Połączone zasłony w dwóch kolorach zdjęcie

Jak łączyć zasłony w dwóch kolorach lub z różnych tkanin

Aby nadać niepowtarzalności wnętrzu kuchni, możesz wybrać stylowe meble, niezwykłą dekorację lub jasne naczynia. Możesz eksperymentować z tkaninami wykorzystując kombinowane zasłony w dwóch kolorach lub kombinację kilku rodzajów tkanin o różnej fakturze - ta metoda nie wymaga gruntownych napraw lub poważnych wydatków i jest idealna dla początkujących. Dlatego przyjrzyjmy się bliżej podstawowym technikom "kombinatoryki włókienniczej" i kilku wygrywającym pomysłom na dekorowanie kuchni.

Zasłony z tkaniny w dwóch kolorach: sekrety udanych kombinacji ↑

Kuchnia jest jednym z nielicznych pomieszczeń w domu, w którym okna pełnią głównie rolę dekoracyjną. Oczywiście mieszkańcy pierwszych pięter lub mieszkań, których okna wychodzą na słoneczną stronę, używają go jako ochrony przed nadmiarem światła i ciekawskich spojrzeń, ale głównym celem zasłon w kuchni jest zapewnienie komfortu "domowego ogniska". Aby nowe, dwukolorowe zasłony idealnie pasowały do ​​wnętrza, ważne jest, aby nie zapominać o ogólnych zasadach harmonii i sposobów wizualnej korekcji przestrzeni.

Dwukolorowe zasłony do okna kuchennego

4 reguły udanych kombinacji:

Wiele osób wie, że w "północnych" pokojach lepiej wybrać zasłony o ciepłej kolorystyce, a dla przesiąkniętych słońcem okien - zimne. Ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że ciepłe kolory wizualnie zbliżają się do obiektu, dlatego w małej kuchni warto preferować zimne kolory, które wizualnie odgradzą okno i nadają pomieszczeniu objętość. Można jednak użyć alternatywnej opcji - neutralnych tonów, uzupełnionych małym wzorem lub małymi wstawkami żółtego, pomarańczowego, trawiasto-zielonego lub innych "ocieplających" kolorów.

Dwukolorowe pomarańczowo-białe zasłony

Zasłony mogą być udekorowane zgodnie z wystrojem i meblami w kuchni, lub stać się jasnym pociągnięciem, które przyciąga wzrok. Do wnętrza wyglądało harmonijnie, warto powielić zakres kolorów draperii w innych tkaninach lub akcesoriach.

Zasłony w kuchni

Można łączyć zasłony, używając kilku tkanin tego samego rodzaju, ale w różnych odcieniach lub łącząc materiały o różnych fakturach i przezroczystości. Ale nie zapominaj o praktyczności, ponieważ mówimy o kuchni z jej szczególnym mikroklimatem, który charakteryzuje się wysoką wilgotnością, wysoką temperaturą, osadami węglowymi i dymem ze smakami przygotowywanej żywności. Dlatego materiały nie powinny być oznakowane i łatwe do pielęgnacji, np. Organza, bawełna z dodatkiem poliestru, siatka, krepina-szyfon.

Przy pomocy ornamentów, charakterystycznych dla tego lub tego stylu, można podkreślić kierunek tematyczny projektu. Na przykład w kraju, Prowansji i innych wiejskich wnętrzach, w kratkę i kwiatowe zasłony, prosty lambrekin, który można łączyć z monochromatycznych zasłon pastelowych kolorach są odpowiednie. Historyczne style uzupełnią lekkie kurtyny ze złotym haftem lub nadrukowanym jedwabiem. A do nowoczesnych kuchni, zaprojektowanych w duchu nowoczesności lub minimalizmu, zrobią monochromatyczne modele na oczkach i rolety z nadrukiem fotograficznym.

Kombinowane zasłony w dwóch kolorach w różnych stylach:

Kombinowane zasłony w dwóch kolorach

Wzory można również wykorzystać do wizualnej zmiany geometrii pomieszczenia. Na przykład, pionowe paski na długie zasłony „na podłodze” wizualnie pripodnimut niskim sufitem, poziomej wzór „push” ściany i zwiększenie otworu okiennego, duże jasne kwiaty przyniesie okno i drobnym drukiem - zabrać.

