywanie materiału do tworzenia kombinowanych dwukolorowych zasłon, aby wybrać ton i kolor.

Zalecenia przy wyborze kombinowanych zasłon

 • Wybór koloru opiera się na dominującym kolorze we wnętrzu.
 • Dozwolone jest używanie półtonów i odcieni, uzupełniających podstawowy styl.
 • Kontrastujące odcienie, na przykład czekolada i pistacja, sprawiają, że okno jest wizualnym środkiem w pokoju.
 • Elementy można układać w pionie lub w poziomie.
 • W momencie łączenia się z 2 tkankami ciemniejszy kolor jest zawsze na dole.

Do sypialni idealne zasłony łączone ze kremowymi i brązowymi odcieniami

Kombinowane zasłony i zasłony zaczynają się od poprawnie wykonanych pomiarów gzymsu i sufitu. Optymalna jest długość materiału, równa 1,5 długości gzymsu. Na przykład, jeśli jego rozmiar wynosi 3 m, tkanina będzie potrzebować prawie 5,2 m. Kombinacja pozioma wymaga zgodności z następującą procedurą obliczeniową.

Dziesięć procent wysokości sufitu i jest wielkość niezbędna do zgłoszenia. Na przykład, przy wysokości sufitu wynoszącej 2,5 m, należy wziąć materiał o grubości 2,67 cm z nadwyżką. W przeciwnym razie dochodzi do kombinacji pionowej - dodaje się kolejne 2 cm.

 • Kołki;
 • Nożyczki.
 • Taśma jest zasłoną.
 • Wątki.
 • Igły.

Zasłony nie powinny koniecznie być monofoniczne, każda z ich części może zawierać pewien wzór

Pełna lista narzędzi zależy od konkretnej sytuacji.

Sprawdź materiał pod kątem trwałości

Przed szyciem materiał sprawdza się pod kątem wytrzymałości. Aby to zrobić, wyciąć kawałek, którego rozmiar wynosi 10x10 cm.

Konieczne jest przeprowadzenie kilku testów:

 • Rozciągnij się kilka razy.
 • 3 minuty wcierane w dłonie.
 • Wyprostuj odciętą stronę, aby dostosować jej działanie.

Pojawienie się strzępienia lub łzawienia wskazuje na potrzebę znalezienia innego materiału

Po przetestowaniu można rozważyć różne pomysły na późniejszą realizację:

Eleganckie zasłony z połyskiem, które nadają elegancki wygląd

Zrozumienie opcji projektowych pomoże wyprodukować gotowe produkty. Najczęściej używane są dwa układy. W pierwszym przypadku z pozostałości powstają poziome lub pionowe paski. W drugim przypadku, gdy chcesz eksperymentów kolorystycznych, kawałki materiału o różnych kolorach tworzą mieszaninę kształtów: skośnych, pionowych i poziomych.

Monochromatyczne zasłony są zawsze modne

Salon nie wymaga użycia jasnych kolorów. Kolejnym ograniczeniem jest obowiązkowy związek: zasłony są wykonywane w stylu mainstream: awangardowym, imperium, high-tech, minimalizm, vintage, art-decor, barok.

Monochromatyczne zasłony narzucają ograniczenie - maksymalna liczba kolorów we wnętrzu nie przekracza trzech.

W konserwatywnym wnętrzu konieczne jest prawidłowe połączenie zastosowanych rozwiązań kolorystycznych:

 • Czerwony, niebieski, zielony lub szkarłatny nie powinien dominować.
 • Inspiracje nadają kolor lawendy.
 • Biały kolor zwiększy przestrzeń.
 • Pastelowe kolory są odpowiednie dla dzieci - nie będą one rozpraszać dziecka od zajęć.
 • Podobnie jest w sypialni - będziesz potrzebował pastelowych i spokojnych dźwięków.

Nie trzeba całkowicie łączyć zasłon, różnią się one na przykład tylko od góry

Głównym zaleceniem projektowym podczas pracy z zasłonami monochromatycznymi jest ich wybór pod meblami, ale nie pod tapetą. Pożądane jest, aby wybrać zasłony, których faktura pokrywa się z tapetą. Wybierając akcent wizualny, musisz wybrać coś: tapetę, meble, zasłony.

