Połączone zasłony zdjęcie

Tworzenie połączonych zasłon i funkcji według własnego wyboru

Kombinowane zasłony pozwalają stworzyć pewien akcent, który sprawia, że ​​pokój jest bardziej oryginalny Funkcjonalna dekoracja okna, pozwalająca na regulację stopnia oświetlenia pomieszczenia i jego ogólnej stylistyki, jest kurtyną. Oprócz opcji jednokolorowych kombinowane zasłony okazały się bardzo dobre. Możesz je wykonać z pozostałej tkaniny, przyszyć na zamówienie lub kupić w sklepie. Najważniejsze jest, aby prawidłowo obserwować harmonię rozwiązań kolorystycznych.

Dwukolorowe zasłony dla każdego pokoju

Z właściwym wyborem modele dwukolorowe pasują do wnętrza przedszkola, gabinetu lub salonu. Oprócz wymogu kompatybilności roztworów barwnych istnieje zalecenie dotyczące gęstości materiału i jego tekstury. Zasada brzmi następująco: im więcej czasu spędza się w pokoju, tym łatwiej jest mieć zasłony.

Salon charakteryzuje się powagą i łatwą oficjalnością. Nocne czarno-białe zasłony z indywidualnymi zderzakami stworzą komfortową atmosferę. Podczas korzystania z kilku kolorów ciemniejszy odcień jest zawsze na głównej kurtynie. Jeśli chcesz podkreślić luksus, wybór jest dokonywany w kierunku szarobłękitnych kombinacji.

Doskonałym rozwiązaniem jest połączenie białego i ciemnozielonego odcienia

Komfort i ochrona przed słońcem zapewni zasłony, składające się z dwóch bliskich pastelowych odcieni:

Dwukolorowe zasłony do pokoju dziecięcego dobierane są z uwzględnieniem płci i wieku dziecka. Złoty, żółty i niebieski odcień jest preferowany przez chłopca, a dziewczyna ma połączenie dwóch kolorów: białego i różowego.

Połączone zasłony idei: od pozostałości

Nie ma potrzeby używania identycznego materiału dla każdej części. Najważniejsze, że jest wizualnie podobny do drugiego. W przeciwnym razie zbyt różne teksturowane tkaniny zapewnią inny poziom skurczu po pierwszym praniu. Oprócz tekstury konieczne jest uwzględnienie gęstości materiału.

Zastosowanie połączonych tkanin oparte jest na fakturze i kolorze.

W klasycznym wnętrzu najlepiej połączyć ciemne kolory (czarny, brązowy) z jasnymi kolorami (biały, beżowy, złoty)

Zaleca się wybór na korzyść średniej gęstości użytych materiałów. To nie obciąża całego projektu. Kończy przygotowywanie materiału do tworzenia kombinowanych dwukolorowych zasłon, aby wybrać ton i kolor.

Zalecenia przy wyborze kombinowanych zasłon

 • Wybór koloru opiera się na dominującym kolorze we wnętrzu.
 • Dozwolone jest używanie półtonów i odcieni, uzupełniających podstawowy styl.
 • Kontrastujące odcienie, na przykład czekolada i pistacja, sprawiają, że okno jest wizualnym środkiem w pokoju.
 • Elementy można układać w pionie lub w poziomie.
 • W momencie łączenia się z 2 tkankami ciemniejszy kolor jest zawsze na dole.

Do sypialni idealne zasłony łączone ze kremowymi i brązowymi odcieniami

Kombinowane zasłony i zasłony zaczynają się od poprawnie wykonanych pomiarów gzymsu i sufitu. Optymalna jest długość materiału, równa 1,5 długości gzymsu. Na przykład, jeśli jego rozmiar wynosi 3 m, tkanina będzie potrzebować prawie 5,2 m. Kombinacja pozioma wymaga zgodności z następującą procedurą obliczeniową.

Dziesięć procent wysokości sufitu i jest wielkość niezbędna do zgłoszenia. Na przykład, przy wysokości sufitu wynoszącej 2,5 m, należy wziąć materiał o grubości 2,67 cm z nadwyżką. W przeciwnym razie dochodzi do kombinacji pionowej - dodaje się kolejne 2 cm.

 • Kołki;
 • Nożyczki.
 • Taśma jest zasłoną.
 • Wątki.
 • Igły.

Zasłony nie powinny koniecznie być monofoniczne, każda z ich części może zawierać pewien wzór

Pełna lista narzędzi zależy od konkretnej sytuacji.

Sprawdź materiał pod kątem trwałości

Przed szyciem materiał sprawdza się pod kątem wytrzymałości. Aby to zrobić, wyciąć kawałek, którego rozmiar wynosi 10x10 cm.