Jeśli chodzi o kombinacje wzorów różnych typów, nie jest konieczne stosowanie tylko jednego rodzaju wzoru na kilku zasłonach. Wręcz przeciwnie, odważnie łącząc podłużne i poziome paski przeplatane jasnych kolorach lub grochu, można osiągnąć stylowo i nowocześnie tradycyjny kwiatowy print luka.A, używanych tylko na jednym elemencie, bardziej nadaje się do spokojnych stylów klasycznych.

Ciekawa kombinacja pasm i kolorów

Spektakularny zestaw połączeniowy: angielska kurtyna w klatce i zasłona z lambrekinem

Ważne jest, aby zasłony łączyły się nie tylko z resztą dekoracji pokoju, ale także ze sobą - kolorem, ornamentem, fakturą lub dodatkami.

Interesujące kombinacje kolorów i tekstur ↑

Najprostszą opcją do stworzenia unikalnego wzornictwa tekstylnego okna kuchennego jest zastosowanie dwóch rodzajów kombinowanych zasłon. Najlepszym duetem do kuchni mogą być konstrukcje rzymskie lub rolkowe, uzupełnione kurtynami powietrznymi, krótkimi zasłonami lub lambrekenom. Nie mniej spektakularnie wyglądają rolety z jednego materiału o różnych kolorach.

Jasne, kwiatowe zasłony i słoneczno-żółte "Rimki" - udane połączenie dla kraju i prowincji

Pomysły na tworzenie kolorowych koktajli ↑

Rozważmy bardziej szczegółowo, jak połączyć zasłony dwóch kolorów ze względu na specyfikę kuchni i stylistykę pomieszczenia.

Ulubioną techniką z arsenału klasyków jest użycie neutralnego jako głównego koloru (biały, szary, mleczny, beżowy) i dowolnego akcentującego koloru. Najczęściej w jasnych kolorach powstaje zasłona lub roleta, a lambrekiny lub gęste zasłony działają jak kontrasty lub dodatki - wszystko zależy od intensywności wybranego koloru.

Dwukolorowy biało-czerwony zespół wygląda jasno i elegancko

Jednolite materiały są idealne do kuchni, urządzone w nowoczesnym stylu - minimalizm, high-tech, nowoczesne. Ale jeśli chcesz, niestandardowych rozwiązań, mogą być używane jako „baza” tkaniny wzorzyste lub wielokolorowy druk, wspólnego z głównych kolorów używanych w dekoracji i wyposażenia pokoju. „Rozcieńczyć” tkaniny dwóch kolorów mogą być jasne komórek, paski, kwiatów lub wzoru geometrycznego - wzory te wyglądają bardzo organiczna w środowisku kuchennym, zwłaszcza gdy reszta materiału tekstylnego jest utrzymany w tym samym duchu.

Połączone turkusowo-beżowe zasłony do kuchni w stylu secesyjnym

Dwukolorowe, krzywe zasłony z efektownymi frędzlami-pick-upami

Rada! Możesz kupić te same zasłony w kilku jaskrawych kolorach i zmieniać je w zależności od pory roku lub pory roku - neutralną bazę można łatwo połączyć z dowolnym kolorem.

Taka opcja może być niebiańskim darem dla skandalicznych wnętrz, w których projektach używa się jaskrawych kolorów. Kontrastowe zasłony mogą harmonijnie uzupełniać bogate kolory już obecne w dekoracji lub innych tkaninach, nadając kuchni elegancki wygląd. Najpopularniejszymi rozwiązaniami są jasne zasłony w kolorach przeciwnego spektrum (czerwono-zielone, żółto-niebieskie, czarno-białe), z których można tworzyć naprawdę nietypowe projekty, przeplatając ze sobą tkaniny. Ale nawet gładkie pasy kontrastowych tonów wyglądają stylowo i oryginalnie - docenią różne opcje zasłon z dwóch kolorów tkaniny, których zdjęcia zamieszczono poniżej:

Dwukolorowe czarno-białe kurtyny nici

Skomplikowane przeplatanie dwóch kolorów - zielonego i pomarańczowego

Niestandardowa okolica - soczyste jagody i bogaty jasnozielony odcień

Powietrzne dwukolorowe zasłony z kontrastowym ornamentem

Najtrudniej jest poprawnie wybrać "przeciwstawne" odcienie, aby okno nie wyglądało jak obce elementy na tle całego obrazu. Jako wskazówkę możesz wziąć dowolne dwa kolory już obecne we wnętrzu i zintensyfikować ich intensywność według własnego uznania. Aby ułatwić wybór kontrastów i stopnia ich jasności, skorzystaj z niewielkiej pomocy wizualnej.