Odpowiednia kombinacja kolorów w zasłonach

Sypialnia, salon, pokój dziecięcy, biuro - niemal wszędzie dwukolorowe zasłony zmieszczą się we wnętrzu wyżej wymienionych pomieszczeń, wizualnie dostosowując przestrzeń.

Oprócz obowiązkowej kombinacji odcieni istnieją dodatkowe zalecenia:

 • Tworzenie pojedynczej przestrzeni jest promowane przez zielony kolor (nasycony, oliwkowy, szmaragdowy).
 • Umiarkowany kontrast - w twórczym poszukiwaniu nowego rodzaju projektantów pokoju nie zaleca się używania zbyt jasnych kolorów. Liliowy i piaszczysty, niebieski i żółty, zielony i flaming - lista dobrze dobranych odcieni.
 • Nacisk na delikatność palety powstaje przy aranżacji pokoju dziecięcego lub sypialni.

Aby wybrać odpowiednie kolory, zalecamy skontaktowanie się z projektantem lub skorzystanie ze specjalnego stołu do łączenia kolorów

Pożądany wynik określa zastosowane środki. Ci, którzy chcą dodać dodatkowe centymetry do pokoju, zaleca się stosowanie dwubarwnych zasłon o zimnych kolorach. Zakład na ciepłe tony jest uzasadniony na dużych obszarach. Kolejnym ozdobnym narzędziem jest ton, którego odpowiednia kombinacja tworzy nastrój w pomieszczeniu.

 • Pomarańczowy i marengo.
 • Wapno i indygo.
 • Jasnozielony i flamingo.
 • Żółty i niebieski.

W bardziej powściągliwej wersji wnętrza odpowiednie są dwukolorowe zasłony o fioletowym, seledynowym lub zielonym odcieniu.

Takie niezwykłe połączenie idealnie pasuje do wnętrza klasycznego lub dalekowschodniego

W kuchni o niewielkich rozmiarach będą odpowiadały ciepłe odcienie. Na przykład kolor pomarańczowy, który nie pozwala długo siedzieć i przejadać.

Niezależnie od preferowanego rozwiązania kolorystycznego, projektanci zalecają łączenie odcieni z uwzględnieniem możliwych konsekwencji:

 • Nadmiar czerwieni doprowadzi do trwałego stresu i podniecenia.
 • Nadmiar szarości jest katalizatorem stanów depresyjnych.
 • Violet - wizualnie redukuje pomieszczenie.

Jak łączyć zasłony we wnętrzu (wideo)

Kombinowane zasłony przyczyniają się do tworzenia komfortowej atmosfery w każdym pomieszczeniu. Im więcej czasu zajmuje, tym cieńsze powinny być zasłony. Są one wybrane do mebli, ale konieczne jest dopasowanie tekstury tapety i zasłon. Zakaz jest czerwony, szary i szkarłatny. Wpływa negatywnie na psychikę. Dzięki odpowiednio dobranym zasłonom kombinowanym będziesz mógł stać się szczęśliwszy i szczęśliwszy, co wpłynie na twoje życie.

Kombinowane zasłony we wnętrzu (zdjęcie)

Uwaga, tylko DZISIAJ!

© 2017, Vseobalkone.ru. Kopiowanie jest dozwolone tylko z odniesieniem wstecznym do źródła

Kopiowanie jest dozwolone tylko z odniesieniem wstecznym do źródła

Jak łączyć zasłony w dwóch kolorach lub z różnych tkanin

Aby nadać niepowtarzalności wnętrzu kuchni, możesz wybrać stylowe meble, niezwykłą dekorację lub jasne naczynia. Możesz eksperymentować z tkaninami wykorzystując kombinowane zasłony w dwóch kolorach lub kombinację kilku rodzajów tkanin o różnej fakturze - ta metoda nie wymaga gruntownych napraw lub poważnych wydatków i jest idealna dla początkujących. Dlatego przyjrzyjmy się bliżej podstawowym technikom "kombinatoryki włókienniczej" i kilku wygrywającym pomysłom na dekorowanie kuchni.

Zasłony z tkaniny w dwóch kolorach: sekrety udanych kombinacji ↑

Kuchnia jest jednym z nielicznych pomieszczeń w domu, w którym okna pełnią głównie rolę dekoracyjną. Oczywiście, mieszkańcy pierwszym piętrze lub mieszkania z oknami z widokiem na słonecznej stronie, i używać go jako zabezpieczenie przed nadmiernym światłem i wścibskich oczu, ale nadal głównym celem zasłony w kuchni - „Good Housekeeping”, aby dać komfort Aby nowe dwu-kolorowe zasłony idealnie pasowały do ​​wnętrza, ważne jest, aby nie zapominać o ogólnych zasadach harmonii i sposobów wizualnej korekcji przestrzeni.

