Kombinowane zasłony do salonu zdjęcie

Zasłony w salonie: 70 stylowych opcji, zdjęcie we wnętrzu

Trudno wyobrazić sobie salon bez użycia tkanin: miękką tapicerkę, płynne linie i zasłony w salonie, które tworzą i uzupełniają obraz. Prawidłowo dobrany projekt zasłon do salonu odświeża pomieszczenie i przyciąga uwagę.

Zasłony we wnętrzu podkreślają godność pomieszczenia, uzupełniają go i pokazują braki z niewłaściwym doborem kolorystyki lub wzorów zasłon i nieprzestrzeganiem ogólnego stylu. Wymagania dotyczące zasłon w salonie to nie tyle kuchnia, ale muszą być odporne na wypalenie, jeśli pokój znajduje się po słonecznej stronie.

Zasłony w oknach w salonie tworzą własną atmosferę, chronią je przed promieniami słonecznymi i zewnętrznym vzlyadov. Dzięki identycznej funkcjonalności są bardzo różne, a po odpowiednim dobraniu pasują do wnętrza salonu w różnych stylach.

 • Zasłony w salonie w nowoczesnym stylu, zwykle proste i bez ściegu w jasnym odcieniu beżu i bieli, a także w pastelowych odcieniach zieleni, czerwieni, fioletu. Tkanina nowoczesnych zasłon do salonu może być zarówno naturalna, jak i wykonana na zmodernizowanych technologiach, najważniejsza jest monofoniczna lub o dużej geometrii.

 • Zasłony do salonu w stylu klasycznym łączą jasny tiul i ciężkie gęste zasłony. Z jednej strony, nieważka organza przepuszcza światło dzienne, a z drugiej strony nieprzezroczyste zasłony zdobią ścianę i chronią wieczory przed obcymi widokami. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, dlatego wielu właścicieli przyciąga projekt zasłon do salonu w stylu klasycznym z dobrym smakiem. Tutaj przyjmujemy każdy materiał z tkaniny i faktury.

 • Zasłony w stylu prowansalskim do salonu tworzą poczucie natury i prostoty prowincji. Kolory powinny być świeże i soczyste, ale nie jaskrawe. Powinieneś preferować kolor ochry i terakoty. Zasłony Provence we wnętrzu salonu powinny być wykonane wyłącznie z naturalnych tkanin: lnu, bawełny, bawełny z haftem kwiatowym, kwiatowych elementów w jasnych kolorach, paskach i klatce są dozwolone z rysunków. Aby stworzyć prowansję, najlepiej powinno być duże okno z przesuwanymi drzwiami.

Wybierz zasłony w kolorze salonu

Wybierając kolor zasłon, należy zacząć od wielkości pomieszczenia, ilości światła w nim, układu i wysokości sufitu.

 • Zasłony w szarym salonie podkreślają piękno i styl neutralnego stalowego klosza. Biały kolor w mlecznych i żółtych odcieniach uzupełni obraz. Różowa, żółta pomarańcza i brzoskwinia staną się jasnym odcieniem i dodadzą wnętrzu salonu lekkości, przytulności i miękkości. Najbardziej udanym rozwiązaniem dla słonecznego pomieszczenia jest wybór niebieskich i fioletowych zasłon łagodnych tonów, odświeży pomieszczenie, a dekoracyjne poduszki w kolorze zasłon dopełnią obraz. Opcja wygrana-wygrana polega na wybraniu neutralnego koloru beżu, piasku i kawy o dowolnym odcieniu.

 • Zasłony we wnętrzu beżowego salonu powinny być mleczne i brązowe, aby dopełnić styl pomieszczenia, lub mogą być turkusowe, delikatnie fioletowe, fuksja, aby stworzyć wyrazisty akcent. Jasna faktura, satyna i aksamit będą tworzyły styl vintage, a przezroczyste i nowoczesne tkaniny nadają się do nowoczesnego stylu, minimalizmu i stylu hi-tech.

 • Zasłony w białym salonie można dowolnie wybierać, zależy to od stylu pomieszczenia. Do klasycznego wzornictwa odpowiednie są białe gęste zasłony, gobelin z białym tiulem, brązowe i kawowe zasłony, beż i piasek. Ta dekoracja wytłumi białe ściany i stworzy przytulną atmosferę. Jasne kolory (różowy, zielony, liliowy, niebieski, pomarańczowy) zwalniają uwagę na otwarcie okna i sprawiają, że jest on najważniejszy we wnętrzu.

Zalecenia dotyczące wyboru koloru zasłon do salonu

Istnieją podstawowe zasady, jak wybrać zasłony w salonie w kolorze:

 • wybierz kolor i odcień zasłon w zależności od koloru i tekstury tapety (jeśli wybierzesz zasłony w tej samej palecie z tapetą, powinny one być 2-4 ton jaśniejsze lub ciemniejsze niż ściany);
 • kolor może pasować do koloru mebli lub największego przedmiotu we wnętrzu (sofa lub dywan);
 • projekt zasłon i poduszek za pomocą jednej tkaniny stworzy jedność stylu;
 • Zimne odcienie (niebieski, zielony) nadają się do małego salonu i sprawiają, że jest on szerszy wizualnie, a ciepły (pomarańczowy, czerwony) jest bardziej odpowiedni dla większych pomieszczeń (np. Duży wzór);
 • dla pomieszczeń słonecznej strony, fajne kolory będą pasować, a ciepłe wypełnią wnętrze salonu światłem.

