Połączone zasłony do fotografii kuchennej

Zasłony do kuchni, różnorodność gatunkowa (130 prawdziwych zdjęć)

Okazuje się, że to zasłony do kuchni, które pomogą stworzyć komfort w kuchni. Tylko tutaj jest pytanie - które z nich wybrać?

Poniżej przedstawiamy kilka zaleceń dotyczących wyboru zasłon do kuchni.

Zasłony do kuchni nie powinny drażnić, przeszkadzać i odwracać uwagi od posiłku. Lekkie kurtyny świetlne mogą znacznie powiększyć przestrzeń, a także stworzyć poczucie komfortu i spokoju. Dlatego idealnym wariantem są ciepłe delikatne kolory: turkusowy, brzoskwiniowy, kremowy, niebieski itp.

Czysty biały kolor jest pożądany, aby zmiękczyć różne dodatki, w szczególności różowy, kawę, przyjemny beż lub połączyć z dowolnymi innymi kolorami. Przy okazji, zasłony powinny być odpowiednie do projektu kuchni w stylu, stylu lub wzoru.

Monophonic tkaniny lub z dużym ornamentem (w paski, klatka lub z dużymi kwiatami) zrobi. Ale ten mały obraz wywoła uczucie pewnego rodzaju bałaganu.

Ważne! Jeśli tapeta w kuchni jest jasna i wzorzysta, warto zwrócić uwagę na jednokolorowe zasłony. Jeśli jednak obrót w pokoju jest monochromatyczny, wybierz zasłony z obrazem. Naturalnie odpowiadający wnętrzu kuchni.

Jeśli mieszkasz na pierwszym piętrze, a okno kuchni wygląda na południe, gdzie ruchliwa ulica i palące słońce. W tym przypadku załóż zasłony, rolety lub zwykłe żaluzje poziome / pionowe.

Jako dodatkowe zabezpieczenie kuchni przed słońcem można zastosować zasłony z półprzezroczystych tkanin, takich jak organza, tiul, welon. Rozpraszające światło słońca nadają miękkości oświetleniu, a kuchnia z kolei zawsze jest przytulna.

Rzymskie rolety Elegancko wyglądaj w połączeniu z zasłonami lub zasłonami. Ponadto zapewniają minimalną ilość tkanki i prostą konserwację.

Japońskie panele praktyczne i nowoczesne, świetnie prezentują się w minimalistycznych i ludowych wnętrzach. Możesz powiesić parę tych paneli, które różnią się kolorem i fakturą. W ten sposób otrzymamy interesującą grę ze światłem - a pokój wizualnie wzrośnie.

Zasłony w stylu kawiarni w górnej części okna zaczyna się 20-30-centymetrowym lambrekinem, a na środku zamocowana jest poprzeczka, w której zawieszone są dwie krótkie zasłony.

Takie zasłony są bardzo popularne w miastach, ponieważ górna część okna jest otwarta, a światło przechodzi przez nie dość łatwo, a dolna jest zamknięta.

Zasłony na oczkach są lakoniczne, proste i bardzo łatwe do przenoszenia. Aby powiesić takie zasłony, potrzebujesz okrągłego gzymsu. Uważa się, że można wybrać dowolną średnicę oczek. Najważniejsze - aby dopasować średnicę gzymsu.

Francuskie zasłony na pewno nadaje się do kuchni połączonej z salonem. Ten wariant wnętrza nada kuchni elegancki wygląd. Francuskich zasłon nie należy opuszczać pod parapetem, opcja ta podkreśli piękno mebli kuchennych.

Austriackie zasłony z pewnością bardzo piękne. Łączą "francuski blask" i "rzymską surowość", a austriackie zasłony wykonane z bawełny są lepsze dla kuchni.

Bardzo efektowne austriackie zasłony wyglądają w wyprostowanej formie. Jeśli takie zasłony są lekko uniesione za pomocą specjalnych sznurków z oryginalnymi pędzlami, to na dole są bardzo piękne fałdy, które dodają wdzięku wnętrzu kuchni.