Dwukolorowe zasłony do okna kuchennego

4 reguły udanych kombinacji:

Wiele osób wie, że w "północnych" pokojach lepiej wybrać zasłony o ciepłej kolorystyce, a dla przesiąkniętych słońcem okien - zimne. Ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że ciepłe kolory wizualnie zbliżają się do obiektu, dlatego w małej kuchni warto preferować zimne kolory, które wizualnie odgradzą okno i nadają pomieszczeniu objętość. Można jednak użyć alternatywnej opcji - neutralnych tonów, uzupełnionych małym wzorem lub małymi wstawkami żółtego, pomarańczowego, trawiasto-zielonego lub innych "ocieplających" kolorów.

Dwukolorowe pomarańczowo-białe zasłony

Zasłony mogą być udekorowane zgodnie z wystrojem i meblami w kuchni, lub stać się jasnym pociągnięciem, które przyciąga wzrok. Do wnętrza wyglądało harmonijnie, warto powielić zakres kolorów draperii w innych tkaninach lub akcesoriach.

Zasłony w kuchni

Możesz łączyć zasłony, używając kilku tkanin tego samego rodzaju, ale w różnych odcieniach lub łącząc materiały o różnych fakturach i przezroczystości. Ale nie zapominaj o praktyczności, ponieważ mówimy o kuchni z jej szczególnym mikroklimatem, który charakteryzuje się wysoką wilgotnością, wysoką temperaturą, osadzaniem się węgla i dymem z aromatami przygotowywanej żywności. Dlatego materiały nie powinny być oznakowane i łatwe do pielęgnacji, np. Organza, bawełna z dodatkiem poliestru, siatka, krepina-szyfon.

Przy pomocy ornamentów, charakterystycznych dla tego lub tego stylu, można podkreślić kierunek tematyczny projektu. Na przykład, w kraju, w Prowansji, i inne rustykalne wnętrza odpowiednich kratę i kwiatowymi zasłony, lambrekin proste, które można łączyć z własnym kolorze zasłon w kolorach pastelowych. Historyczne style uzupełnią lekkie kurtyny ze złotym haftem lub nadrukowanym jedwabiem. Nowoczesna kuchnia, urządzony w duchu high-tech lub minimalistyczne, monochromatyczne modele pasują oczka i rolety tkanina z drukowania zdjęć.

Kombinowane zasłony w dwóch kolorach w różnych stylach:

Kombinowane zasłony w dwóch kolorach

Wzory można również wykorzystać do wizualnej zmiany geometrii pomieszczenia. Na przykład, pionowe paski na długie zasłony „na podłodze” wizualnie pripodnimut niskim sufitem, poziomej wzór „push” ściany i zwiększenie otworu okiennego, duże jasne kwiaty przyniesie okno i drobnym drukiem - zabrać.

Jeśli chodzi o kombinacje wzorów różnych typów, nie jest konieczne stosowanie tylko jednego rodzaju wzoru na kilku zasłonach. Wręcz przeciwnie, odważnie łącząc podłużne i poziome paski przeplatane jasnych kolorach lub grochu, można osiągnąć stylowo i nowocześnie tradycyjny kwiatowy print luka.A, używanych tylko na jednym elemencie, bardziej nadaje się do spokojnych stylów klasycznych.

Ciekawa kombinacja pasm i kolorów

Spektakularny zestaw połączeniowy: angielska kurtyna w klatce i zasłona z lambrekinem

Ważne jest, aby zasłony łączyły się nie tylko z resztą dekoracji pokoju, ale także ze sobą - kolorem, ornamentem, fakturą lub dodatkami.

Interesujące kombinacje kolorów i tekstur ↑

Najprostszą opcją do stworzenia unikalnego wzornictwa tekstylnego okna kuchennego jest zastosowanie dwóch rodzajów kombinowanych zasłon. Najlepszym duetem do kuchni mogą być konstrukcje rzymskie lub rolkowe, uzupełnione kurtynami powietrznymi, krótkimi zasłonami lub lambrekenom. Nie mniej spektakularnie wyglądają rolety z jednego materiału o różnych kolorach.