Zasada wyboru kontrastujących odcieni

Rada! Połączenie dwóch kolorów jasnych zasłon mogą szybko znudzić, zaleca się, aby połączyć je z trzecim zabarwieniu neutralnym lub „dozowania” jasność w jego uznania przez zmniejszenie powierzchni każdej z barw do podstawowego tonu otrzymał więcej niż 70%.

Kombinacja, w której wykorzystuje się tkanki z jednego lub tego samego zakresu kolorów, ale o różnych stopniach intensywności. Na przykład, zasłony koloru kawy może być łączony z bogatym kurtyny czekolady, niebieskie zasłony tiulu -c Emerald odcień, tony brzoskwini - czerwony, żółty - pomarańczowy itd

Połączone zasłony-towarzysze z półprzezroczystego materiału

Dwukolorowe zasłony z jednego rodzaju tkaniny

Jako motyw jednoczący możemy użyć nie tylko koloru, ale i ornamentu, powtarzanego na tekstyliach okiennych. W tym samym czasie schemat kolorów obrazu i tkaniny może być inny.

Połączone zasłony w połączeniu z wzorem

Rada! Jeśli projekty wielowarstwowe z kilku zasłon nie odpowiadają Twoim wyobrażeniom, możesz szyć podwójne zasłony z tkanin o różnych kolorach i tworzyć ciekawe kombinacje za pomocą kostek, obracając zasłony lub tworząc kontrastujące zagięcia. To rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę - możliwość okresowej zmiany przedniej strony z tyłu, tworząc iluzję odnowienia wnętrza.

Dwustronne zasłony w neutralnym zakresie

Dwukolorowe draperie do jasnej kuchni

Jak łączyć zasłony z różnych tkanin ↑

Dwukolorowe zasłony o różnej fakturze - ciekawa technika, w której można uzyskać wiele pomysłów na oryginalny wygląd kuchni.

Kilka wskazówek dotyczących udanych kombinacji:

 • Użyj tekstur o różnym stopniu przezroczystości lub powiązanych ze sobą wzorów. Nałożenie kurtyny jednego koloru na inny stworzy iluzję obecności trzeciego jednolitego cienia.

Nałożenie tkanin o dwóch różnych kolorach z płynnym przejściem

 • To, że połączone zasłony z różnych tkanin nie wyglądały na fragmentaryczne, przy tworzeniu projektu wykorzystano dowolny element ogólny. Może to być warkocz lub zbieranie z tej samej tkaniny, tego samego wzoru, żakardu, łuku.

Granica w tonie kolorowych zasłon łączy w sobie połączenie czerwonego i białego wzoru w jedną całość

Łączenie elementów kombinowanych draperii - podwiązki, wstążki i dwukolorowej falbany

 • Bardzo oryginalne produkty spojrzeć z kilku kawałków znaczenia. A gdy szycie nie jest konieczne ze względu na symetrię - w niektórych stylów „patchworku” zasłony, urządzone w twórczy bałagan, dać pokój szczególny urok i domu uyut.Chtoby harmonijnie łączyć zasłony do reszty sytuacji, można użyć nie tylko dwa podstawowe kolory, ale również szereg skrawków, pozostawił po szyciu drugi tekstylia kuchenne - obrusy, pokrycia krzeseł i tapicerki.

Efektywna wstawka kwiatowa do zasłon monofonicznych

W ten sposób możesz połączyć resztki tkanin

 • W przypadku spokojnych wnętrz, w których dominują pastelowe odcienie i naturalne odcienie, odpowiednie są kombinowane zasłony z dwóch rodzajów tkanin, ale w tym samym kolorze. Ta metoda zapewni pomieszczeniu objętość i dopełni atmosferę dyskretnym, ale interesującym elementem.

Gęste rzymskie zasłony i kurtyna powietrzna z lambrekinem w jednym schemacie kolorystycznym

Masterclass na szycie dwukolorowych zasłon ↑

Jeśli zdecydowałeś się na najważniejszy - rodzaj konstrukcji, rodzaj tkaniny i kolor przyszłych zasłon - musisz kupić materiał do pracy i skontaktować się z jakimkolwiek atelier. Ale jeśli w domu jest maszyna do szycia, znacznie taniej jest szyć zasłony z tkaniny w dwóch kolorach własnymi rękami. Abyś mógł ocenić swoje umiejętności i umiejętności, sugerujemy zapoznanie się z przybliżonym algorytmem nadchodzących prac.