Szare zasłony we wnętrzu salonu tworzą neutralny i drogi wygląd. Do stylu vintage odpowiednie są zasłony z ozdobami, dla minimalizmu są monofoniczne, a szara, luźna tkanina nadaje się do stylu ekologicznego.

Brązowe zasłony w salonie zmieszczą się w każdym odcieniu, zostaną połączone z drewnianymi meblami i podłogą. Jest to uniwersalny ton, który nie przyciąga uwagi, ale ogrzewa wnętrze.

Białe zasłony w salonie tworzą przewiewną atmosferę, jeśli są wykonane z przezroczystych i półprzezroczystych materiałów. Dodają światło, podnoszą sufit i nadają się do małego salonu. Satyna, len i bawełna to dobry wybór na zasłony, a draperia i lambrekiny będą zbyteczne.

Czarne i białe zasłony w salonie powinny być wybrane z lekkich tkanin o kwiatowym wzorze, w paski, z geometrycznymi liniami, a wtedy pokój będzie wyglądał elegancko. Powinny być łączone z kolorem mebli i ścian, a chwytliwe akcenty na tle takich zasłon stają się jeszcze jaśniejsze.

Czarne zasłony w salonie wyglądają organicznie tylko w prostych kolorach ścian, bez faktur i rysunków. Powinny być dobrej jakości tkaniną i podkreślać istniejący styl wnętrza.

Zielone zasłony w salonie w delikatnym oliwkowym odcieniu będą wyglądać elegancko wraz z plisowanymi lekkimi zasłonami. W przypadku lekkich ścian i stworzenia rustykalnego stylu, zielone zasłony w klatce będą pasować, a jasne, zielone zasłony staną się głównym elementem wnętrza.

Liliowe zasłony w salonie odpowiednie do tworzenia kreatywnego środowiska. Są one połączone z białymi i szarymi ścianami. Nadaje się do pomieszczeń o dowolnej wielkości, a fioletowe zasłony we wnętrzu salonu mogą zmniejszyć przestrzeń, więc ten ton jest lepszy dla pokoju z oknem wykuszowym.

Turkusowe zasłony we wnętrzu salonu najlepiej komponują się z meblami lub ścianami z tego samego cienia, białymi meblami i lekkim dywanem. Latające zasłony i turkusowe oświetlenie stworzą wyjątkowe, przestronne wnętrze.

Czerwone zasłony we wnętrzu salonu tworzą efekt dodatkowej energii. W odcieniach wiśni i wina nadają się do dużego salonu i uzupełniają niewielki salon połączony z jasnymi tkaninami.

Zasłony Bordeaux w salonie są połączone z białymi i beżowymi ścianami, ale nie można ich łączyć z kolorami niebieskimi i fioletowymi w różnych odcieniach. Nadaje się do przestronnych pokoi z dużymi oknami.

Niebieskie zasłony we wnętrzu salonu zmieszczą się w lekkim odcieniu lub w kombinacji bieli i niebieskiego dla małego pokoju, aw przestronnym salonie można łączyć aksamitne niebieskie zasłony ze złotym łańcuchem podwiązek.

Rodzaje zasłon w salonie: od tiulu do lambrekinu

 • Lekkie zasłony w salonie z nitek przechodzą promienie słoneczne i są ozdobione koralikami, klipsami, spinkami do włosów i koralikami. Nici o różnych kolorach w połączeniu tworzą kompozycję i wzajemnie się uzupełniają. Do salonu lepiej jest podnieść nici wykonane z lnu i jedwabiu.

 • Tiulowe zasłony w salonie są popularnym wzorem okien ze względu na płynącą lekką tkaninę, która jest wygodna do zmywania i przymocowywania do dowolnego gzymsu, a tiulu na oczkach tworzą równe, te same fałdy.

 • Zasłony na oczkach w salonie będą właściwym wyborem do salonu z drzwiami balkonowymi, które umożliwią częste przesuwanie kurtyny bez jej deformacji.

 • Rzymskie zasłony w salonie lepiej wybrać klasyczny wariant do tworzenia minimalizmu lub kaskadowego (ze wspaniałymi fałdami podczas otwierania) do wnętrza w stylu Prowansji i łatwego designu.

 • Zasłony w oknie wykuszowym do salonu nad każdym oknem oddzielne płótno na wspólnym gzymsie z ogranicznikami pierścieni, zasłony na rogach zewnętrznych są wspólne dla całego wykuszu. Do salonu odpowiednie są kręte zasłony o nietypowych dekoracjach.

 • Krótkie zasłony w salonie nadają się do małych i wąskich pomieszczeń. Mogą one być do parapetu lub nawet krótsze.

 • Zasłony z lambrekinem w salonie pięknie maskują wszystkie pętelki mocujące i ścianę. Mogą być zarówno klasyczne, jak i rzymskie. Lambrekin nadaje powagę wnętrzu, przykryty szczotkami i wstążkami, może być monofoniczny lub łączony. Dzisiaj coraz częściej używają nie twardej, ale sztywnej lambrekiny ramowej.

Foto zasłony we wnętrzu salonu

Poniższe zdjęcia pokazują przykłady użycia różnych rodzajów zasłon we wnętrzu salonu.

Foto 1. Proste portiery w 3 kolorach lżejsze od ścian i jasny tiul na oczkach uzupełniają salon w nowoczesnym stylu.