Jasne, kwiatowe zasłony i słoneczno-żółte "Rimki" - udane połączenie dla kraju i prowincji

Pomysły na tworzenie kolorowych koktajli ↑

Rozważmy bardziej szczegółowo, jak połączyć zasłony dwóch kolorów ze względu na specyfikę kuchni i stylistykę pomieszczenia.

Ulubioną techniką z arsenału klasyków jest użycie neutralnego jako głównego koloru (biały, szary, mleczny, beżowy) i dowolnego akcentującego koloru. Najczęściej w jasnych kolorach powstaje zasłona lub roleta, a lambrekiny lub gęste zasłony działają jak kontrasty lub dodatki - wszystko zależy od intensywności wybranego koloru.

Dwukolorowy biało-czerwony zespół wygląda jasno i elegancko

Jednolite materiały są idealne do kuchni, urządzone w nowoczesnym stylu - minimalizm, high-tech, nowoczesne. Ale jeśli chcesz niestandardowych rozwiązań, możesz użyć jako "podstawy" tkaniny z wzorem lub kolorowym nadrukiem, który odbija się od podstawowych kolorów używanych do dekoracji i wyposażenia pokoju. „Rozcieńczyć” tkaniny dwóch kolorów mogą być jasne komórek, paski, kwiatów lub wzoru geometrycznego - wzory te wyglądają bardzo organiczna w środowisku kuchennym, zwłaszcza gdy reszta materiału tekstylnego jest utrzymany w tym samym duchu.

Połączone turkusowo-beżowe zasłony do kuchni w stylu secesyjnym

Dwukolorowe, krzywe zasłony z efektownymi frędzlami-pick-upami

Rada! Możesz kupić te same zasłony w kilku jaskrawych kolorach i zmieniać je w zależności od pory roku lub pory roku - neutralną bazę można łatwo połączyć z dowolnym kolorem.

Taka opcja może być niebiańskim darem dla skandalicznych wnętrz, w których projektach używa się jaskrawych kolorów. Kontrastowe zasłony mogą harmonijnie uzupełniać bogate kolory już obecne w dekoracji lub innych tkaninach, nadając kuchni elegancki wygląd. Najpopularniejszymi rozwiązaniami są jasne zasłony w kolorach przeciwnego spektrum (czerwono-zielone, żółto-niebieskie, czarno-białe), z których można tworzyć naprawdę nietypowe projekty, przeplatając ze sobą tkaniny. Ale nawet gładkie pasy kontrastowych tonów wyglądają stylowo i oryginalnie - docenią różne opcje zasłon z dwóch kolorów tkaniny, których zdjęcia zamieszczono poniżej:

Dwukolorowe czarno-białe kurtyny nici

Skomplikowane przeplatanie dwóch kolorów - zielonego i pomarańczowego

Niestandardowa okolica - soczyste jagody i bogaty jasnozielony odcień

Powietrzne dwukolorowe zasłony z kontrastowym ornamentem

Najtrudniej jest poprawnie wybrać "przeciwstawne" odcienie, aby okno nie wyglądało jak obce elementy na tle całego obrazu. Jako wskazówkę możesz wziąć dowolne dwa kolory już obecne we wnętrzu i zintensyfikować ich intensywność według własnego uznania. Aby ułatwić wybór kontrastów i stopnia ich jasności, skorzystaj z niewielkiej pomocy wizualnej.

Zasada wyboru kontrastujących odcieni

Rada! Połączenie dwóch kolorów jasnych zasłon mogą szybko znudzić, zaleca się, aby połączyć je z trzecim zabarwieniu neutralnym lub „dozowania” jasność w jego uznania przez zmniejszenie powierzchni każdej z barw do podstawowego tonu otrzymał więcej niż 70%.

Kombinacja, w której wykorzystuje się tkanki z jednego lub tego samego zakresu kolorów, ale o różnych stopniach intensywności. Na przykład zasłony w kolorze kawy można łączyć z bogatymi czekoladowymi zasłonami, niebieskim tiulem z zasłonami o szmaragdowym odcieniu, brzoskwiniowymi tonami z czerwonymi, żółtymi z pomarańczowymi itp.

