Kombinowana płyta gipsowo-kartonowo-gipsowa i napięcie z podświetleniem

Jak połączyć gipsokartonny i rozciągnięty sufit

Połączone sufity wykonane z płyt gipsowo-kartonowych lub sufity napinane stały się niemal nieodzownym elementem wystroju w nowoczesnym designie lokalu. Połączenie takich konstrukcji z odpowiednim oświetleniem daje imponujący efekt, poszerza przestrzeń i podkreśla indywidualność pomieszczenia.

Kiedy chcesz łączyć takie rodzaje sufitów, musisz wiedzieć, jak to zrobić, biorąc pod uwagę wszystkie niuanse technologii.

Całkowita zawartość materialna

Aby połączyć sufity napinane z płytą gipsową, należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych niuansów, w przeciwnym razie wyjście może uzyskać nieoczekiwany rezultat.

 1. Główna i podstawowa zasada, aby rozpocząć instalację sufitów napinanych, jest konieczna dopiero po złożeniu skrzynki GCL i wykonaniu jej pełnego wykończenia (aż do malowania).
 2. Pamiętaj, aby wcześniej obliczyć położenie poziomów sufitu. Sufity z płyt gipsowo-kartonowych wokół obwodu pomieszczenia będą niższe niż napięcie. Na przykład planowane jest zainstalowanie reflektorów, w przypadku ich montażu konieczne jest, aby płyta gipsowo-kartonowa znajdowała się niżej niż poziom łożyska zachodzącego na siebie o 100 mm. Rozciągnij, gdy znajduje się w odległości co najmniej 30 mm od głównego sufitu. W rezultacie płyta gipsowo-kartonowa znajduje się 130 mm od sufitu.
 3. Należy wziąć pod uwagę ustalenie przyszłej bagietki sufitów napinanych. Jest on mocowany za pomocą śrub do pionowej ściany skrzynki, a punkty mocowania w miejscach profili szkieletu będą bardziej niezawodne. W celu zapewnienia doskonałych elementów złącznych możliwe jest umieszczenie szkieletu hipotecznego w szkielecie. Przy dużej powierzchni filmu rozciągającego należy to zrobić!
 4. W przypadku podświetlania z ukrytych taśm LED, konieczne jest zaprojektowanie skrzynki kartonowo-gipsowej z niszami do ich instalacji. Taki system oświetleniowy jest instalowany po zakończeniu wszystkich prac sufitowych, a zatem w procesie montażu konieczne jest wyciągnięcie wniosków dotyczących okablowania pod wpływem mocy opraw.
 5. A także warto wziąć pod uwagę, że pudełka gipsokartonnye, które są połączone z sufitami napinanymi, nie powinny mieć bardzo ostrych kątów, będą komplikować instalację bagietek i samego płótna.

Oprócz tych niuansów warto z wyprzedzeniem pomyśleć, jak będzie zapewnione oświetlenie w pomieszczeniu, a podczas okablowania do przeprowadzenia okablowania, wyciągnąć wnioski pod oprawami oświetleniowymi.

Biorąc pod uwagę te czynniki, kombinacja napięcia i elementów gipsowo-kartonowych sufitu nie będzie trudna.

Prace nad konstrukcją połączonych konstrukcji stropowych dzielą się na dwa etapy: montaż płyty gipsowo-kartonowej i montaż sufitu napinanego. Przede wszystkim skrzynia GKL na ramie jest zamontowana i wykonuje się jej wykończenie. Dopiero po tym rozpocznie się instalacja wstęgi naprężającej.

Lista niezbędnych materiałów i narzędzi jest taka sama, jak podczas pracy z dowolnymi innymi strukturami płyt kartonowo-gipsowych. Rama jest złożona z dwóch rodzajów profilu prowadnicy i stojaka (odpowiednio oznaczenia UD i CD). Aby uzyskać krzywoliniowe kontury pudełka w prowadnicach, można po prostu przyciąć półki i wygiąć je do pożądanej konfiguracji.

Elementy złączne nie są różne: kołki - gwoździe do mocowania bezpośredniego zawieszenia, samogwintujące wkręty do GCR i błędy do łączenia metalowych części ramy ze sobą.