Konieczne jest przeprowadzenie kilku testów:

 • Rozciągnij się kilka razy.
 • 3 minuty wcierane w dłonie.
 • Wyprostuj odciętą stronę, aby dostosować jej działanie.

Pojawienie się strzępienia lub łzawienia wskazuje na potrzebę znalezienia innego materiału

Po przetestowaniu można rozważyć różne pomysły na późniejszą realizację:

Eleganckie zasłony z połyskiem, które nadają elegancki wygląd

Zrozumienie opcji projektowych pomoże wyprodukować gotowe produkty. Najczęściej używane są dwa układy. W pierwszym przypadku z pozostałości powstają poziome lub pionowe paski. W drugim przypadku, gdy chcesz eksperymentów kolorystycznych, kawałki materiału o różnych kolorach tworzą mieszaninę kształtów: skośnych, pionowych i poziomych.

Monochromatyczne zasłony są zawsze modne

Salon nie wymaga użycia jasnych kolorów. Kolejnym ograniczeniem jest obowiązkowy związek: zasłony są wykonywane w stylu mainstream: awangardowym, imperium, high-tech, minimalizm, vintage, art-decor, barok.

Monochromatyczne zasłony narzucają ograniczenie - maksymalna liczba kolorów we wnętrzu nie przekracza trzech.

W konserwatywnym wnętrzu konieczne jest prawidłowe połączenie zastosowanych rozwiązań kolorystycznych:

 • Czerwony, niebieski, zielony lub szkarłatny nie powinien dominować.
 • Inspiracje nadają kolor lawendy.
 • Biały kolor zwiększy przestrzeń.
 • Pastelowe kolory są odpowiednie dla dzieci - nie będą one rozpraszać dziecka od zajęć.
 • Podobnie jest w sypialni - będziesz potrzebował pastelowych i spokojnych dźwięków.

Nie trzeba całkowicie łączyć zasłon, różnią się one na przykład tylko od góry

Głównym zaleceniem projektowym podczas pracy z zasłonami monochromatycznymi jest ich wybór pod meblami, ale nie pod tapetą. Pożądane jest, aby wybrać zasłony, których faktura pokrywa się z tapetą. Wybierając akcent wizualny, musisz wybrać coś: tapetę, meble, zasłony.

Odpowiednia kombinacja kolorów w zasłonach

Sypialnia, salon, pokój dziecięcy, biuro - niemal wszędzie dwukolorowe zasłony zmieszczą się we wnętrzu wyżej wymienionych pomieszczeń, wizualnie dostosowując przestrzeń.

Oprócz obowiązkowej kombinacji odcieni istnieją dodatkowe zalecenia:

 • Tworzenie pojedynczej przestrzeni jest promowane przez zielony kolor (nasycony, oliwkowy, szmaragdowy).
 • Umiarkowany kontrast - w twórczym poszukiwaniu nowego pomieszczenia dla projektantów nie zaleca się stosowania zbyt jasnych kolorów. Liliowy i piaszczysty, niebieski i żółty, zielony i flaming - lista dobrze dobranych odcieni.
 • Nacisk na delikatność palety powstaje przy aranżacji pokoju dziecięcego lub sypialni.

Aby wybrać odpowiednie kolory, zalecamy skontaktowanie się z projektantem lub skorzystanie ze specjalnego stołu do łączenia kolorów

Pożądany wynik określa zastosowane środki. Ci, którzy chcą dodać dodatkowe centymetry do pokoju, zaleca się stosowanie dwubarwnych zasłon o zimnych kolorach. Zakład na ciepłe tony jest uzasadniony na dużych obszarach. Kolejnym ozdobnym narzędziem jest ton, którego odpowiednia kombinacja tworzy nastrój w pomieszczeniu.

 • Pomarańczowy i marengo.
 • Wapno i indygo.
 • Jasnozielony i flamingo.
 • Żółty i niebieski.

W bardziej powściągliwej wersji wnętrza odpowiednie są dwukolorowe zasłony o fioletowym, seledynowym lub zielonym odcieniu.

Takie niezwykłe połączenie idealnie pasuje do wnętrza klasycznego lub dalekowschodniego

W kuchni o niewielkich rozmiarach będą odpowiadały ciepłe odcienie. Na przykład kolor pomarańczowy, który nie pozwala długo siedzieć i przejadać.

Niezależnie od preferowanego rozwiązania kolorystycznego, projektanci zalecają łączenie odcieni z uwzględnieniem możliwych konsekwencji:

 • Nadmiar czerwieni doprowadzi do trwałego stresu i podniecenia.
 • Nadmiar szarości jest katalizatorem stanów depresyjnych.
 • Violet - wizualnie redukuje pomieszczenie.