Połączone zasłony-towarzysze z półprzezroczystego materiału

Dwukolorowe zasłony z jednego rodzaju tkaniny

Jako motyw jednoczący możemy użyć nie tylko koloru, ale i ornamentu, powtarzanego na tekstyliach okiennych. W tym samym czasie schemat kolorów obrazu i tkaniny może być inny.

Połączone zasłony w połączeniu z wzorem

Rada! Jeśli projekty wielowarstwowe z kilku zasłon nie odpowiadają Twoim wyobrażeniom, możesz szyć podwójne zasłony z tkanin o różnych kolorach i tworzyć ciekawe kombinacje za pomocą kostek, obracając zasłony lub tworząc kontrastujące zagięcia. To rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę - możliwość okresowej zmiany przedniej strony z tyłu, tworząc iluzję odnowienia wnętrza.

Dwustronne zasłony w neutralnym zakresie

Dwukolorowe draperie do jasnej kuchni

Jak łączyć zasłony z różnych tkanin ↑

Dwukolorowe zasłony o różnej fakturze - ciekawa technika, w której można uzyskać wiele pomysłów na oryginalny wygląd kuchni.

Kilka wskazówek dotyczących udanych kombinacji:

 • Użyj tekstur o różnym stopniu przezroczystości lub powiązanych ze sobą wzorów. Nałożenie kurtyny jednego koloru na inny stworzy iluzję obecności trzeciego jednolitego cienia.

Nałożenie tkanin o dwóch różnych kolorach z płynnym przejściem

 • To, że połączone zasłony z różnych tkanin nie wyglądały na fragmentaryczne, przy tworzeniu projektu wykorzystano dowolny element ogólny. Może to być warkocz lub zbieranie z tej samej tkaniny, tego samego wzoru, żakardu, łuku.

Granica w tonie kolorowych zasłon łączy w sobie połączenie czerwonego i białego wzoru w jedną całość

Łączenie elementów kombinowanych draperii - podwiązki, wstążki i dwukolorowej falbany

 • Bardzo oryginalne produkty z kilku kawałków materii. A gdy szycie nie jest konieczne ze względu na symetrię - w niektórych stylów „patchworku” zasłony, urządzone w twórczy bałagan, dać pokój szczególny urok i domu uyut.Chtoby harmonijnie łączyć zasłony do reszty sytuacji, można użyć nie tylko dwa podstawowe kolory, ale również szereg skrawków, pozostałe po szyciu innych tkanin kuchennych - obrusy, pokrowce na krzesła lub tapicerki meblowe.

Efektywna wstawka kwiatowa do zasłon monofonicznych

W ten sposób możesz połączyć resztki tkanin

 • W przypadku spokojnych wnętrz, w których dominują pastelowe odcienie i naturalne odcienie, odpowiednie są kombinowane zasłony z dwóch rodzajów tkanin, ale w tym samym kolorze. Ta metoda zapewni pomieszczeniu objętość i dopełni atmosferę dyskretnym, ale interesującym elementem.

Gęste rzymskie zasłony i kurtyna powietrzna z lambrekinem w jednym schemacie kolorystycznym

Masterclass na szycie dwukolorowych zasłon ↑

Jeśli zdecydowałeś się na najważniejszy - rodzaj konstrukcji, rodzaj tkaniny i kolor przyszłych zasłon - musisz kupić materiał do pracy i skontaktować się z jakimkolwiek atelier. Ale jeśli w domu jest maszyna do szycia, znacznie taniej jest szyć zasłony z tkaniny w dwóch kolorach własnymi rękami. Abyś mógł ocenić swoje umiejętności i umiejętności, sugerujemy zapoznanie się z przybliżonym algorytmem nadchodzących prac.

Aby dowiedzieć się, ile tkanek jest potrzebnych do szycia wybranego modelu, brane są pod uwagę 3 podstawowe parametry: długość gzymsu, szerokość tkaniny w rolce i świetność draperii. Jeśli dwie pierwsze wartości można uzyskać za pomocą prostych pomiarów z centymetrem, to rezerwa na fałdach lub falbanki pociągnięć trzeba myśleć o tym, a może nawet używać „eksperymentalne” model pościeli lub kołdry.

Wskazówka do obliczeń:

 • w przypadku gęstych zasłon długość gzymsu należy pomnożyć przez współczynnik montażu 1,2-1,5;
 • w przypadku zasłon na oczkach tworzących efektywne fałdy, długość powinna zostać zwiększona 1,5-2 razy;
 • dla jasnego tiulu zasłony z organzy, welonu lub szyfonu będą wymagały zapasu 2,5-3 razy dłuższego od gzymsu.