Aby dowiedzieć się, ile będzie trzeba tkaniny do szycia wybranego modelu, jest brana pod uwagę trzy główne parametry: długość okapu, szerokość rolki i bogactwo tkanin draperia. Jeśli dwie pierwsze wartości można uzyskać za pomocą prostych pomiarów z centymetrem, to rezerwa na fałdach lub falbanki pociągnięć trzeba myśleć o tym, a może nawet używać „eksperymentalne” model pościeli lub kołdry.

Wskazówka do obliczeń:

 • w przypadku gęstych zasłon długość gzymsu należy pomnożyć przez współczynnik montażu 1,2-1,5;
 • w przypadku zasłon na oczkach tworzących efektywne fałdy, długość powinna zostać zwiększona 1,5-2 razy;
 • dla jasnego tiulu zasłony z organzy, welonu lub szyfonu będą wymagały zapasu 2,5-3 razy dłuższego od gzymsu.

Obliczanie współczynnika montażu przez rodzaj mocowania zasłon

Ważne! Określ zużycie tkanki może być według następującego wzoru: (długość gzymsu współczynnik X montaż) / szerokość tkaniny w zwoju. Wysokość jest brana z obliczenia planowanej długości produktu (do parapetu, na środek okna, do podłogi), plus margines dla zgięć 5-10 cm.

Przygotowanie narzędzi i materiałów do pracy ↑

Aby w prosty model dla połączonych zasłony dwukolorowych do kuchni - kurtyn różnych kolorach - potrzeby: lekkie materiału do gotowych pomiarów taśmy kurtyna, tworząc spektakularny fałdy, wkładki, igły, nożyczki, szpilki i maszyny do szycia.

Ważne! Za połączenie zasłony powinny samodzielnie podejmować i chwytaków, szczególnie jeśli planujesz używać ich jako elementu jednoczącego, ponieważ znaleźć gotową opcję, która idealnie pasuje do koloru zasłon, i nie mogą być uzyskane.

Ponieważ często rozmiar materiału w rolce nie pokrywa się z wymaganą szerokością zasłon, wymagane jest przecięcie tkaniny na paski. Aby uzyskać gładkie cięcie, możesz zastosować znakowanie za pomocą linijki i kredy lub delikatnie pociągnąć jedną z pionowych nici.

Do notatki! Możesz uszyć dwie zasłony w różnych kolorach lub stworzyć wersję łączoną, łącząc w każdej kurtynie wielobarwne nacięcia płócien.

Kombinowane zasłony z tkaniny w dwóch kolorach:

Połączone zasłony z tkaniny w dwóch kolorach

Każda kurtyna ma swój własny kolor

Po cięciu, nacięcia są szyte razem z tolerancją 1 cm (dla wytrzymałości, zaleca się, aby szew był obszywany overlockiem). Na obwodzie każdej kurtyny, po odjęciu górnej krawędzi, wykonaj zgięcie o grubości 0,5-1 cm i zszywamy piec.

Obrzeża - mały, ale ważny detal do spektakularnych zasłon

Rada! Dziób lub wąski warkocz można również wykorzystać do harmonijnego łączenia kolorów. Spróbuj wybrać jedną krawędź kurtyny w kolorze drugiej i odwrotnie, lub użyj najjaśniejszego z dwóch odcieni do wykończenia obu zasłon.

Pozostaje się szwami do krawędzi górnej taśmy kurtyny, dzięki czemu brzeg o szerokości materiału taśmy, co jest zebrane kurtynę poprzez przewód napinający i zaczep zaczepy haków listwę. Możesz naprawić gotowe zasłony za pomocą wspaniałych kokardek, kilofów lub taśm magnetycznych - według własnego uznania.

Naprawione zawiasy na haki nie powinny być przyszyte do tkaniny

Rada! Gotowe zasłony można łączyć z innymi elementami dekoracyjnymi, np. Lambrekinem, frędzlami, bujnymi falbankami lub materiałowymi pętelkami.