Jak łączyć zasłony we wnętrzu (wideo)

Kombinowane zasłony przyczyniają się do tworzenia komfortowej atmosfery w każdym pomieszczeniu. Im więcej czasu zajmuje, tym cieńsze powinny być zasłony. Są one wybrane do mebli, ale konieczne jest dopasowanie tekstury tapety i zasłon. Zakaz jest czerwony, szary i szkarłatny. Wpływa negatywnie na psychikę. Dzięki odpowiednio dobranym zasłonom kombinowanym będziesz mógł stać się szczęśliwszy i szczęśliwszy, co wpłynie na twoje życie.

Kombinowane zasłony we wnętrzu (zdjęcie)

Uwaga, tylko DZISIAJ!

© 2017, Vseobalkone.ru. Kopiowanie jest dozwolone tylko z odniesieniem wstecznym do źródła

Kopiowanie jest dozwolone tylko z odniesieniem wstecznym do źródła

 

Jak łączyć zasłony w dwóch kolorach lub z różnych tkanin

Aby nadać niepowtarzalności wnętrzu kuchni, możesz wybrać stylowe meble, niezwykłą dekorację lub jasne naczynia. Możesz eksperymentować z tkaninami wykorzystując kombinowane zasłony w dwóch kolorach lub kombinację kilku rodzajów tkanin o różnej fakturze - ta metoda nie wymaga gruntownych napraw lub poważnych wydatków i jest idealna dla początkujących. Dlatego przyjrzyjmy się bliżej podstawowym technikom "kombinatoryki włókienniczej" i kilku wygrywającym pomysłom na dekorowanie kuchni.

Zasłony z tkaniny w dwóch kolorach: sekrety udanych kombinacji ↑

Kuchnia jest jednym z nielicznych pomieszczeń w domu, w którym okna pełnią głównie rolę dekoracyjną. Oczywiście, mieszkańcy pierwszym piętrze lub mieszkania z oknami z widokiem na słonecznej stronie, i używać go jako zabezpieczenie przed nadmiernym światłem i wścibskich oczu, ale nadal głównym celem zasłony w kuchni - „Good Housekeeping”, aby dać komfort Aby nowe dwu-kolorowe zasłony idealnie pasowały do ​​wnętrza, ważne jest, aby nie zapominać o ogólnych zasadach harmonii i sposobów wizualnej korekcji przestrzeni.

Dwukolorowe zasłony do okna kuchennego

4 reguły udanych kombinacji:

Wiele osób wie, że w "północnych" pokojach lepiej wybrać zasłony o ciepłej kolorystyce, a dla przesiąkniętych słońcem okien - zimne. Ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że ciepłe kolory wizualnie zbliżają się do obiektu, dlatego w małej kuchni warto preferować zimne kolory, które wizualnie odgradzą okno i nadają pomieszczeniu objętość. Można jednak użyć alternatywnej opcji - neutralnych tonów, uzupełnionych małym wzorem lub małymi wstawkami żółtego, pomarańczowego, trawiasto-zielonego lub innych "ocieplających" kolorów.

Dwukolorowe pomarańczowo-białe zasłony

Zasłony mogą być udekorowane zgodnie z wystrojem i meblami w kuchni, lub stać się jasnym pociągnięciem, które przyciąga wzrok. Do wnętrza wyglądało harmonijnie, warto powielić zakres kolorów draperii w innych tkaninach lub akcesoriach.

Zasłony w kuchni

Można łączyć zasłony, używając kilku tkanin tego samego rodzaju, ale w różnych odcieniach lub łącząc materiały o różnych fakturach i przezroczystości. Ale nie zapominaj o praktyczności, ponieważ mówimy o kuchni z jej szczególnym mikroklimatem, który charakteryzuje się wysoką wilgotnością, wysoką temperaturą, osadzaniem się węgla i dymem z aromatami przygotowywanej żywności. Dlatego materiały nie powinny być oznakowane i łatwe do pielęgnacji, np. Organza, bawełna z dodatkiem poliestru, siatka, krepina-szyfon.

Przy pomocy ornamentów, charakterystycznych dla tego lub tego stylu, można podkreślić kierunek tematyczny projektu. Na przykład w kraju, Prowansji i innych wiejskich wnętrzach, w kratkę i kwiatowe zasłony, prosty lambrekin, który można łączyć z monochromatycznych zasłon pastelowych kolorach są odpowiednie. Historyczne style uzupełnią lekkie kurtyny ze złotym haftem lub nadrukowanym jedwabiem. A do nowoczesnych kuchni, zaprojektowanych w duchu nowoczesności lub minimalizmu, zrobią monochromatyczne modele na oczkach i roletach z nadrukiem fotograficznym.