Obliczanie współczynnika montażu przez rodzaj mocowania zasłon

Ważne! Określ zużycie tkanki może być według następującego wzoru: (długość gzymsu współczynnik X montaż) / szerokość tkaniny w zwoju. Wysokość jest brana z obliczenia planowanej długości produktu (do parapetu, na środek okna, do podłogi), plus margines dla zgięć 5-10 cm.

Przygotowanie narzędzi i materiałów do pracy ↑

Aby w prosty model dla połączonych zasłony dwukolorowych do kuchni - kurtyn różnych kolorach - potrzeby: lekkie materiału do gotowych pomiarów taśmy kurtyna, tworząc spektakularny fałdy, wkładki, igły, nożyczki, szpilki i maszyny do szycia.

Ważne! W przypadku kombinowanych zasłon należy samodzielnie wykonywać i podnosić, zwłaszcza jeśli planujesz użyć ich jako elementu łączącego, ponieważ nie możesz uzyskać gotowego wariantu, który idealnie pasuje do koloru zasłon.

Ponieważ często rozmiar materiału w rolce nie pokrywa się z wymaganą szerokością zasłon, wymagane jest przecięcie tkaniny na paski. Aby uzyskać gładkie cięcie, możesz zastosować znakowanie za pomocą linijki i kredy lub delikatnie pociągnąć jedną z pionowych nici.

Do notatki! Możesz uszyć dwie zasłony w różnych kolorach lub stworzyć wersję łączoną, łącząc w każdej kurtynie wielobarwne nacięcia płócien.

Kombinowane zasłony z tkaniny w dwóch kolorach:

Połączone zasłony z tkaniny w dwóch kolorach

Każda kurtyna ma swój własny kolor

Po cięciu, nacięcia są szyte razem z tolerancją 1 cm (dla wytrzymałości, zaleca się, aby szew był obszywany overlockiem). Na obwodzie każdej kurtyny, po odjęciu górnej krawędzi, wykonaj zgięcie o grubości 0,5-1 cm i zszywamy piec.

Obrzeża - mały, ale ważny detal do spektakularnych zasłon

Rada! Dziób lub wąski warkocz można również wykorzystać do harmonijnego łączenia kolorów. Spróbuj wybrać jedną krawędź kurtyny w kolorze drugiej i odwrotnie, lub użyj najjaśniejszego z dwóch odcieni do wykończenia obu zasłon.

Teraz należy przymocować taśmę kurtynową do górnej krawędzi, wykonując ściereczkę na tkaninie na szerokość oplotu, aby za pomocą sznurka zaciągnąć każdą zasłonę i zawiesić ją na pętlach na zaczepach okapu. Możesz naprawić gotowe zasłony za pomocą wspaniałych kokardek, kilofów lub taśm magnetycznych - według własnego uznania.

Naprawione zawiasy na haki nie powinny być przyszyte do tkaniny

Rada! Gotowe zasłony można łączyć z innymi elementami dekoracyjnymi, np. Lambrekinem, frędzlami, bujnymi falbankami lub pętelkami z tkaniny.

Fringe z koralikami

Lekcja wideo: jak łączyć zasłony o różnych kolorach i teksturach ↑

Użyj dwukolorowych zasłon w kuchni - odbiór nie jest nowy od dłuższego czasu. Ale jeśli wybierzesz oryginalną kombinację kolorów lub tkanin o ciekawej fakturze, możesz stworzyć wyjątkowe wnętrze, w którym tekstylia będą główną atrakcją projektu. I nie trzeba kończyć kursów szycia i szycia, aby uzyskać model zasłon dla swojego pomysłu - wystarczy przenieść pomysł na papier i dostarczyć szkic doświadczonej szwaczki.

Zasłony z weluru w dwóch kolorach, których zdjęcia można zobaczyć w połysku wnętrza i na stronach internetowych o wystroju wnętrz, są jednym z najwspanialszych sposobów.

Zasłony w dwóch kolorach: dwukolorowe zasłony i lambrekiny we wnętrzu kuchni

Jak w przypadku każdego materiału używanego do dekoracji okien, rzymskie zasłony wymagają opieki. Zanim umyjesz rzymskie zasłony, przeczytaj informacje.