I wreszcie ostatni rodzaj zasłon zasłony z lambrekinem. Zasadniczo lambrekin jest używany do dekorowania okien w innych pomieszczeniach, a nie w kuchni. Ale nawet tam będzie wyglądać bardzo pięknie i oryginalnie.

Zasłony z lambrekinami składają się z bujnych fałd w środku, które są mocowane z dwóch stron. Również na zasłonach są regulowane kaskady z tkaniny ozdobionej grzywką. Lambrekin dobrze pasuje do zasłony z lekkiej tkaniny, na przykład jedwabiu.

Rada! Należy zwrócić uwagę na gzyms wykonany z tworzywa sztucznego lub żelaza. Są bardzo wygodne, lekkie i chętnie przyzwyczajają się do Twojej kuchni. Nie bierz drewnianych okapów, ponieważ boją się wilgoci i ciepła. Z biegiem czasu takie gzymsy tracą swoją jakość.

Każda kuchnia ma swoje osobliwości i subtelności. W tym celu twórz, wynajduj i twórz kuchnię jeszcze bardziej nierozpoznawalną.

 

Portal meblowy

Zasłony w kuchni - 100 zdjęć nowych produktów i pomysłów na dekorowanie zasłon w kuchni

Która część domu jest najważniejsza? Zgadza się - w kuchni. W końcu jest to miejsce, w którym osoba spędza większość czasu i dlatego powinna cieszyć oko, za każdym razem, gdy do niego wchodzisz. Ale oprócz piękna przestrzeń powinna być odpowiednio podzielona i zorganizowana, aby wszystko działało i było wygodne.

Jasna tapeta, rozbudzający apetyt, miękkie fotele z drogim obiciem, okrągły stół z rzeźbami - to wszystko elementy komfortu. Ale jeden element w kuchni, trzeba zwrócić większą uwagę - to są zasłony. Czy to zwykły tiul, lekkie bawełniane zasłony czy eleganckie zasłony, tworzą wyjątkowy urok i przytulność w kuchni.

Jakie zasłony nadają się do kuchni?

1. Najważniejszym wymogiem być może jest to, że doskonale uzupełniają one obraz dekoracji lokalu. Nie cięższe i bez tego, mała przestrzeń lub odwrotnie, nie rozszerzyły już i tak przestronnej kuchni.

2. Zasłony powinny być wygodne i pragmatyczne. Po ugotowaniu jedzenia jest to codzienny rytuał w każdej rodzinie, co oznacza, że ​​zasłony będą wchłaniały zapachy i cząstki jedzenia. Będą musieli być umyci i nie powinni stracić idealnego wyglądu.

3. Jak wspomniano powyżej, muszą one odpowiednio uzupełniać przestrzeń kuchenną. W małej kuchni - lekkie zasłony, w dużych - zasłony cięższe. Sugerujemy, aby spojrzeć na zasłony na małą fotografię kuchenną.

4. Konieczne jest oszacowanie wymiarów okna, jeżeli jest balkon, dostęp do niego powinien być łatwy. W tym przypadku można zobaczyć zdjęcie zasłon w kuchni z balkonem.

5. Prawidłowo i obiektywnie oceniamy, jakich dźwięków potrzebujemy. Ciepłe odcienie - przynoszą spokój i ciepło do kuchni, zasłony o zimniejszych tonach - nadadzą przestrzeni surowości i elegancji. Możesz docenić projekt zasłon w zdjęciu kuchennym.

6. Cóż, zasłony muszą koniecznie działać. Aby nie napotkać trudności, przejdź do okna i otwórz je. Ponadto, jeśli jest taka potrzeba, powinni być w stanie całkowicie ukryć się za nimi, co dzieje się w kuchni.

Zastanów się nad niektórymi rodzajami zasłon używanych w kuchni

Do tej pory jest to najbardziej popularna opcja w apartamentach. Zdobyli serca kobiet, ich funkcjonalność, prostotę i elegancję. Łatwe w utrzymaniu, pasują do każdego wnętrza, a także stosunkowo niedrogie w stosunku do ceny, ponieważ do ich produkcji pozostawia się minimum materiałów.