Fringe z koralikami

Lekcja wideo: jak łączyć zasłony o różnych kolorach i teksturach ↑

Użyj dwukolorowych zasłon w kuchni - odbiór nie jest nowy od dłuższego czasu. Ale jeśli wybierzesz oryginalną kombinację kolorów lub tkanin o ciekawej fakturze, możesz stworzyć wyjątkowe wnętrze, w którym tekstylia będą główną atrakcją projektu. I nie trzeba kończyć kursów szycia i szycia, aby uzyskać model zasłon dla swojego pomysłu - wystarczy przenieść pomysł na papier i dostarczyć szkic doświadczonej szwaczki.

Zasłony z weluru w dwóch kolorach, których zdjęcia można zobaczyć w połysku wnętrza i na stronach internetowych o wystroju wnętrz, są jednym z najwspanialszych sposobów.

Zasłony w dwóch kolorach: dwukolorowe zasłony i lambrekiny we wnętrzu kuchni

Jak w przypadku każdego materiału używanego do dekoracji okien, rzymskie zasłony wymagają opieki. Zanim umyjesz rzymskie zasłony, przeczytaj informacje.

Jak usunąć rzymskie zasłony: małe sztuczki, aby uzyskać doskonałe rezultaty

Czy podążasz za modą i kochasz wszystkie najnowsze? Wtedy rzymskie zasłony w kuchni są twoim wyborem. Wszakże teraz w modzie jest wygoda i prostota, minimalizm i.

 

Kombinowane zasłony: prosta i jednocześnie oryginalna wersja

Tkaniny o różnej fakturze i kolorze pozwalają na stworzenie oryginalnego i nowoczesnego designu do każdego pomieszczenia. Jeśli zastanawiasz się, kiedy to będzie twoje okno na zmianę stroju, a odpowiednie opcje jeszcze nie zostały znalezione, spójrz na kombinowane zasłony. Składają się z różnych tekstur i / lub kolorów tkanek. Można je powiesić w dowolnym pokoju i dosłownie przekształcić pokój. Nawiasem mówiąc, nie musisz biegać do sklepu, aby wybrać tkaniny, które następnie zaprzyjaźniają się w oknie, możesz zrobić coś z resztek starych zasłon.

Połączone zasłony: jak znaleźć najlepszą kombinację

Najważniejszym sposobem jest połączenie dwóch kolorów. W przypadku tekstur wszystko jest nieco bardziej skomplikowane, czasami nie można od razu zrozumieć, czy zostaną połączone w oknie. Ale kolor jest dobrym narzędziem do transformacji wnętrza.

Możesz łączyć zasłony na dwa sposoby:

 • Harmonijny. Kiedy sąsiednie kolory są pobierane, najprawdopodobniej z jednego zakresu kolorów. Główny kolor jest brany, a obok niego ten, który będzie z nim grać. Lub może być więcej kwiatów niż dwa.
 • Kontrastująco. W takim przypadku poszczególne kolory będą kontrastować z resztą, a jednocześnie zostaną stworzone różne ciekawe efekty jasnych kolorów.

Jeśli chcesz stworzyć niepowtarzalny wystrój swojego pokoju, wówczas kombinowane zasłony są dla Ciebie świetną opcją, obejmują wszystkie twoje zdolności projektowe i wyobraźnię

Według czego, według jakiego kryterium dobrać kolory? Cóż, na przykład, jeśli zmienisz powłokę tapety, a potem zasłony, wtedy odpowiedź jest prosta. Twoje zasłony i tapeta są połączone przez najbliższe połączenie. Spójrz na ich połączenie. Ale ta opcja zakłada, że ​​meble odgrywają rolę drugich skrzypiec i zawsze jest dość konserwatywna.

Jeśli wiesz, że tapeta będzie w przybliżeniu zawsze taka sama, tło, neutralne, spokojne, wtedy możesz łączyć zasłony, budować kolorowe historie w zespole z meblami.

Jak łączyć różne zasłony (wideo)

Jak łączyć zasłony w dwóch kolorach: wskazówki

Dwukolorowe kombinowane zasłony - to klasyczna technika. Nawiasem mówiąc, projektanci radzą go obsługiwać w niskich pomieszczeniach, osiągając pożądane efekty wizualne.

I łatwo to wytłumaczyć - tworzysz pasek w dwóch kolorach, a pionowe pręty lekko podnoszą sufit.