Foto 2. Biała roleta i rolety w jasnoszarym deseniu sprawiają, że wnętrze salonu jest przestronne i zwięzłe.

Fot. 3. Płynąca srebrzysta tkanina podkreśla bogactwo liliowego tonu, a biała sofa osłabia zamieszanie kolorów.

Zdjęcie 4. Salon w kolorze beżowym uzupełniają zasłony klasycznej próbki pod kolor mebli tapicerowanych i tworzą jedność wzornictwa.

Fot. 5. We wnętrzu salonu zasłony kawowe w 3 odcieniach ciemniejsze niż ściany są uzupełnione tym samym lambrekinem z frędzlami i wyglądają harmonijnie z nieważkim tiulem.

Fot. 6. Monochromatyczne rzymskie zasłony w wykuszu chronią pomieszczenie przed nadmiarem słońca i zwiększają przestrzeń dzięki prostocie projektu.

Fot. 7. Niebieskie zasłony rozmywają klasyczny beżowy salon, a francuskie zasłony neutralizują błękit.

Fot. 8. Tajemniczy tiul i gęste zasłony dopełniają aranżacji pomieszczenia, a dzięki żyrandolowi pokój wydaje się świeży pomimo obfitości brązu.

Zdjęcie 9. We wnętrzu salonu okno wykuszowe zdobi solidna, nieważka organza i jasnobeżowe zasłony odświeżające czarno-białą ścianę akcentującą.

Znaleziono literówkę? Wybierz fragment i wyślij go, naciskając Ctrl + Enter.

 

Kombinowane zasłony: prosta i jednocześnie oryginalna wersja

Tkaniny z różnych tekstur i kolorów pozwala na stworzenie oryginalnego, współczesny wystrój dla każdego pomieszczenia, jeśli uważasz, że nadszedł czas, aby zmienić okno do stroju i odpowiednich opcji nie został jeszcze znaleziony, spojrzeć na połączonych zasłony. Składają się one różnią się teksturą i / lub koloru tkaniny. Można je powiesić w dowolnym pomieszczeniu i dosłownie przekształcić pokój. Nawiasem mówiąc, nie muszą biec do sklepu w celu wyboru tkaniny, które następnie stają się przyjaciółmi na oknie, można zrobić coś z resztkami starych zasłon.

Połączone zasłony: jak znaleźć najlepszą kombinację

Najważniejszym sposobem jest połączenie dwóch kolorów. W przypadku tekstur wszystko jest nieco bardziej skomplikowane, czasami nie można od razu zrozumieć, czy zostaną połączone w oknie. Ale kolor jest dobrym narzędziem do transformacji wnętrza.

Możesz łączyć zasłony na dwa sposoby:

 • Harmonijny. Kiedy sąsiednie kolory są pobierane, najprawdopodobniej z jednego zakresu kolorów. Główny kolor jest brany, a obok niego ten, który będzie z nim grać. Lub może być więcej kwiatów niż dwa.
 • Kontrastująco. W takim przypadku poszczególne kolory będą kontrastować z resztą, a jednocześnie zostaną stworzone różne ciekawe efekty jasnych kolorów.

Jeśli chcesz stworzyć niepowtarzalny wystrój swojego pokoju, wówczas kombinowane zasłony są dla Ciebie świetną opcją, obejmują wszystkie twoje zdolności projektowe i wyobraźnię

Według czego, według jakiego kryterium dobrać kolory? Cóż, na przykład, jeśli zmienisz powłokę tapety, a potem zasłony, wtedy odpowiedź jest prosta. Twoje zasłony i tapeta są połączone przez najbliższe połączenie. Spójrz na ich połączenie. Ale ta opcja zakłada, że ​​meble odgrywają rolę drugich skrzypiec i zawsze jest dość konserwatywna.

Jeśli wiesz, że tapeta będzie w przybliżeniu zawsze taka sama, tło, neutralne, spokojne, wtedy możesz łączyć zasłony, budować kolorowe historie w zespole z meblami.

Jak łączyć różne zasłony (wideo)

Jak łączyć zasłony w dwóch kolorach: wskazówki

Dwukolorowe kombinowane zasłony - to klasyczna technika. Nawiasem mówiąc, projektanci radzą używać go w niskich pomieszczeniach, osiągając pożądane efekty wizualne.

I łatwo to wytłumaczyć - tworzysz pasek w dwóch kolorach, a pionowe pręty lekko podnoszą sufit.

Każda osoba, która idzie krokami z duchem czasu, może zadbać o kombinację zasłon: pokusa do eksperymentowania i uzyskania nowoczesnego i modnego detalu wnętrza nie pozostawi nikogo obojętnym

A teraz konkretnie o tym, jak kolory są połączone:

 1. Czerwony i bordowy. Łączą te kolory - niebezpieczna rzecz, bardzo agresywny jest ich duet. Rozcieńczyć te odcienie mogą być szare, szare z metalicznym. Ale takie kolory wtedy w minimum powinny znajdować się w pozostałych szczegółach wnętrza. A najbardziej standardowym wariantem jest czerwony (bordowy) + biały lub lekko dymny.
 2. Beżowy zasięg. Jest to spokojny kolor, który tworzy atmosferę spokoju w domu. Beżowy kolor doskonale łączy się ze złotym, a także bladoniebieskim lub zielonym.
 3. Kolor brązowy. A to prawie idealny kolor, ponieważ udaje mu się zaprzyjaźnić z niemal wszystkimi kolorami, a nie tylko z jego kolorystyką.
 4. Liliowy kolor. Dobra opcja do sypialni, z czym ją połączyć - z odcieniami zieleni, czerwieni, żółci. Okazuje się, że jest to raczej tajemnicza atmosfera, nawet bajka, w którą tak miło jest zanurzyć się po ciężkim dniu pracy.
 5. Kolor niebieski. Najlepszy duet niż niebieski + biały nie jest znaleziony, dobry, nawiasem mówiąc, opcja w kuchni, której brakuje świeżości.
 6. Pomarańczowy, żółty. Są to radosne i bardzo energetyczne kolory. Dobrze jest używać ich w pomieszczeniu pozbawionym naturalnego ciepła. Kolor pomarańczowy i żółty można łączyć z zielonym, niebieskim, czerwonym i białym.

Łącząc różne tkaniny i kolory, eksperymentując i fantazjując, możesz stworzyć wspaniały element wnętrza, który uczyni Twój pokój wykwintnym i luksusowym

Ogólnie rzecz biorąc, zasłony dwukolorowe - to zawsze mały eksperyment. W końcu ciepły bz i zimny fiolet mogą być tak blisko zewnętrznie, jak ci się wydaje, ale w rzeczywistości w połączeniu z innymi kolorami dają różne efekty. Dlatego warto próbować, próbować, szukać informacji zwrotnych w sobie i ufać intuicyjnemu wyborowi.

Połączone zasłony do kuchni: co będzie idealnie wyglądać

Szczególnie istotny jest wybór na bok zasłon dwukolorowych, jeśli kuchnia jest duża, a okno na niej jest dość duże. Lub na przykład okno z drzwiami balkonowymi.

Możesz rozważyć jedną konkretną opcję. Masz duże okno w przestronnej kuchni, która wygląda dość blado, może jeszcze nie w pełni umeblowana. Aby w jakiś sposób wpłynąć na efekt tej pustki, trzeba wziąć dwie tkanki - jedną gęstą, na przykład, kolor kawy z mlekiem. Weź drugi ściereczkę ciemniejszy, na przykład burgund. Ale nie gęsty, ale półprzezroczysty. Zasłony będą na podłodze, powiesisz je i podniosą ten sam kolor, lepszą kawę z mlekiem, połączą się ze sobą. I takie zjednoczone pary na oknie powinny być po trzy - po dwa z każdej strony, jedna po środku.

Połączone zasłony pomogą Ci stworzyć poczucie spokoju w kuchni, poza tym pokój jest jednym z głównych miejsc, w którym Ty i Twoja rodzina spędzasz czas

Te dwukolorowe zasłony są dobrym rozwiązaniem do salonu.

Połączone zasłony: pomysły z resztek

Spośród wielu pomysłów na kombinację kurtyn, pomysł stworzenia zasłon z szytego sukna, słodki, prosty i piękny, wyróżnia się w szczególny sposób.

Możesz tworzyć kombinowane zasłony własnymi rękami, jeśli masz kawałki tkaniny, które są do tego idealne, ale dla okna o ich szerokości lub długości nie wystarczy

Czego potrzebujesz: resztki bawełny, najbardziej zróżnicowane, ale niezbyt małe. A potem robisz inteligentny szkic, w którym zobaczysz, ile rodzajów perkalu używasz.

Głównym kolorem jest jeden, a dno ozdabiają paski w innym kolorze. Na przykład beżowy główny kolor z małym wyblakłym wzorem i poniżej różowego i bordowego paska. Różowy pasek może być nadal powyżej. Takie zasłony można ozdobić koronką lub warkoczem, dzięki czemu są bardzo urocze, przytulne. Styl wiejski lub Prowansja przyjmą takie zasłony od reszty, ponieważ są one po prostu spełnione w swoich regułach.

Różne kolory kombinowanych zasłon (wideo)

Łączenie zasłon jest nie tylko efektywne pod względem wzornictwa, ale także ciekawe. Każdy eksperyment może zakończyć się niespodziewanym odkryciem, które całkowicie zmienia oblicze pokoju. Spróbuj znaleźć idealną opcję, która pomoże Twojemu domowi stać się jeszcze cieplejszym i przytulniejszym.

 

Nowoczesne zasłony do salonu i przedpokoju

W aranżacji wnętrz, podobnie jak w projektowaniu odzieży, pojawiają się regularnie nowe trendy w modzie i to, co było istotne dzisiaj, jutro może być beznadziejnie przestarzałe. Nie oznacza to, że w pogoni za modą powinniśmy zmieniać tapety i wykładziny co 2-3 lata. Wnętrze salonu jest zgodne z duchem czasu, wystarczy kupić nowe zasłony. W tym artykule rozważymy wszystkie modne nowości 2017 roku w projektowaniu nowoczesnych zasłon do salonu i przedpokoju, a także podamy wiele przykładów zdjęć z przykładami.

Tiul i draperie przez długi czas pozostają najpopularniejszym tandemem, dekorując otwory okienne w salonach i przedpokojach.

W 2017 roku modne jest wieszanie dwukolorowych zasłon. W rzeczywistości takie zasłony są po prostu szyte z tkaniny o dwóch różnych kolorach. Dzięki temu rodzajowi szycia można odnieść wrażenie, że niektóre zasłony są nakładane na inne. Wygląda pięknie i stylowo.