Wisiały na specjalnych gzymsach, zamontowanych w otworze okiennym. W otwartej formie wyglądają jak solidne płótno, w stanie zamkniętym, jak starannie złożona tkanina.

Główne zalety takich zasłon:

- Praktyczny w działaniu;

- Mają szeroki zakres funkcji;

- Nie wymagaj specjalnej opieki.

Japońskie motywy lub panele w systemie Windows

Japońskie zasłony nieco gorsze w popularności dla Rzymian. Lekkie, nieważkie tkaniny, najczystsza bawełna, szlachetny bambus - oto, z czego wykonane są panele. Wyglądają one podobnie do pionowych żaluzji, wystarczająco szerokie i długie, prawie na podłogę. Montowany na profilu aluminiowym. Idealnie pasuje do kuchni z dużymi oknami. Mogą również dzielić przestrzeń na kilka sektorów.

Zalety japońskich paneli:

- Nie wybredni w opiece;

- Zużycie ekonomiczne podczas produkcji.

Takie zasłony przypominają rolkę tapety. Tylko nie papier, ale tkany. Ich funkcjonalność jest od razu zrozumiała. Zamknij okno - musisz rozwinąć rolkę, otworzyć - i odwrotnie.

Nadaje się do okien, nawet najszerszych. Możesz powiesić kilka rolek zasłon na jednym oknie, grając z kolorem i fakturą.

Zalety rolet:

- Łatwe do czyszczenia i użytkowania;

- Wiele materiałów nie idzie do ich tworzenia;

- Dość długo z należytą starannością;

- Doskonałe światło słoneczne.

Kiedyś były popularne, ustąpiły miejsca nowszym gatunkom. Ale wciąż klasyki nie starzeją się, a ludzie wciąż je powiesili w mieszkaniu. Najlepiej będą pasować, jest w kuchni, ponieważ jest tam maksimum światła słonecznego. Warto wybrać lekkie tkaniny. Z zasłonami dobrym tandemem, uzupełnij rolety.

To coś szlachetnego i luksusowego. Efektywnie wyglądają z tkanin w kolorach monochromatycznych. W końcu mają wiele odmian małych draperii i druków.

Austriackie zasłony - to rodzaj mieszanki francuskich i rzymskich zasłon. Objawiony dokładnie tak jak Rzymianin. Ale od dołu są fale świetlne, potem przychodzą na myśl francuskie motywy. Nadaje się do okien o dowolnej wielkości, a także do drzwi balkonowych.

Ageless klasyczny. Idealny do ozdabiania długich okien. Materiał - jasny tiul lub tkanina osłonowa. Według długości, częściej tuż nad poziomem parapetu.

Nowoczesna wersja systemu Windows. Dość łatwo, jeśli trzeba, ruszać się. Przymocowany do okrągłego gzymsu. Efektownie wygląda na tkaninie, wygląda przewiewnie i nie jest cięższy.

Zasłony z lambrekinem i klasycznymi zasłonami

Klasyczny jasny tiul i przesuwne ciężkie zasłony, w ogóle nie jest opcja dla kuchni. Ale prawie nieważki tiul i krótki jasny lambrekin, dokładnie to, czego potrzebujesz. Rodzaj powitania z kawiarni lat 70.

Dzięki jednemu zewnętrznemu wyglądowi są w stanie ogrzać i zainspirować krajobrazy Afryki. A zapach pochodzący z bambusowych lasków, relaksuje i uspokaja. Idealnie pasuje do każdego projektu.

Tutaj możesz dać lot swojej wyobraźni i skomponować zasłony różnych typów. W rezultacie uzyskać niezwykłą, indywidualną dekorację wnętrza.