Każda osoba, która idzie krokami z duchem czasu, może zadbać o kombinację zasłon: pokusa do eksperymentowania i uzyskania nowoczesnego i modnego detalu wnętrza nie pozostawi nikogo obojętnym

A teraz konkretnie o tym, jak kolory są połączone:

 1. Czerwony i bordowy. Łącznie te kolory łączą się - coś niebezpiecznego, bardzo agresywny jest ich duet. Rozcieńczyć te odcienie mogą być szare, szare z metalicznym. Ale takie kolory wtedy w minimum powinny znajdować się w pozostałych szczegółach wnętrza. A najbardziej standardowym wariantem jest czerwony (bordowy) + biały lub lekko dymny.
 2. Beżowy zasięg. Jest to spokojny kolor, który tworzy atmosferę spokoju w domu. Beżowy kolor doskonale łączy się ze złotym, a także bladoniebieskim lub zielonym.
 3. Kolor brązowy. A to prawie idealny kolor, ponieważ udaje mu się zaprzyjaźnić z niemal wszystkimi kolorami, a nie tylko z jego kolorystyką.
 4. Liliowy kolor. Dobra opcja do sypialni, z czym ją połączyć - z odcieniami zieleni, czerwieni, żółci. To okaże się raczej tajemniczą atmosferą, nawet bajką, w którą tak miło jest zanurzyć się po ciężkim dniu pracy.
 5. Kolor niebieski. Najlepszy duet niż niebieski + biały nie jest znaleziony, dobry, nawiasem mówiąc, opcja w kuchni, której brakuje świeżości.
 6. Pomarańczowy, żółty. Są to radosne i bardzo energetyczne kolory. Dobrze jest używać ich w pomieszczeniu pozbawionym naturalnego ciepła. Kolor pomarańczowy i żółty można łączyć z zielonym, niebieskim, czerwonym i białym.

Łącząc różne tkaniny i kolory, eksperymentując i fantazjując, możesz stworzyć wspaniały element wnętrza, który uczyni Twój pokój wykwintnym i luksusowym

Ogólnie rzecz biorąc, zasłony dwukolorowe - to zawsze mały eksperyment. Przecież ciepły bzu i zimny fiolet mogą być tak blisko zewnętrznie, jak ci się wydaje, ale w rzeczywistości w połączeniu z innymi kolorami dają różne efekty. Dlatego warto próbować, próbować, szukać informacji zwrotnych w sobie i ufać intuicyjnemu wyborowi.

Połączone zasłony do kuchni: co będzie idealnie wyglądać

Szczególnie istotny jest wybór na bok zasłon dwukolorowych, jeśli kuchnia jest duża, a okno na niej jest dość duże. Lub na przykład okno z drzwiami balkonowymi.

Możesz rozważyć jedną konkretną opcję. Masz duże okno w przestronnej kuchni, która wygląda dość blado, może jeszcze nie w pełni umeblowana. Aby w jakiś sposób wpłynąć na efekt tej pustki, trzeba wziąć dwie tkanki - jedną gęstą, na przykład, kolor kawy z mlekiem. Weź drugi ściereczkę ciemniejszy, na przykład burgund. Ale nie gęsty, ale półprzezroczysty. Zasłony będą na podłodze, powiesisz je i podniosą ten sam kolor, lepszą kawę z mlekiem, połączą się ze sobą. I takie zjednoczone pary na oknie powinny być po trzy - po dwa z każdej strony, jedna po środku.

Połączone zasłony pomogą Ci stworzyć poczucie spokoju w kuchni, poza tym pokój jest jednym z głównych miejsc, w którym Ty i Twoja rodzina spędzasz czas

Te dwukolorowe zasłony są dobrym rozwiązaniem do salonu.

Połączone zasłony: pomysły z resztek

Spośród wielu pomysłów na kombinację kurtyn, pomysł stworzenia zasłon z szytego sukna, słodki, prosty i piękny, wyróżnia się w szczególny sposób.

Możesz tworzyć kombinowane zasłony własnymi rękami, jeśli masz kawałki tkaniny, które są do tego idealne, ale dla okna o ich szerokości lub długości nie wystarczy

Czego potrzebujesz: resztki bawełny, najbardziej zróżnicowane, ale niezbyt małe. A potem robisz inteligentny szkic, w którym zobaczysz, ile rodzajów perkalu używasz.

Głównym kolorem jest jeden, a dno ozdabiają paski w innym kolorze. Na przykład beżowy główny kolor z małym wyblakłym wzorem i poniżej różowego i bordowego paska. Różowy pasek może być nadal powyżej. Takie firanki można ozdobić koronką lub warkoczem, dzięki czemu są bardzo urocze, przytulne. Styl wiejski lub Prowansja przyjmą takie zasłony od reszty, ponieważ są one po prostu spełnione w swoich regułach.