Kombinowane zasłony w dwóch kolorach w różnych stylach:

Kombinowane zasłony w dwóch kolorach

Wzory można również wykorzystać do wizualnej zmiany geometrii pomieszczenia. Na przykład, pionowe paski na długie zasłony „na podłodze” wizualnie pripodnimut niskim sufitem, poziomej wzór „push” ściany i zwiększenie otworu okiennego, duże jasne kwiaty przyniesie okno i drobnym drukiem - zabrać.

Jeśli chodzi o połączenie różnych typów obrazów, nie jest konieczne stosowanie tylko jednego rodzaju wzoru na kilku żaluzji. Wręcz przeciwnie, odważnie łącząc podłużne i poziome paski przeplatane jasnych kolorach lub grochu, można osiągnąć stylowo i nowocześnie tradycyjny kwiatowy print luka.A, używanych tylko na jednym elemencie, bardziej nadaje się do spokojnych stylów klasycznych.

Ciekawa kombinacja pasm i kolorów

Spektakularny zestaw połączeniowy: angielska kurtyna w klatce i zasłona z lambrekinem

Ważne jest, aby zasłony łączyły się nie tylko z resztą dekoracji pokoju, ale także ze sobą - kolorem, ornamentem, fakturą lub dodatkami.

Interesujące kombinacje kolorów i tekstur ↑

Najprostszą opcją do stworzenia unikalnego wzornictwa tekstylnego okna kuchennego jest zastosowanie dwóch rodzajów kombinowanych zasłon. Najlepszym duetem do kuchni mogą być konstrukcje rzymskie lub rolkowe, uzupełnione kurtynami powietrznymi, krótkimi zasłonami lub lambrekenom. Nie mniej spektakularnie wyglądają rolety z jednego materiału o różnych kolorach.

Jasne, kwiatowe zasłony i słoneczno-żółte "Rimki" - udane połączenie dla kraju i prowincji

Pomysły na tworzenie kolorowych koktajli ↑

Rozważmy bardziej szczegółowo, jak połączyć zasłony dwóch kolorów ze względu na specyfikę kuchni i stylistykę pomieszczenia.

Ulubioną techniką z arsenału klasyków jest użycie neutralnego jako głównego koloru (biały, szary, mleczny, beżowy) i dowolnego akcentującego koloru. Najczęściej w jasnych kolorach powstaje zasłona lub roleta, a lambrekiny lub gęste zasłony działają jak kontrasty lub dodatki - wszystko zależy od intensywności wybranego koloru.

Dwukolorowy biało-czerwony zespół wygląda jasno i elegancko

Jednolite materiały są idealne do kuchni, urządzone w nowoczesnym stylu - minimalizm, high-tech, nowoczesne. Ale jeśli chcesz niestandardowych rozwiązań, możesz użyć jako "podstawy" tkaniny z wzorem lub kolorowym nadrukiem, który odbija się od podstawowych kolorów używanych do dekoracji i wyposażenia pokoju. "Rozcieńczona" dwukolorowa tkanina może być jasną klatką, paskami, wzorem kwiatowym lub geometrycznym - te ozdoby wyglądają bardzo organicznie w środowisku kuchennym, zwłaszcza jeśli pozostałe tkaniny są urządzone w tym samym duchu.

Połączone turkusowo-beżowe zasłony do kuchni w stylu secesyjnym

Dwukolorowe, krzywe zasłony z efektownymi frędzlami-pick-upami

Rada! Możesz kupić te same zasłony w kilku jaskrawych kolorach i zmieniać je w zależności od pory roku lub pory roku - neutralną bazę można łatwo połączyć z dowolnym kolorem.

Taka opcja może być niebiańskim darem dla skandalicznych wnętrz, w których projektach używa się jaskrawych kolorów. Kontrastowe zasłony mogą harmonijnie uzupełniać bogate kolory już obecne w dekoracji lub innych tkaninach, nadając kuchni elegancki wygląd. Najpopularniejszymi rozwiązaniami są jasne zasłony w kolorach przeciwnego spektrum (czerwono-zielone, żółto-niebieskie, czarno-białe), z których można tworzyć naprawdę nietypowe projekty, przeplatając ze sobą tkaniny. Ale nawet gładkie pasy kontrastowych tonów wyglądają stylowo i oryginalnie - docenią różne opcje zasłon z dwóch kolorów tkaniny, których zdjęcia zamieszczono poniżej:

Dwukolorowe czarno-białe kurtyny nici

Skomplikowane przeplatanie dwóch kolorów - zielonego i pomarańczowego

Niestandardowa okolica - soczyste jagody i bogaty jasnozielony odcień

Powietrzne dwukolorowe zasłony z kontrastowym ornamentem

Najtrudniej jest poprawnie wybrać "przeciwstawne" odcienie, aby okno nie wyglądało jak obce elementy na tle całego obrazu. Jako wskazówkę możesz wziąć dowolne dwa kolory już obecne we wnętrzu i zintensyfikować ich intensywność według własnego uznania. Aby ułatwić wybór kontrastów i stopnia ich jasności, skorzystaj z niewielkiej pomocy wizualnej.