Instrukcja montażu krok po kroku:

 1. Początkowo wykonują oznaczenia wzdłuż obwodu ścian, gdzie zostaną zamocowane prowadnice pod pudełkiem. Konieczne jest również wykonanie oznaczeń na suficie, które określają przyszłą konfigurację elementu gipsowo-kartonowego połączonej konstrukcji.
 2. Oznaczając ściany za pomocą kołków - gwoździe służą do mocowania profili prowadzących. Na suficie, jeśli to konieczne, ustaw zakrzywione części.
 3. Aby zapewnić niezawodne mocowanie w miejscach, w których montuje się podłużne stojaki, do sufitu przymocowane są bezpośrednie zawieszenia.
 4. Szyny podstawy są wsuwane w prowadnice (z którymi są połączone przez błędy) i mocowane na wspornikach za pomocą małych samogwintujących śrub do metalu.
 5. Do szyn sufitowych przymocuj segmenty profilu stojaka. W przyszłości będą one przymocowane do bagietki przepływu naprężenia, tak więc krok pomiędzy tymi elementami może zostać zredukowany do 150 mm. Możesz tworzyć kredyty hipoteczne z drewnianych listew obrabianych materiałami ochronnymi.
 6. Wszystkie te listwy połączone są w narożniku z inną prowadnicą, która w razie potrzeby jest wygięta do wymaganego kształtu.
 7. Gdy rama jest gotowa, przez nią należy ułożyć przewody do przyszłego oświetlenia sufitowego.

Jeśli planowane jest ukryte podświetlenie, pudełko jest wykonane z pewnymi różnicami. Aby taśma LED przygotowała niszę w ramie, która jest następnie otynkowana płytą gipsowo-kartonową.

Po złożeniu podstawy i ułożeniu okablowania, musi być wykonana z płyt gipsowo-kartonowych i zakończyć pracę kitem. Rogi pudełka jednocześnie wzmacniają perforowane rogi, a połączenia między poszczególnymi arkuszami są wzmocnione taśmą węża.

Sufit w kuchni najlepiej pokryty jest odporną na wilgoć płytą gipsowo-kartonową, to samo dotyczy łazienek.

Powierzchnia gruntu jest pocierana, zagruntowana i pomalowana.

Następnie można przystąpić do montażu tkaniny napinającej.

Ogólnie rzecz biorąc, specjaliści są zaproszeni do montażu filmu naciągowego. Technologia nie jest łatwa i bez doświadczenia i specjalnych urządzeń do własnej instalacji jest dość trudne.

Sufity napinane są dwóch rodzajów: folii i tkaniny. Najczęściej są to pierwsze, które są montowane na trzy sposoby: cam, harpun lub klin.

Montaż sufitów napinanych

Algorytm montażu wstęgi napinającej jest następujący:

 • Na obwodzie płyty gipsowej na jej pionowej powierzchni zainstalowana jest bagietka (plastikowa lub aluminiowa). Jest on mocowany za pomocą wkrętów samogwintujących, które są przymocowane do metalowych ramek ramy. Jeśli chcesz zamontować bezpośrednio do płyty gipsowo-kartonowej, użyj specjalnych kołków do tego materiału (parasole, motyle i inne);

Jeżeli sufit podwieszony jest montowany na wykończeniu ściany z płyt gipsowo-kartonowych, wykonywany jest bezramowo, wówczas arkusze materiału muszą być koniecznie dodatkowo przymocowane za pomocą kołków do konstrukcji nośnych!

 • Na prostokątnym pudełku płótno jest montowane w następującej kolejności. Początkowo panel jest mocowany po przekątnej w rogach pomieszczenia. Następnie przeciwne kąty są ustalane zgodnie z tym samym schematem. W bagietce, za pomocą specjalnej szpachelki, napełnij jedną krawędź i ogrzej powietrze z opalarki, pociągnij po przeciwnej stronie panelu. Takie manipulacje są przeprowadzane iz pozostałymi dwoma bokami sufitu.

Po utworzeniu zagnieceń są one wygładzane za pomocą ogrzewanej suszarki do włosów.

 • Wiszące nadmiarowe brzegi są wycinane nożem, a bagietka zamykana jest dekoracyjną pokrywą.