Na zdjęciu są warianty nowoczesnych dwukolorowych zasłon do salonu i przedpokoju.

Od tiulu szyć lekkie, półprzezroczyste zasłony w ciągu dnia. Zmiękczają światło słoneczne, zapewniają wygodę dla oczu i tworzą przytulną atmosferę w pomieszczeniu.

Grube zasłony całkowicie zasłaniają pomieszczenie. Podkreślają styl wnętrza i nadają całości kompletność.

Wybór tkanin jest dla nich bardzo szeroki i ciągle pojawiają się nowe odmiany faktur i kolorów.

Ponadto tiul i draperie można inaczej nosić, w połączeniu z lambrekinami i akcesoriami do zasłon.

Eksperymentując z wyborem tkanin, krojów, draperii i wykończenia, zawsze można znaleźć model odpowiedni do każdego stylu wnętrza od salonu do awangardy.

obciążenie i może być duży, a nawet kontrastować z kolorem zasłon.

Ciekawie jest wyglądać zasłonami w stylu "colorblock", czyli łącząc tkaninę dwóch kolorów szytych poziomo. Dzięki tej technice można nawet wykonać z najprostszego materiału modne i nowoczesne zasłony do salonu lub przedpokoju.

Na zdjęciu nowoczesne zasłony w stylu "colorblock", które idealnie nadają się do salonu lub przedpokoju.

Spośród metod zalecanych dziś przez projektantów do dekoracji okien w salonie i przedpokoju z tiulu i zasłon, kilka zasługuje na szczególną uwagę:

 • Nacisk kładziony jest na zasłony. Szyte są z tkaniny o nasyconych kolorach, wspaniale udrapowanej, w połączeniu z lambrekinem, ozdobionym szczotkami i frędzlami. Te techniki dekoracyjne niekoniecznie mają zastosowanie wszystkie naraz. Jedna lub dwie z nich wystarczą. Tiul służy jako tło, które podkreśla piękno głównych zasłon. Jest uszyta z bladej tkaniny w tonie zasłony i niczego nie zdobi.
 • Nacisk kładzie się na tiul. W tym przypadku projekt zasłon dobierany jest dokładnie odwrotnie: zasłony są szyte w celu przyciągnięcia uwagi tkaniny, zebrane w zakrzywione fałdy i ozdobione akcesoriami do zasłon. Zasłony do nich są wybrane blado pastelowe kolory i proste kształty.
 • Jeśli okna salonu wychodzą na zacieniony bok, można je ozdobić jedynie tiulem. Idealna opcja - tiul z fotoprintem z gładkiej, przeźroczystej tkaniny naturalnej o gęstym splocie: jedwab, szyfon, organza. Photo Shakers nie potrzebują pretensjonalnych zasłon, lambrekinów i ozdób. W każdym stylu wnętrza można znaleźć odpowiedni obraz: kupić gotowe zasłony lub zamówić je w studio dla indywidualnego projektu.

Istnieje wiele różnych sposobów mocowania zasłony i tiulu do gzymsu: taśmy kurtyny, kuliski, pętle, krawaty, spinacze z pierścieniami, ale najmodniejsze są ostatnio oczka.

Zasłony na oczkach doskonale nadają się do salonu w nowoczesnym stylu.

Oczka - małe plastikowe lub metalowe pierścienie włożone w otwory wycięte w górnej części zasłon. Dzięki nim na zasłonach powstają te same, równomiernie opadające fałdy. Im większa odległość między pierścieniami, fałdy są głębsze. To zapięcie nadaje się tylko do okrągłych gzymsów i wygląda bardzo schludnie i nowocześnie.

Zasłony na oczkach można przymocować na gzymsie na dwa sposoby: przewlec przez otwory na pierścieniach lub zawiesić na nich zawieszone za nimi haczyki lub sznurki. Wielkość oczek zależy od średnicy gzymsu. Mogą być ledwo zauważalne i mieć tylko funkcjonalność

Lambrekin - wąska tkanina dekoracyjna z tkaniny, umieszczona w górnej części zestawu kurtynowego na całej szerokości gzymsu. Początkowo takie zasłony uzupełniały tylko zasłony i zasłony. Ale dzisiaj, w wielowarstwowym fasonie iz lambrekinem, można łączyć wszelkie zasłony.

Lambrequins pozwalają ozdobić okno w oryginalny i stylowy sposób, nadają zasłonom luksusowy i wykończony wygląd oraz sprawiają, że sytuacja w pokoju staje się bardziej przytulna. Ponadto pomagają wizualnie wygładzić nierówności sufitów i ukryć drobne niedociągnięcia w otworach okiennych.

Na zdjęciu przykładem jest, jak to możliwe, nawet w nowoczesnym wnętrzu hali, aby pięknie ozdobić okno zasłonami z lambrekinem.