Jak usunąć rzymskie zasłony: małe sztuczki, aby uzyskać doskonałe rezultaty

Czy podążasz za modą i kochasz wszystkie najnowsze? Wtedy rzymskie zasłony w kuchni są twoim wyborem. Wszakże teraz w modzie jest wygoda i prostota, minimalizm i.

Kombinowane zasłony: zdjęcie dwukolorowego wzoru nowoczesnych zasłon

Dobrze przemyślany wygląd lokalu jest połączeniem wielu elementów, w tym tekstyliów w oknach.

W niektórych przypadkach oryginalne krawiectwo określa styl dekoracji pomieszczeń, uzupełnia ogólną paletę, koryguje oświetlenie.

Zasłony w połączeniu z dwoma kolorami - najtańszym sposobem na aktualizację przestrzeni życiowej, a także popularne narzędzie do tworzenia komfortowego środowiska.

Można je kupić gotowe lub szyte własnoręcznie z tkanin zasłonowych i tiulu.

Wybór tkanin do nowoczesnego projektowania kombinowanych zasłon

Koncepcja "kombinowanych zasłon" polega na połączeniu różnych rodzajów tkanin.

Ten wybór powinien być motywowany różnymi komponentami:

 • styl wnętrza;
 • kolor;
 • rysunek;
 • Tekstura tkanin;
 • zdolność transmisji światła.

Wybór tkaniny według stylu mówi sam za siebie. Na przykład, pstrokaty kwiatowy wzór połączonych zasłon sypialni w stylu wiejskim nie nadaje się do wyrafinowanego wnętrza pałacu lub dekoracji w stylu loftu.

Ciepłe nasycone kolory są odpowiednie w pomieszczeniu od strony północnej - żółtym lub pomarańczowym w połączeniu z bielą, aby wizualnie skompensować brak światła słonecznego.

Ten pokój wyda się cieplejszy i przytulny. Po stronie południowej, w regionach o gorącym południowym lecie, wybór zimnej palety jest uzasadniony, co stworzy przeciwne wrażenie.

Zasłony w połączeniu z dwoma kolorami są często szyte jako stała dekoracja okien - nie są wypychane rano ani wieczorem.

Tkanina jest tak dobrana, że ​​przezroczysty tiul zapewnia dostateczną ilość światła, a zasłony tworzą przestrzeń i zmiękczają poranne promienie słońca.

Wybór na rzecz konkretnego rozwiązania stylistycznego obejmuje kombinację kolorów i krawiectwa.

Na przykład zasłony z hieroglifami lub bambusami elokwentnie podkreślają styl japoński. Czarno-białe ze scenami safari lub z afrykańskimi motywami są odpowiednie w stylu etnicznym lub kolonialnym.

Nowoczesny rynek jest pełen różnorodnych tkanin do okien. W każdym katalogu można wybrać materiał i połączyć zasłony, które podkreślą jego autorski design i wyjątkowość wzornictwa.

Zasłony i zasłony o wyraźnym "dziecięcym" wzorze są uzasadnione w sypialni dziecka, a stylistyka retro znajduje się w pokoju starszych rodziców.

 • Wykwintny kwiatowy rysunek sypialni małżeńskiej.

  W nowoczesnym salonie można się obejść bez rysowania, ale łączą wielowarstwowe zasłony z tkaniny kurtynowej o ściśle pokrewnych kolorach:

  • kremowy - beżowy - karmelowy;
  • delikatnie niebiesko-turkusowo-niebieski;
  • Brzoskwinia z żółtym i jasnobrązowym;
  • jasnozielony, oliwkowy i szaro-zielony;
  • liliowy z jasnoniebieskim i fioletowym.

  Wskazówka: jeśli chcesz coś zmienić we wnętrzu bez kosztownych napraw, przejrzyj katalogi z tkaninami zasłonowymi, odwiedź odpowiednie działy supermarketu.

  Być może z proponowanej odmiany są spektakularne opcje na zasłony z połączonych tkanin, aby przekształcić kuchnię, salon lub sypialnię.

  W jakich przypadkach kombinowane zasłony są najbardziej odpowiednie

  Jednym z najnowszych trendów wzorniczych jest wybór na rzecz akcesoriów wykonanych samodzielnie.