 

Kombinowane zasłony: prosta i jednocześnie oryginalna wersja

Tkaniny o różnej fakturze i kolorze pozwalają na stworzenie oryginalnego i nowoczesnego designu do każdego pomieszczenia. Jeśli zastanawiasz się, kiedy to będzie twoje okno na zmianę stroju, a odpowiednie opcje jeszcze nie zostały znalezione, spójrz na kombinowane zasłony. Składają się z różnych tekstur i / lub kolorów tkanek. Można je powiesić w dowolnym pokoju i dosłownie przekształcić pokój. Nawiasem mówiąc, nie musisz biegać do sklepu, aby wybrać tkaniny, które następnie zaprzyjaźniają się w oknie, możesz zrobić coś z resztek starych zasłon.

Połączone zasłony: jak znaleźć najlepszą kombinację

Najważniejszym sposobem jest połączenie dwóch kolorów. W przypadku tekstur wszystko jest nieco bardziej skomplikowane, czasami nie można od razu zrozumieć, czy zostaną połączone w oknie. Ale kolor jest dobrym narzędziem do transformacji wnętrza.

Możesz łączyć zasłony na dwa sposoby:

  • Harmonijny. Kiedy sąsiednie kolory są pobierane, najprawdopodobniej z jednego zakresu kolorów. Główny kolor jest brany, a obok niego ten, który będzie z nim grać. Lub może być więcej kwiatów niż dwa.
  • Kontrastująco. W takim przypadku poszczególne kolory będą kontrastować z resztą, a jednocześnie zostaną stworzone różne ciekawe efekty jasnych kolorów.

Jeśli chcesz stworzyć niepowtarzalny wystrój swojego pokoju, wówczas kombinowane zasłony są dla Ciebie świetną opcją, obejmują wszystkie twoje zdolności projektowe i wyobraźnię

Według czego, według jakiego kryterium dobrać kolory? Cóż, na przykład, jeśli zmienisz powłokę tapety, a potem zasłony, wtedy odpowiedź jest prosta. Twoje zasłony i tapeta są połączone przez najbliższe połączenie. Spójrz na ich połączenie. Ale ta opcja zakłada, że ​​meble odgrywają rolę drugich skrzypiec i zawsze jest dość konserwatywna.

Jeśli wiesz, że tapeta będzie zawsze o tym samym, tło, neutralny, spokojny, to zasłony mogą być łączone, aby zbudować kolorów historie w zespole z mebli.

Jak łączyć różne zasłony (wideo)

Jak łączyć zasłony w dwóch kolorach: wskazówki

Dwukolorowe kombinowane zasłony - to klasyczna technika. Nawiasem mówiąc, projektanci radzą go obsługiwać w niskich pomieszczeniach, osiągając pożądane efekty wizualne.

I łatwo to wytłumaczyć - tworzysz pasek w dwóch kolorach, a pionowe pręty lekko podnoszą sufit.

Zasłony można zrobić łącząc każdą osobę idąc krok w krok z duchem czasu: pokusa do eksperymentowania i uzyskać wynik, nowoczesny i modny detal wnętrza nie pozostawi nikogo obojętnym

A teraz konkretnie o tym, jak kolory są połączone:

  1. Czerwony i bordowy. Łączą te kolory - niebezpieczna rzecz, bardzo agresywny jest ich duet. Rozcieńczyć te odcienie mogą być szare, szare z metalicznym. Ale takie kolory wtedy w minimum powinny znajdować się w pozostałych szczegółach wnętrza. A najbardziej standardowym wariantem jest czerwony (bordowy) + biały lub lekko dymny.
  2. Beżowy zasięg. Jest to spokojny kolor, który tworzy atmosferę spokoju w domu. Beżowy kolor doskonale łączy się ze złotym, a także bladoniebieskim lub zielonym.
  3. Kolor brązowy. A to prawie idealny kolor, ponieważ udaje mu się zaprzyjaźnić z niemal wszystkimi kolorami, a nie tylko z jego kolorystyką.
  4. Liliowy kolor. Dobra opcja do sypialni, z czym ją połączyć - z odcieniami zieleni, czerwieni, żółci. Okazuje się, że jest to raczej tajemnicza atmosfera, nawet bajka, w którą tak miło jest zanurzyć się po ciężkim dniu pracy.
  5. Kolor niebieski. Najlepszy duet niż niebieski + biały nie jest znaleziony, dobry, nawiasem mówiąc, opcja w kuchni, której brakuje świeżości.
  6. Pomarańczowy, żółty. Są to radosne i bardzo energetyczne kolory. Dobrze jest używać ich w pomieszczeniu pozbawionym naturalnego ciepła. Kolor pomarańczowy i żółty można łączyć z zielonym, niebieskim, czerwonym i białym.