Warunkowo można je podzielić na kilka typów:

 • Klasyczny miękki. Kawałki są wykonane z miękkiego materiału, w postaci kubków lub w inny sposób udrapowane za pomocą warkoczy lub kilofów. Mogą być proste, wykonane z jednego kawałka tkaniny i złożone, złożone z kilku części.
 • Bando. Prosto, bez zmarszczek, lambrekin wykonany z tkaniny, zamocowany na zwartym podłożu samoprzylepnym, na przykład włóknina. Jego dolna krawędź może być prosta (wtedy lambrekin będzie wyglądać jak wąski pasek z tkaniny) lub pociąć dowolny dowolny kształt.
 • Ażurowy. Twardy lambrekin z laserem przecięty ażurowym wzorem.
 • Lambrequins to bufety. Solidna tkanina, jednowarstwowa lub składana w 2-3 warstwach i pierwotnie spleciona z plecionką lub ozdobnymi sznurkami.
 • Połączone. Lambrequins, składający się z kilku części, charakterystyczny dla modeli twardych i miękkich. Na przykład prosty prostokątny bando z miękkimi zasłonami zawieszonymi na krawędziach.

Do nowoczesnych wnętrz najlepiej pasują zasłony z twardymi lambrekinami.

Dziś modne jest łączenie z lambrekinami dowolnych modeli zasłon. Rozważmy kilka nowoczesnych pomysłów:

 • Luksusowy klasyczny lambrekin nadadzą wygląd zasłon i zasłon połysku i statusu.
 • Lambrekin w formie rzutu zmiękczy i sprawi, że oficjalne linie rzymskich zasłon i żaluzji poziomych będą mniej formalne.
 • Bando w formie wydłużonego wąskiego prostokąta podkreśla delikatne miękkie formy austriackich i francuskich zasłon.
 • Koronkowy lambrekin z dziwaczną ornamentyką w połączeniu z pionowymi roletami tkaninowymi stworzy efekt perspektywy i głębokości przestrzeni za oknem.

Dla każdego rodzaju zasłon można znaleźć własny model lambrekin. Razem pomogą stworzyć unikalne i niepowtarzalne wnętrze.

Rzymskie zasłony - rodzaj podnoszących się zasłon. Mają prosty prostokątny kształt, w zmontowanym stanie są złożone w płaskie poziome fałdy, które uzyskuje się dzięki plastikowym i drewnianym listwom przyszytym po złej stronie.

Na zdjęciu przykładem jest, jak można łączyć rzymskie zasłony i klasyczne zasłony, aby wyglądały pięknie w nowoczesnym wnętrzu.

Projektanci uwielbiają rolety rzymskie ze względu na ich wszechstronność. Mogą być szyte z tkaniny o dowolnej fakturze i kolorze. A to oznacza, że ​​zasłony rzymskie mogą być stosowane zarówno jako zasłony, jak i zasłony, aw każdej sytuacji można znaleźć odpowiedni model.

Nawet jeśli nie pasuje on do wnętrza w sposób harmonijny, zawsze można go łączyć z innym modelem zasłon okiennych.

W przypadku klasycznego salonu zwykle wybieraj reprezentatywne gęste tkaniny, takie jak aksamit, żakard, brokat, gobelin. Zasłony rzymskie są połączone z zasłonami wykonanymi z tiulu, welonu, jasnego jedwabiu lub organzy.

Dla minimalistycznego salonu projektanci polecają rzymskie zasłony wykonane z gładkiej lub z pionowej tkaniny w paski. Zmienność ciemnych i jasnych pasów wygląda szczególnie imponująco na szerokich oknach.

Do salonu w stylu japońskim lub ekologicznym, rolety rzymskie wykonane z bambusa lub słomek mogą być doskonałym rozwiązaniem. Aby zmiękczyć ich surowe formy, można je uzupełnić lekkim, bezbarwnym tiulem zawieszonym na gzymsie sznurka sufitu.

Wnętrza urządzone są w stylu rustykalnym, takich jak angielski Shabby-chic, francuski prowansalskim i amerykański kraj ozdobić rzymskie zasłony z kwiatowym nadrukiem lub klatce wykonane z płótna lub grubej bawełny. To prawda, że ​​w tym sezonie mały druk nie jest mile widziany, więc zarówno kwiaty, jak i klatka lepiej wybrać większy. Ze względu na fakt, że fałdy na rzymskim modelowych zasłony gładkie i rzadkie, że nie zniekształca obraz.

Do małego salonu, w którym niewiele światła dziennego, najlepiej nadają się rzymskie zasłony, z jasnego i lekkiego jednotonowego materiału. Nie będą ważyły ​​wizualnie małego pokoju i nie będą przyciągały zbyt wiele uwagi. Jeśli dodasz takie kurtyny świetlne z przezroczystymi zasłonami, pokój będzie wyglądał jeszcze bardziej świeżo i przewiewnie.

Tak więc, w każdym wnętrzu można znaleźć "swoje" rzymskie zasłony. Ale ponieważ ich forma pozostaje niezmieniona, nie będzie można z nią eksperymentować. Dlatego harmonijnie dopasowujące je do otoczenia mogą wybierać tylko modele z różnych tkanin o fakturze i kolorystyce.

Austriackie zasłony to jedyny model podnoszący zasłony o romantycznym, akcentowanym wdzięku drapieżnym charakterze. Wyjątkiem są francuskie markizy. Ale nadal ich klasyczna wersja implikuje statyczne i dopiero od niedawna zaczęły być wyposażone w sterowanie podnoszeniem.

Rysowane "Austrian" tylko na dole płótna, więc fałdy na nich nie wyglądają bujnie i pompatycznie. Ten sezon uszyć je głównie z naturalnych tkanek miękkich delikatnych kolorach kwiatów drukowania z: cienkiej bielizny, wyrobów bawełnianych, tiul organzy pastelowych kolorach i ozdobione kokardkami, plecionek, szpilki koronki kurtyna w postaci kwiatów i motyli.