Po ukończeniu tkaniny należy zakończyć ostateczne wykończenie połączonej struktury. Zamontuj reflektory w kartonowym pudle gipsowym, zamontuj paski LED z ukrytym podświetleniem, podłącz zasilanie.

Połączony sufit płyty gipsowo-kartonowej z odpowiednim wykończeniem, równowagą kolorów i przemyślanym podświetleniem daje oszałamiający efekt wizualny. Elastyczna tkanina nie wymaga żadnego wykończenia, nie przestraja wilgoci, a wszelka ostrożność jest zredukowana do wycierania powierzchni z nagromadzonego kurzu. Ale są pewne wady, nie można używać agresywnych detergentów i ostrych przedmiotów do czyszczenia drogiego lnu.

Żywotność takich połączonych konstrukcji szacowana jest na kilkadziesiąt lat bez większych napraw.

Połączony sufit: płyta gipsowo-kartonowa i napięcie (zdjęcie). Jak zrobić kombinowany sufit

Kilka dekad temu projekt sufitu nie powodował żadnych problemów dla właścicieli mieszkań: były one po prostu bielone lub malowane w jasnych kolorach. Dzisiaj pojawiła się ogromna ilość nowoczesnych materiałów dekoracyjnych, dzięki którym stworzysz najbardziej niesamowite konstrukcje sufitów, o których nasze babcie nawet nie mogły marzyć.

Połączone sufity napinane, których zdjęcia coraz częściej pojawiają się na łamach publikacji o designie, są teraz uzupełniane o konstrukcje z gipsu. Ta kombinacja wygląda bardzo stylowo i oryginalnie. Ta metoda projektowania pozwala tworzyć złożone kształty o ciekawym tle i oryginalnym podświetleniu, podkreślając w ten sposób wnętrze każdego pomieszczenia. Dzisiaj jest to bardzo powszechny sposób wykończenia pomieszczeń mieszkalnych - sufity kombinowane (karton gipsowy i napięcie), których zdjęcia możecie zobaczyć w naszym artykule.

Zalety i wady konstrukcji

Według projektantów tak złożona konstrukcja wygląda dobrze w prawie każdym wnętrzu. Połączony sufit (karton gipsowy i arkusz naprężeniowy) ma wiele zalet, wśród których należy odnotować:

W ten sposób możesz tworzyć niestandardowe projekty z ramą z tektury gipsowej z wewnętrzną warstwą rozciągającą, skomplikowanymi labiryntami z GCR, złożonymi figurami, które mogą być oprawione błyszczącą, błyszczącą, lustrzaną lub matową folią.

Metoda pozwala na stosowanie różnych rodzajów oświetlenia. Sufity podwieszane praktycznie nie mają ograniczeń w wyborze urządzeń oświetleniowych, w przeciwieństwie do sufitów napięciowych. Dlatego lampy o dużej mocy można montować w skrzyni wykonanej z płyty gipsowej.

Połączone sufity, zdjęcia, które zostały już umieszczone w podręcznikach na projektowaniu, dobre fakt, że stosując różne kolory i faktury materiałów, a także reflektory, można podzielić pomieszczenie na obszarach funkcjonalnych (rekreacji, pracy).

Ten projekt pomoże łatwo ukryć rury, przewody i kanały wentylacyjne.

Długa żywotność

Dzięki kompetentnej instalacji i konserwacji, połączony sufit będzie trwał bardzo długo: co najmniej dwadzieścia lat. Nie musisz aktualizować wykończenia tak często, jak w przypadku tapety bielonej, pomalowanej lub tapetowanej. Aby zainstalować taki projekt, nie potrzebujesz idealnego wyrównania powierzchni podstawy.

Czy są jakieś wady takiego sufitu?

Niewątpliwie istnieją pewne wady tego rodzaju zasięgu. Są one znacznie mniejsze niż zasługi, jednak powinny być brane pod uwagę przy planowaniu takiej rekonstrukcji w domu. Wady tej metody obejmują:

Praktycznie każda dwupoziomowa konstrukcja zajmuje około 10 cm wysokości pomieszczenia. Połączony pułap nie jest wyjątkiem. Dodatkowo, jeśli ma być oświetlenie punktowe, nawet na pierwszym poziomie zajmie co najmniej dziesięć centymetrów. W związku z tym nie może być mowy o zainstalowaniu takiego pułapu, na przykład w Chruszczow.