Zasada wyboru kontrastowych odcieni

Rada! Dwukolorowa kombinacja jasnych zasłon szybko się nudzi, dlatego zaleca się łączenie ich z trzecim neutralnym odcieniem lub "dawkowanie" jasności według własnego uznania, zmniejszając obszar dowolnego koloru, tak aby ponad 70% zostało przydzielone dla głównego tonu.

Kombinacja, w której wykorzystuje się tkanki z jednego lub tego samego zakresu kolorów, ale o różnych stopniach intensywności. Na przykład zasłony w kolorze kawy można łączyć z bogatymi czekoladowymi zasłonami, niebieskim tiulem z zasłonami o szmaragdowym odcieniu, brzoskwiniowymi tonami z czerwonymi, żółtymi z pomarańczowymi itp.

Połączone zasłony-towarzysze z półprzezroczystego materiału

Dwukolorowe zasłony z jednego rodzaju tkaniny

Jako motyw jednoczący możemy użyć nie tylko koloru, ale i ornamentu, powtarzanego na tekstyliach okiennych. W tym samym czasie schemat kolorów obrazu i tkaniny może być inny.

Połączone zasłony w połączeniu z wzorem

Rada! Jeśli projekty wielowarstwowe z kilku zasłon nie odpowiadają Twoim wyobrażeniom, możesz szyć podwójne zasłony z tkanin o różnych kolorach i tworzyć ciekawe kombinacje za pomocą kostek, obracając zasłony lub tworząc kontrastujące zagięcia. To rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę - możliwość okresowej zmiany przedniej strony z tyłu, tworząc iluzję odnowienia wnętrza.

Dwustronne zasłony w neutralnym zakresie

Dwukolorowe draperie do jasnej kuchni

Jak łączyć zasłony z różnych tkanin ↑

Dwukolorowe zasłony o różnej fakturze - ciekawa technika, w której można uzyskać wiele pomysłów na oryginalny wygląd kuchni.

Kilka wskazówek dotyczących udanych kombinacji:

 • Użyj tekstur o różnym stopniu przezroczystości lub powiązanych ze sobą wzorów. Nałożenie kurtyny jednego koloru na inny stworzy iluzję obecności trzeciego jednolitego cienia.

Nałożenie tkanin o dwóch różnych kolorach z płynnym przejściem

 • To, że połączone zasłony z różnych tkanin nie wyglądały na fragmentaryczne, przy tworzeniu projektu wykorzystano dowolny element ogólny. Może to być warkocz lub zbieranie z tej samej tkaniny, tego samego wzoru, żakardu, łuku.

Granica w tonie kolorowych zasłon łączy w sobie połączenie czerwonego i białego wzoru w jedną całość

Łączenie elementów kombinowanych draperii - podwiązki, wstążki i dwukolorowej falbany

 • Bardzo oryginalne produkty z kilku kawałków materii. A gdy szycie nie jest konieczne ze względu na symetrię - w niektórych stylów „patchworku” zasłony, urządzone w twórczy bałagan, dać pokój szczególny urok i domu uyut.Chtoby harmonijnie łączyć zasłony do reszty sytuacji, można użyć nie tylko dwa podstawowe kolory, ale również szereg skrawków, pozostałe po szyciu innych tkanin kuchennych - obrusy, pokrowce na krzesła lub tapicerki meblowe.

Efektywna wstawka kwiatowa do zasłon monofonicznych

W ten sposób możesz połączyć resztki tkanin

 • W przypadku spokojnych wnętrz, w których dominują pastelowe odcienie i naturalne odcienie, odpowiednie są kombinowane zasłony z dwóch rodzajów tkanin, ale w tym samym kolorze. Ta metoda zapewni pomieszczeniu objętość i dopełni atmosferę dyskretnym, ale interesującym elementem.

Gęste rzymskie zasłony i kurtyna powietrzna z lambrekinem w jednym schemacie kolorystycznym

Masterclass na szycie dwukolorowych zasłon ↑

Jeśli zdecydowałeś się na najważniejszy - rodzaj konstrukcji, rodzaj tkaniny i kolor przyszłych zasłon - musisz kupić materiał do pracy i skontaktować się z jakimkolwiek atelier. Ale jeśli w domu jest maszyna do szycia, znacznie taniej jest szyć zasłony z tkaniny w dwóch kolorach własnymi rękami. Abyś mógł ocenić swoje umiejętności i umiejętności, sugerujemy zapoznanie się z przybliżonym algorytmem nadchodzących prac.