Austriackie modele można również uszyć z delikatnej woalki lub organzy i połączyć z klasycznymi długimi zasłonami. I możesz użyć jako głównych zasłon.

Zdecydowanie powiedzieć, że austriackie zasłony nadają się do każdego wnętrza nie może być. Ich naiwny charakter "pejzażowy" najlepiej pasuje do klasycznych stylów wiejskich:

 • Dla angielskiego buta-szyk pasuje "Austriak" z monofonicznej bawełny lub jedwabnych białawych pastelowych odcieniach.
 • W przypadku francuskiej Prowansji lepiej jest uszyć je z gęstej bawełny lub lnu z delikatnymi różowymi lub niebieskimi kwiatami.
 • W przypadku austriackich zasłon w pokoju urządzonym w amerykańskim stylu wiejskim wybierz satynę lub bawełnę w małej klatce lub pasku.

Cieniowanie, które tworzy takie tkaniny, w pomieszczeniach mieszkalnych zwykle wystarcza. Dlatego możesz łączyć je z innymi zasłonami, ale niekoniecznie.

Japońskie panele - zasłony przesuwne, składające się z prostokątnych, sztywno naciągniętych tkanin. Zewnętrznie przypominają one drzwi szaf przesuwnych i poruszają się w płaszczyźnie poziomej według tej samej zasady. Naprężenie wstęg jest zapewnione przez pas obciążający, który przechodzi przez skrzydła na dole.

Pomimo ascetycznego wyglądu japońskich zasłon można stworzyć w salonie nie mniej przytulną i wygodniejszą atmosferę niż zasłony z pięknymi zasłonami. W tym przypadku ich długość może sięgać aż do parapetu i podłogi. Preferowana jest ostatnia opcja do salonu i przedpokoju.

Właściwości osłon świetlnych japońskich zasłon zależą od ich gęstości. W tym przypadku tkanina dla nich może być dowolna: naturalna, syntetyczna, gęsta, przezroczysta, kolorowa, monofoniczna, z nadrukiem fotograficznym. Wybór zależy od roli, jaką przypisujesz im we wnętrzu. Czy twój pokój potrzebuje pełnego cieniowania, czy też jest wystarczająco dużo zasłon, które tylko lekko zmiękczają światło dzienne, bez względu na to, czy będą one głównym akcentem, czy też mają na celu stworzenie tła dla danej sytuacji.

Trendy mody w sezonie na japońskie zasłony w salonie i salonie są następujące:

 • Połączenie pojedynczego płótna z gzymsu o różnej gęstości, na przykład z półprzezroczystego i gęstego jedwabiu. W tym przypadku gęste panele pełnią rolę zasłon i półprzezroczystych zasłon.
 • Jeśli pozwalają na to wymiary okna, wówczas może pomieścić do 10 obrazów, różnych kolorów i tekstur. Przesuwanie ich po gzymsie, składanie w rzędzie, jedno po drugim lub z okrążeniem, można odtwarzać bez końca światłem, cieniem i kolorem.
 • Jednym z najnowszych trendów mody są rolety fotograficzne. Ponieważ japońskie modele mają kształt płótna rozciągniętego na ramie, idealnie nadają się do drukowania zdjęć. Można je zastosować do dowolnego obrazu i stworzyć niepowtarzalne, indywidualne wnętrze w salonie.

Dokonywanie salon i salę japońskie zasłony, nie należy zapominać, że są one najlepszym rozwiązaniem dla minimalistycznych wnętrzach, takich jak japoński, high-tech, minimalizmu, nowoczesnej. W celu dopasowania harmonijnie lakoniczne materiałowych paneli za bujne i romantycznych wnętrz, muszą one być łączone z zasłonami, tiulu albo muślinu.

Ostatnio nowoczesne zasłony w pokoju uzupełniono o kolejną ciekawą i praktyczną wersję - rolkowe zasłony lub rolki. Taka zasłona jest kawałkiem tkaniny, która jest nawinięta na wałek zainstalowany w otworze okiennym lub bezpośrednio na liściu okna. W pierwszym przypadku, w obniżonej formie, zamyka ono całkowicie okno razem z parapetem, aw drugim tylko ze szkłem.

Takie zasłony są szczególnie odpowiednie dla osób, które kochają wnętrze lakonizmu. Początkowo okna wyglądały głównie w kuchni i łazience, a w pozostałych pomieszczeniach uważano je za zbyt proste. Ale dziś, gdy w tradycyjny sposób nietypowych rozwiązań i tradycyjnych zasłon wiele osób ma już dość, rolety są używane we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych. Aby sprawić, że rolety będą mniej oficjalne, są one łączone z innymi rodzajami zasłon.

Nowoczesne pomysły w zakresie aranżacji wnętrz umożliwiają zastosowanie rolet w dowolnym stylu wnętrza:

 • W salonie w stylu hi-tech wyglądają świetne rolety w mokrym asfalcie, a także w kolorze czarnym lub białym.
 • Do stylu minimalizmu, rolety w bladych odcieniach będą pasować, tylko z nutą koloru.
 • Do salonu w stylu japońskim wybierz zasłony wykonane z naturalnych naturalnych kwiatów, brązu, zieleni, a także bambusa.
 • W awangardowych stylach wnętrz, takich jak secesja i pop art, najlepsze będą rolady jasnych kolorów. Najważniejsze jest, aby nie zapomnieć, aby wspierać je innymi elementami tego samego koloru: tapicerki na meblach, poduszkach dekoracyjnych.
 • W przypadku klasycznych wnętrz tylko rolki nie wystarczą. Gęste rolety będą musiały być uzupełnione tiulem, a rolki z przezroczystego materiału z zasłonami.