Różne kolory kombinowanych zasłon (wideo)

Łączenie zasłon jest nie tylko efektywne pod względem wzornictwa, ale także ciekawe. Każdy eksperyment może zakończyć się nieoczekiwanym odkryciem, które całkowicie zmienia oblicze pokoju. Spróbuj znaleźć idealną opcję, która pomoże Twojemu domowi stać się jeszcze cieplejszym i przytulniejszym.

 

Kombinowane zasłony: zdjęcie dwukolorowego wzoru nowoczesnych zasłon

Dobrze przemyślany wygląd lokalu jest połączeniem wielu elementów, w tym tekstyliów w oknach.

W niektórych przypadkach oryginalne krawiectwo określa styl dekoracji pomieszczeń, uzupełnia ogólną paletę, koryguje oświetlenie.

Zasłony w połączeniu z dwoma kolorami - najtańszym sposobem na aktualizację przestrzeni życiowej, a także popularne narzędzie do tworzenia komfortowego środowiska.

Można je kupić gotowe lub szyte własnoręcznie z tkanin zasłonowych i tiulu.

Wybór tkanin do nowoczesnego projektowania kombinowanych zasłon

Koncepcja "kombinowanych zasłon" polega na połączeniu różnych rodzajów tkanin.

Ten wybór powinien być motywowany różnymi komponentami:

 • styl wnętrza;
 • kolor;
 • rysunek;
 • Tekstura tkanin;
 • zdolność transmisji światła.

Wybór tkaniny według stylu mówi sam za siebie. Na przykład, pstrokaty kwiatowy wzór połączonych zasłon sypialni w stylu wiejskim nie nadaje się do wyrafinowanego wnętrza pałacu lub dekoracji w stylu loftu.

Ciepłe nasycone kolory są odpowiednie w pomieszczeniu od strony północnej - żółtym lub pomarańczowym w połączeniu z bielą, aby wizualnie skompensować brak światła słonecznego.

Ten pokój wyda się cieplejszy i przytulny. Po stronie południowej, w regionach o gorącym południowym lecie, wybór zimnej palety jest uzasadniony, co stworzy przeciwne wrażenie.

Zasłony w połączeniu z dwoma kolorami są często szyte jako stała dekoracja okien - nie są wypychane rano ani wieczorem.

Tkanina jest tak dobrana, że ​​przezroczysty tiul zapewnia dostateczną ilość światła, a zasłony tworzą przestrzeń i zmiękczają poranne promienie słońca.

Wybór na rzecz konkretnego rozwiązania stylistycznego obejmuje kombinację kolorów i krawiectwa.

Na przykład zasłony z hieroglifami lub bambusami elokwentnie podkreślają styl japoński. Czarno-białe ze scenami safari lub z afrykańskimi motywami są odpowiednie w stylu etnicznym lub kolonialnym.

Nowoczesny rynek jest pełen różnorodnych tkanin do okien. W każdym katalogu można wybrać materiał i połączyć zasłony, które podkreślą jego autorski design i wyjątkowość wzornictwa.

Zasłony i zasłony o wyraźnym "dziecięcym" wzorze są uzasadnione w sypialni dziecka, a stylistyka retro znajduje się w pokoju starszych rodziców.

 

 

Wykwintne kwiatowy rysunek sypialni małżeńskiej.

W nowoczesnym salonie można się obejść bez rysowania, ale łączą wielowarstwowe zasłony z tkaniny kurtynowej o ściśle pokrewnych kolorach:

 • kremowy - beżowy - karmelowy;
 • delikatnie niebiesko-turkusowo-niebieski;
 • Brzoskwinia z żółtym i jasnobrązowym;
 • jasnozielony, oliwkowy i szaro-zielony;
 • liliowy z jasnoniebieskim i fioletowym.

Wskazówka: jeśli chcesz coś zmienić we wnętrzu bez kosztownych napraw, przejrzyj katalogi z tkaninami zasłonowymi, odwiedź odpowiednie działy supermarketu.

Być może z proponowanej odmiany są spektakularne opcje na zasłony z łączonych tkanin, aby przekształcić kuchnię, salon lub sypialnię.

W jakich przypadkach kombinowane zasłony są najbardziej odpowiednie

Jednym z najnowszych trendów wzorniczych jest wybór na rzecz akcesoriów wykonanych samodzielnie.