Łącząc różne tkaniny i kolory, eksperymentując i fantazjując, możesz stworzyć wspaniały element wnętrza, który uczyni Twój pokój wykwintnym i luksusowym

Ogólnie rzecz biorąc, zasłony dwukolorowe - to zawsze mały eksperyment. W końcu ciepły bz i zimny fiolet mogą być tak blisko zewnętrznie, jak ci się wydaje, ale w rzeczywistości w połączeniu z innymi kolorami dają różne efekty. Dlatego warto próbować, próbować, szukać informacji zwrotnych w sobie i ufać intuicyjnemu wyborowi.

Połączone zasłony do kuchni: co będzie idealnie wyglądać

Szczególnie istotny jest wybór na bok zasłon dwukolorowych, jeśli kuchnia jest duża, a okno na niej jest dość duże. Lub na przykład okno z drzwiami balkonowymi.

Możesz rozważyć jedną konkretną opcję. Masz duże okno w przestronnej kuchni, która wygląda dość blado, może jeszcze nie w pełni umeblowana. Aby w jakiś sposób wpłynąć na efekt tej pustki, trzeba wziąć dwie tkanki - jedną gęstą, na przykład, kolor kawy z mlekiem. Weź drugi ściereczkę ciemniejszy, na przykład burgund. Ale nie gęsty, ale półprzezroczysty. Zasłony będą na podłodze, powiesisz je i podniosą ten sam kolor, lepszą kawę z mlekiem, połączą się ze sobą. I takie zjednoczone pary na oknie powinny być po trzy - po dwa z każdej strony, jedna po środku.

Połączone rolety pomoże Ci stworzyć kuchni poczucie spokoju i relaksu, poza tym jest jednym z głównych pomieszczeń, gdzie ty i twoja rodzina spędzać czas

Te dwukolorowe zasłony są dobrym rozwiązaniem do salonu.

Połączone zasłony: pomysły z resztek

Spośród wielu pomysłów na kombinację kurtyn, pomysł stworzenia zasłon z szytego sukna, słodki, prosty i piękny, wyróżnia się w szczególny sposób.

Możesz tworzyć kombinowane zasłony własnymi rękami, jeśli masz kawałki tkaniny, które są do tego idealne, ale dla okna o ich szerokości lub długości nie wystarczy

Czego potrzebujesz: resztki bawełny, najbardziej zróżnicowane, ale niezbyt małe. A potem robisz inteligentny szkic, w którym zobaczysz, ile rodzajów perkalu używasz.

Głównym kolorem jest jeden, a dno ozdabiają paski w innym kolorze. Na przykład beżowy główny kolor z małym wyblakłym wzorem i poniżej różowego i bordowego paska. Różowy pasek może być nadal powyżej. Takie zasłony można ozdobić koronką lub warkoczem, dzięki czemu są bardzo urocze, przytulne. Styl wiejski lub Prowansja przyjmą takie zasłony od reszty, ponieważ są one po prostu spełnione w swoich regułach.

Różne kolory kombinowanych zasłon (wideo)

Łączenie zasłon jest nie tylko efektywne pod względem wzornictwa, ale także ciekawe. Każdy eksperyment może zakończyć się niespodziewanym odkryciem, które całkowicie zmienia oblicze pokoju. Spróbuj znaleźć idealną opcję, która pomoże Twojemu domowi stać się jeszcze cieplejszym i przytulniejszym.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

82 − = 78