  Jeśli istnieją umiejętności do szycia, łączymy zasłony w dwóch kolorach, używając jednego materiału. Mogą to być pionowe paski lub efektowne lambrekiny w innym odcieniu.

 • Zasłony z różnych tkanin pokażą swoje kreatywne umiejętności w zakresie aranżacji wnętrz, a indywidualne krawiectwo podkreśli wyjątkowość projektu okien.

  Warto pracować nad przekształceniem przestrzeni życiowej przed niezapomnianym wydarzeniem, rodzinnym urlopem lub przyjęciem od dawna oczekiwanych gości.

  Zasłony na całej ścianie wyglądają luksusowo, zwłaszcza z wyszukanych materiałów. Ale jeśli ta ściana jest duża, wolna przestrzeń po obu stronach okna jest lepiej ozdobiona kombinacją dwóch kolorów.

  Pionowe pasy z tkanin, wiszące równolegle do gzymsu sufitu do podłogi, optycznie powiększają przestrzeń.

  Nijakie wnętrze, w którym przeszliśmy z wyborem pastelowych odcieni, poprawi prawidłowo dobrane tkaniny.

 • Na przykład w pokoju czarno-białym wprowadzona zostanie pewna różnorodność zasłon z połączonych tkanin z graficznym wzorem lub pojedynczym nadrukiem wykonanym przez siebie.

  Wskazówki dla projektantów na temat kombinacji tkanin

  Łączenie zasłon w dwóch kolorach należy dokładnie rozważyć, stosując określone zasady. Powinno to być kolory:

  • kontrastujące;
  • komplementarny;
  • harmonijnie połączone.

  Musi istnieć podstawowy kolor i towarzysz, jak na zdjęciu połączonych zasłon, ale powinny one pasować do ogólnego koloru przestrzeni.

  Przy wyborze tkaniny kurtynowej należy wziąć pod uwagę materiały obiciowe i inne materiały tekstylne. Na przykład, jeśli aksamitna lub aksamitna sofa, to migacze powinny mieć podobny efekt.

  Pod miękkim skórzanym narożnikiem, wybór zasłon i tiulu nie powinien być skupiony na materiale tapicerskim, wręcz przeciwnie, zasłony powinny zacieniać luksus materiału.

  Ciekawy efekt można uzyskać dzięki roboczemu doborowi tapet i tkanin zasłonowych do okien. Muszą powtórzyć rysunek lub teksturę.

  Jeśli sytuacja wydaje się nudna lub nieprzyjazna, dodaj kombinowane zasłony z nasyconych tkanin. Dobrze wyglądają monochromatyczne wersje materiałów o różnej fakturze.

  Do połączenia dwóch tkanin z wzorem należy podchodzić ostrożnie, aby nie wyglądać różnobarwnie i bez smaku.

  Możesz łączyć kombinowane zasłony własnymi rękami z przezroczystym białym tiulem lub żaluzjami, jeśli jest to odpowiednie stylistycznie.

  Co jest potrzebne do samodzielnego szycia kombinowanych zasłon

  Zasłony - najprostszy produkt, który jest łatwy do samodzielnego szycia, jeśli istnieją elementarne umiejętności.

  Część funkcji można powierzyć bardziej doświadczonej krawcowej lub skontaktować się z pracownią przy szyciu zasłon. Ich produkcja obejmuje:

  • Wybór stylu kolorów i materiałów.
  • Pomiar pomieszczenia na wysokości i szerokości zasłoniętej przestrzeni.
  • Przy wiązaniu tkaniny, dodaj luźną fałdę na półtorej szerokości, a czasami potrzebujesz dwa razy więcej tkanki.
  • Mierząc długość zasłon, należy dodać kilka cm do zgięcia i obróbki szwów.
  • Możesz użyć gotowych wzorów dla zasłon o złożonym kształcie.

  Należy zwrócić uwagę na specjalne akcesoria do szycia i taśmy do zawieszania zasłon na gzymsie.

  Przy wyborze stylu należy wziąć pod uwagę różne bagietki lub gzymsy, na przykład portiery na oczkach w kształcie pierścieni zakładają gładki okrągły gzyms z ogranicznikami wzdłuż krawędzi.

  Po wycięciu wzorów lub środków przejdź do krawiectwa. O tym, jak szyć kombinowane zasłony, warto oglądać lekcje mistrzowskie na wideo lub wziąć przykłady z naszej galerii zdjęć.

 • Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  5 + 2 =