Jeśli istnieją umiejętności do szycia, łączymy zasłony w dwóch kolorach, używając jednego materiału. Mogą to być pionowe paski lub efektowne lambrekiny w innym odcieniu.

 

 

Zasłony z różnych tkanin pokażą swoje kreatywne umiejętności w zakresie aranżacji wnętrz, a indywidualne krawiectwo podkreśli wyjątkowość projektu okien.

Warto pracować nad przekształceniem przestrzeni życiowej przed niezapomnianym wydarzeniem, rodzinnym urlopem lub przyjęciem od dawna oczekiwanych gości.

Zasłony na całej ścianie wyglądają luksusowo, zwłaszcza z wyszukanych materiałów. Ale jeśli ta ściana jest duża, wolna przestrzeń po obu stronach okna jest lepiej ozdobiona kombinacją dwóch kolorów.

Pionowe pasy z tkanin, wiszące równolegle do gzymsu sufitu do podłogi, optycznie powiększają przestrzeń.

Nijakie wnętrze, w którym przeszliśmy z wyborem pastelowych odcieni, poprawi prawidłowo dobrane tkaniny.

 

 

Na przykład w pokoju czarno-białym wprowadzona zostanie pewna różnorodność zasłon z połączonych tkanin z graficznym wzorem lub pojedynczym nadrukiem wykonanym przez siebie.

Wskazówki dla projektantów na temat kombinacji tkanin

Łączenie zasłon w dwóch kolorach należy dokładnie rozważyć, stosując określone zasady. Powinno to być kolory:

 • kontrastujące;
 • komplementarny;
 • harmonijnie połączone.

Musi istnieć podstawowy kolor i towarzysz, jak na zdjęciu połączonych zasłon, ale powinny one pasować do ogólnego koloru przestrzeni.

Przy wyborze tkaniny kurtynowej należy wziąć pod uwagę materiały obiciowe i inne materiały tekstylne. Na przykład, jeśli aksamitna lub aksamitna sofa, to migacze powinny mieć podobny efekt.

Pod miękkim skórzanym narożnikiem, wybór zasłon i tiulu nie powinien być skupiony na materiale tapicerskim, wręcz przeciwnie, zasłony powinny zacieniać luksus materiału.

Ciekawy efekt można uzyskać dzięki roboczemu doborowi tapet i tkanin zasłonowych do okien. Muszą powtórzyć rysunek lub teksturę.

Jeśli sytuacja wydaje się nudna lub nieprzyjazna, dodaj kombinowane zasłony z nasyconych tkanin. Dobrze wyglądają monochromatyczne wersje materiałów o różnej fakturze.

Do połączenia dwóch tkanin z wzorem należy podchodzić ostrożnie, aby nie wyglądać różnobarwnie i bez smaku.

Możesz łączyć kombinowane zasłony własnymi rękami z przezroczystym białym tiulem lub żaluzjami, jeśli jest to odpowiednie stylistycznie.

Co jest potrzebne do samodzielnego szycia kombinowanych zasłon

Zasłony - najprostszy produkt, który jest łatwy do samodzielnego szycia, jeśli istnieją elementarne umiejętności.

Niektóre funkcje można powierzyć bardziej doświadczonej szwaczce lub skontaktować się z pracownikiem przy szyciu zasłon. Ich produkcja obejmuje:

 • Wybór stylu kolorów i materiałów.
 • Pomiar pomieszczenia na wysokości i szerokości zasłoniętej przestrzeni.
 • Przy wiązaniu tkaniny, dodaj luźną fałdę na półtorej szerokości, a czasami potrzebujesz dwa razy więcej tkanki.
 • Mierząc długość zasłon, należy dodać kilka cm do zgięcia i obróbki szwów.
 • Możesz użyć gotowych wzorów dla zasłon o złożonym kształcie.

Należy zwrócić uwagę na specjalne akcesoria do szycia i taśmy do zawieszania zasłon na gzymsie.

Przy wyborze stylu należy wziąć pod uwagę różne bagietki lub gzymsy, na przykład portiery na oczkach w kształcie pierścieni zakładają gładki okrągły gzyms z ogranicznikami wzdłuż krawędzi.

Po wycięciu wzorów lub środków przejdź do krawiectwa. O tym, jak szyć kombinowane zasłony, warto oglądać lekcje mistrzowskie na wideo lub wziąć przykłady z naszej galerii zdjęć.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

67 + = 76