Aby dowiedzieć się, ile tkanek jest potrzebnych do szycia wybranego modelu, brane są pod uwagę 3 podstawowe parametry: długość gzymsu, szerokość tkaniny w rolce i blask draperii. Jeśli pierwsze dwie wartości można uzyskać za pomocą prostych pomiarów za pomocą taśmy mierniczej, należy dokładnie przemyśleć fałdy, bufory lub falbanki, a być może nawet użyć modelu "eksperymentalnego" z prześcieradła lub kołdry.

Wskazówka do obliczeń:

 • w przypadku gęstych zasłon długość gzymsu należy pomnożyć przez współczynnik montażu 1,2-1,5;
 • w przypadku zasłon na oczkach tworzących efektywne fałdy, długość powinna zostać zwiększona 1,5-2 razy;
 • dla jasnego tiulu zasłony z organzy, welonu lub szyfonu będą wymagały zapasu 2,5-3 razy dłuższego od gzymsu.

Obliczanie współczynnika montażu przez rodzaj mocowania zasłon

Ważne! Określ zużycie tkanki może być według następującego wzoru: (długość gzymsu współczynnik X montaż) / szerokość tkaniny w zwoju. Wysokość jest brana z obliczenia planowanej długości produktu (do parapetu, na środek okna, do podłogi), plus margines dla zgięć 5-10 cm.

Przygotowanie narzędzi i materiałów do pracy ↑

Aby w prosty model dla połączonych zasłony dwukolorowych do kuchni - kurtyn różnych kolorach - potrzeby: lekkie materiału do gotowych pomiarów taśmy kurtyna, tworząc spektakularny fałdy, wkładki, igły, nożyczki, szpilki i maszyny do szycia.

Ważne! W przypadku kombinowanych zasłon należy samodzielnie wykonywać i podnosić, zwłaszcza jeśli planujesz użyć ich jako elementu łączącego, ponieważ nie możesz uzyskać gotowego wariantu, który idealnie pasuje do koloru zasłon.

Ponieważ często rozmiar materiału w rolce nie pokrywa się z wymaganą szerokością zasłon, wymagane jest przecięcie tkaniny na paski. Aby uzyskać gładkie cięcie, możesz zastosować znakowanie za pomocą linijki i kredy lub delikatnie pociągnąć jedną z pionowych nici.

Do notatki! Możesz uszyć dwie zasłony w różnych kolorach lub stworzyć wersję łączoną, łącząc w każdej kurtynie wielobarwne nacięcia płócien.

Kombinowane zasłony z tkaniny w dwóch kolorach:

Połączone zasłony z tkaniny w dwóch kolorach

Każda kurtyna ma swój własny kolor

Po cięciu, nacięcia są szyte razem z tolerancją 1 cm (dla wytrzymałości, zaleca się, aby szew był obszywany overlockiem). Na obwodzie każdej kurtyny, po odjęciu górnej krawędzi, wykonaj zgięcie o grubości 0,5-1 cm i zszywamy piec.

Obrzeża - mały, ale ważny detal do spektakularnych zasłon

Rada! Dziób lub wąski warkocz można również wykorzystać do harmonijnego łączenia kolorów. Spróbuj wybrać jedną krawędź kurtyny w kolorze drugiej i odwrotnie, lub użyj najjaśniejszego z dwóch odcieni do wykończenia obu zasłon.

Teraz należy przymocować taśmę kurtynową do górnej krawędzi, wykonując ściereczkę na tkaninie na szerokość oplotu, aby za pomocą sznurka zaciągnąć każdą zasłonę i zawiesić ją na pętlach na zaczepach okapu. Możesz naprawić gotowe zasłony za pomocą wspaniałych kokardek, kilofów lub taśm magnetycznych - według własnego uznania.

Naprawione zawiasy na haki nie powinny być przyszyte do tkaniny

Rada! Gotowe zasłony można łączyć z innymi elementami dekoracyjnymi, np. Lambrekinem, frędzlami, bujnymi falbankami lub materiałowymi pętelkami.

Fringe z koralikami

Lekcja wideo: jak łączyć zasłony o różnych kolorach i teksturach ↑

Użyj dwukolorowych zasłon w kuchni - odbiór nie jest nowy od dłuższego czasu. Ale jeśli wybierzesz oryginalną kombinację kolorów lub tkanin o ciekawej fakturze, możesz stworzyć wyjątkowe wnętrze, w którym tkaniny będą główną atrakcją wzornictwa. I nie trzeba kończyć kursów szycia i szycia, aby uzyskać model zasłon dla swojego pomysłu - wystarczy przenieść pomysł na papier i dostarczyć szkic doświadczonej szwaczki.