Szczególnie popularne są rolety "dzień-noc", które różnią się od tradycyjnych rolet rolety możliwością dawkowania naturalnego światła wpadającego do pomieszczenia. Zasłony "dzień-noc" składają się z dwóch warstw różnych tkanin, składających się z naprzemiennych, gęstych i przezroczystych taśm. W pozycji zamkniętej wyglądają jak pojedynczy materiał, a na otwartej przestrzeni tworzą szczeliny i przepuszczają światło słoneczne.

Kisei - zasłony z grubych rzędów nici lub wstążek. Są bardzo dekoracyjne, plastikowe, łatwo nadają się do drapowania, doskonale wyglądają jak niezależne dekoracje okienne, a także łatwo łączą się z innymi rodzajami zasłon.

Pomimo konstrukcji powietrznej, żaluzje filamentowe są całkiem zdolne do tworzenia cieniowania wystarczającego dla pomieszczeń, które nie wymagają 100% ochrony przed światłem słonecznym. Nic więc dziwnego, że przy dekorowaniu hal i salonów projektanci coraz częściej wprowadzają je do użytku.

Pod słowem gaza znajduje się ogromna liczba bardzo różniących się kolorami i fakturami zasłon, ale warunkowo można je podzielić na dwa rodzaje: proste i z solidnymi elementami dekoracyjnymi.

Prosty muślin składa się ze skręconych nitek bawełnianych, szenilowych lub jedwabnych, monochromatycznych lub wielokolorowych. Kisei z solidnymi elementami dekoracyjnymi to te same proste nici, ale zdobione szklanymi koralikami, koralikami, paillettes, muszlami, sztucznymi motylami lub kwiatami.

Za każdym razem pojawiają się nowe wersje wystroju muślinu i nie sposób wymienić wszystkich współczesnych pomysłów na dekorowanie tych nietrywialnych zasłon. Oto tylko niektóre z nich:

 • We wschodnich wnętrzach arabskich, z których przyszły do ​​nas zasłony, muślin o nasyconych, jasnych kolorach wygląda najlepiej z dodatkiem złotych i srebrnych nici.
 • W salonie w stylu hi-tech, należy mieć gazy o metalicznym połysku, a także czerń, biel i kolory mokrego asfaltu.
 • Do sal w stylu Prowansji i szabli-szyku nadaje się delikatny śnieżnobiały muślin ozdobiony szklanymi koralikami lub sztucznymi kwiatami.
 • Do salonu Morza Śródziemnego można wybrać muślin ozdobiony muszlami.
 • Do klasycznych wnętrz najlepiej nadaje się muślin o delikatnych pastelowych odcieniach, pełniący rolę zasłon.

Ponadto, w prawie wszystkich wnętrzach zasłony nici, zawieszone na długich zasłonach i pięknie udrapowane wyglądają bardzo efektownie.

Porady dla projektantów dotyczące wyboru zasłon

 1. 1 Zasłony do salonu i salonu mogą być dowolnymi modelami, najważniejsze jest to, że są one w harmonii z resztą sytuacji.
 2. Dziś ważne jest, aby połączyć w jednym oknie różne zasłony: tiul i rolety, tragarze i zasłony rzymskie, rolety i zasłony.
 3. 3 Kurtyny nie powinny łączyć się ze ścianami. W przypadku monofonicznej tapety wybierz zasłony o kontrastowym lub ciemniejszym kolorze, monochromatyczne lub ze wzorem. I, przeciwnie, pod pstrzącą tapetą wybierz tylko monofoniczne zasłony.
 4. 4 Idź do sklepu po zasłonę na zasłony, weź kawałek tapety. Jeśli ściany są pomalowane, możesz zrobić ich zdjęcie na urządzeniu mobilnym. Pomoże to w nawigacji z kolorem tkaniny.
 5. 5 Na blacie tkanina wygląda inaczej niż na oknach. Dlatego przed zakupem należy rozważyć to do odprawy.
 6. 6 W tym sezonie chodzi o modę. Dotyczy to nie tylko jakości tkaniny na zasłony, ale także jej kolorytu. Najpopularniejszymi kolorami są zielony, niebieski, brązowy, wiśniowy, musztardowy. Powinny być nasycone i wyciszone, przypominające gęste farby.
 7. 7 W stylu dużych odbitek. Zasłony z nadrukiem fotograficznym są bardzo aktualne. W zależności od zdjęcia można je wybrać do dowolnego wnętrza.

W salonie i przedpokoju znajdują się pokoje, w których goście są przyjmowani i osądzani o właścicielach. A jeśli podczas projektowania innych pomieszczeń, przede wszystkim staramy się uczynić je wygodnymi, wtedy sala i salon po ich statusie muszą po prostu być modne i piękne. Możliwości nowoczesnych zasłon w tym zakresie są nieograniczone. Zawsze można znaleźć wśród nich piękny, praktyczny i odpowiedni model wnętrza.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

25 − = 16