Zasłony z weluru w dwóch kolorach, których zdjęcia można zobaczyć w połysku wnętrza i na stronach internetowych o wystroju wnętrz, są jednym z najwspanialszych sposobów.

Zasłony w dwóch kolorach: dwukolorowe zasłony i lambrekiny we wnętrzu kuchni

Jak w przypadku każdego materiału używanego do dekoracji okien, rzymskie zasłony wymagają opieki. Zanim umyjesz rzymskie zasłony, przeczytaj informacje.

Jak usunąć rzymskie zasłony: małe sztuczki, aby uzyskać doskonałe rezultaty

Czy podążasz za modą i kochasz wszystkie najnowsze? Wtedy rzymskie zasłony w kuchni są twoim wyborem. Wszakże teraz w modzie jest wygoda i prostota, minimalizm i.

 

Przykłady kombinowanych zasłon

Ważnym szczegółem, który uzupełnia wnętrze twojego domu, są zasłony. Biorąc pod uwagę projekt w pokoju, należy wybrać odpowiednie zasłony, aby wszystko wyglądało pięknie.

Ciekawą opcją dekorowania okien są kombinowane zasłony, które składają się z różnych faktur lub kolorów tkanin. Takie zasłony można wybrać w sypialni, w salonie, w każdym pomieszczeniu. Konieczne jest prawidłowe połączenie kolorów i wybranie tych, które są odpowiednie dla wnętrza pokoju, na przykład, jak pokazano na zdjęciu.

Stylowe połączenie kombinowanych zasłon we wnętrzu

Tkaniny na kombinowane zasłony dobierane są najczęściej pod względem przejrzystości. Najpierw powiesić lekką szmatkę, na przykład tiul lub organzę, a na wierzchu gęste zasłony, które chronią pomieszczenie przed słońcem. Zasłony można łączyć w ten sposób: z różnymi wzorami i różnymi fakturami; w ten sam wzór, lecz z jednej strony przezroczystych zasłon i drugaya- net.Takzhe połączony rolety identyczne gęstości, które mogą posiadać różne kolory i tekstury, kontrastujących lub jednej wstęgi z wzorem, inaczej - w jednym kolorze, jeden lub matowe, z różnymi połysku.

Bardzo popularny w nowoczesnym designie jest połączenie dwóch odcieni zasłon. Kolory są połączone harmonijnie (nacisk kładzie się na podstawowych odcieni, które łączą się z innymi) lub kontrastu (Root uzupełnione jasnych elementów naprzeciw głównego cienia, na przykład, kontrast czarno-biały). Wybierając kolor zasłon, należy wziąć pod uwagę projekt pomieszczenia, tapicerkę meblową. Przykłady wykonania do połączenia zasłony, mogą być następujące: połączenie monochromatycznego tkaniny oraz wzoru harmonijnie i kontrastowych kolorach. Dla osób o spokojnym stylu życia można użyć kombinacji czerni i bieli. Dla osób aktywnych odpowiednie są jasne wstawki, które są połączone z jasnymi tonami. Zmieniając jedną część zasłony na drugą, możesz zmienić wnętrze pokoju, sprawić, że będzie to efektowne i interesujące.

Czerwony i bordowy

Zanim kupisz czerwone zasłony, zastanów się, czy będą wyglądać w ogólnym projekcie, czy nie będzie to zbyt "agresywne". Czerwone zasłony najlepiej pasują do sypialni i przedpokoju. Zasłony Bordeaux nadają pomieszczeniu elegancji, elegancji, powagi, a także promują dobry sen. Zasłony Bordeaux nadają się również do sypialni, sal, czerwień i burgund są dobrze połączone z szarym (szary metalik) i białym odcieniem.

Luksusowe zasłony do sypialni w kolorach bordo z wzorem

Połączone zasłony w odcieniach brązu i beżu tworzą atmosferę spokoju. Odpowiedni dla dzieci, salonu, sypialni, kuchni. Brązowy jest połączony ze wszystkimi jego odcieniami, a także prawie całą resztę, beżowo - zieloną, złotą lub jasnoniebieską. Na poniższym zdjęciu widać udane połączenie brązu z innymi.

Elegancki design zasłon do hali

Bardzo wyrafinowane i arystokratyczne odcienie. Liliowe zasłony w połączeniu z zielonymi lub czerwonymi lub żółtymi są idealne do sypialni. Udane połączenie jasnego bzu i białych odcieni używam do zasłon w kuchni. Fioletowy wygląda dobrze z jasnymi odcieniami i może sprawić, że będzie to jasny i piękny salon.

Niebieski polecany jest do wnętrz w holu. Niebieskie zasłony tworzą poczucie oficjalności, spójności. Niebieskie zasłony w połączeniu z niebieskim można wybrać do sypialni. Niebieskie i niebieskie idealnie łączą się z bielą.

Harmonijne połączenie niebieskich i białych zasłon w sypialni

Radosne, ciepłe i energetyczne kolory, które "odświeżą" każde wnętrze. Pomarańczowe zasłony wisi w salonie lub w kuchni, żółty w przedszkolu i kuchni. Pomarańczowe i żółte zasłony są łączone z czerwonym, niebieskim, zielonym lub białym.

Zielone zasłony świetnie prezentują się w kuchni, w sypialni lub w salonie. Zielony łączy żółty, niebieski, biały. Atmosfera bogactwa i luksusu stworzy złote zasłony w połączeniu z żółtym, białym lub zielonym. Takie zasłony najlepiej nadają się do salonu.

Oryginalne zielone i białe zasłony do przedpokoju

Połączenie czerni i bieli sprawi, że twoje połączone zasłony będą eleganckie. Ta opcja może być zawieszona w hali, aby pokój stał się elegancki, wyrafinowany.

Aby uszytkować dwukolorowe zasłony, musisz posiadać podstawowe umiejętności szycia na maszynie do pisania. Dostępne produkty do szycia to tradycyjne zasłony, składające się z kilku prostokątnych wykrojów.

Przed rozpoczęciem szycia zasłon, należy zwrócić uwagę na cechy materiału. Wybierając materiał na zasłony, musisz wziąć pod uwagę jego wytrzymałość. Zaleca się wybrać mocną i gęstą tkaninę, która zachowa długi piękny wygląd, a następnie zmierzyć długość gzymsu. Takie pomiary umożliwiają obliczenie wymaganej ilości materiału. Ciężkie i gęstej tkaniny ze środkami obliczeniowymi długości gzyms, który jest mnożony przez zasłony 1,5.Vysotu określić prosty: wysokość sufitu należy dodać do długości tkaniny z górnych i dolnych części (wymagane do zabezpieczania). Na przykład, jeżeli wysokość wynosi 2,5 m, konieczne jest przygotowanie 2,7 m przyszłych zasłon. Kiedy połączenie dwóch tkanin pionowo dodać kolejne 2 cm z każdej strony, na wysokości połączenia poziomego -k izdeliya.Chtoby właściwie szyć zasłony własnymi rękami, trzeba będzie nożyczki, szpilki, igły, nici, specjalne taśmy.

Weź tkaninę, która składa się z dwóch identycznych cięć, przeciąć na pół. Płótno z kolorowymi częściami można po prostu zszyć: konieczne jest złożenie ich do siebie przednią stroną, cofnięcie się od brzegu o 1 centymetr i zszycie go na maszynie do szycia. Za pomocą żelazka delikatnie wyprasuj szew.Boczne części kurtyny muszą być owinięte 2 mm z każdej strony, a także wyprasowane. Zrób linię w pozycji składania, dolną krawędź również szytą, a następnie obróć zasłonę na szerokość istniejącej wstążki i wyprasuj ten kawałek materii. Przymocuj taśmę do klapy, tak aby zawiasy znajdowały się u góry i przymocuj szpilki za pomocą dwóch szpilek. Ustaw jedną linię na górnej i dolnej krawędzi taśmy. Podobnie, szycie własnymi rękami i drugimi zasłonami z tkaniny.

Przed rozpoczęciem należy również sprawdzić jakość ściegu w maszynie i napięcie nici, aby nie uszkodzić zasłon. Dzięki temu możesz z łatwością wykonać całą pracę samodzielnie. Aby to zrobić, potrzebujesz cierpliwości i pomysłów, aby przekształcić pokój.

Możesz również uszyć nowe zasłony własnymi rękami z resztek tkaniny, które są do tego idealne, ale nie wystarczą na szerokość okna. Aby uszyć zasłonę z resztek, będziesz potrzebował centymetra, nożyczek, wstążki. Po zdefiniowaniu kształtu i rozmiaru można rozpocząć szycie. Szwy są z podwójnymi szwami. Ukryj szwy taśmą.

Bardzo popularna idea szycia kombinowanych zasłon z resztek perkalu. Głównym odcieniem jest jeden, a dno zdobią pasy w innym odcieniu. Na przykład beżowy główny odcień z małym, delikatnym wzorem i poniżej bordo-różowego paska.

Połączone zasłony z resztek własnymi rękami

Leave a Reply

Your email address will not be published.

− 1 = 6