Jakość elastycznych tkanin i płyt kartonowo-gipsowych, profili, będzie kosztować znacznie więcej niż tylko dwupoziomowe sufity kompozytowe z płyty gipsowej (widać zdjęcie w artykule).

Temperatura i wilgotność

Stretch PVC i płyty gipsowe działają w określonej wilgotności i temperaturze. Jeżeli wartości te znacznie przekraczają normę, materiały mogą ulec deformacji.

Warianty sufitu kombinowanego

Połączenie zawieszonych struktur z płyty gipsowej i tkanin elastycznych na suficie z właściwym wyborem pomoże Ci stworzyć wspaniałe efekty optyczne. W takim przypadku dostępnych jest wiele opcji z ukrytym i otwartym oświetleniem.

Dlatego przedstawiamy Państwu najpopularniejsze warianty sufitów kombinowanych z płyt gipsowo-kartonowych i tkanin elastycznych.

 1. Skrzynka jest zbudowana wokół obwodu pomieszczenia z płyt gipsowo-kartonowych. Pościel z PVC jest w tym przypadku przymocowana wewnątrz pudełka, którego wymiary mogą się różnić. Istnieją jednak pewne zasady. Jeśli potrzebujesz wizualnie podnieść sufit, podkreślając piękno tkaniny, panele z GCR sprawiają, że jest cienka. Doskonały efekt wizualny uzyskuje się, gdy reflektory są montowane wewnątrz pudełka.
 2. Owalny lub kółko pośrodku sufitu jest dobrą alternatywą dla zwykłego prostokąta gipsowo-kartonowego umieszczonego na obwodzie pomieszczenia. Wewnątrz zamontowana jest wstęga naprężająca. Taki połączony sufit często imituje niebo dzienne lub nocne. Jednak taki sufit nie nadaje się do małego pomieszczenia: będzie wydawał się jeszcze mniejszy, ponieważ wszystkie jego rogi zostaną pokryte płytą gipsowo-kartonową.
 3. "Tablet jest 9raquo; - To interesująca konstrukcja sufitowa. Pośrodku sufitu zbudowana jest płyta gipsowo-kartonowa. Tutaj zamontowany jest żyrandol. Całą resztę przestrzeni zajmuje sieć napięcia. Różnorodność takiego projektu można uznać za "okrąg w kręgu". W tym przypadku na całym obwodzie pomieszczenia zainstalowane jest dodatkowe pudełko z płyt gipsowo-kartonowych.

Przed stworzeniem połączonego sufitu musisz uwolnić pokój od mebli, zdjąć zasłony i zasłony, oprawy i zdjęcia, zaizolować końce drutów, pokryć podłogę folią.

Przygotowanie powierzchni podstawowej odbywa się w taki sam sposób, jak przed zainstalowaniem jakiejkolwiek konstrukcji zawieszenia lub naciągu:

 • usuń starą warstwę okładzinową;
 • za pomocą szpatułki czysty, źle przyklejony tynk;
 • pokrywać duże pęknięcia szpachlą na bazie cementu;
 • zagruntować powłoką.

Niezbędne materiały i komponenty

Aby zainstalować ramę z płyty gipsowej, potrzebujesz:

Połączone sufity w hali (zdjęcie zamieszczone w tym artykule), sypialnia lub inny salon mogą być wykonane ze zwykłej płyty gipsowo-kartonowej. Jeśli praca jest wykonywana w kuchni lub w łazience, należy wybrać GKLV. Arkusze te mają dodatkowe granulki silikonowe i dodatki przeciwgrzybicze, które mają zwiększoną odporność na wilgoć.

Aby utworzyć odcinek konstrukcji będziesz potrzebował:

 • aluminiowa bagietka;
 • ostrze do napełniania tkaniny;
 • Łączniki mocujące bagietkę do płyty gipsowo-kartonowej;
 • opalarka (do jednorazowego użycia lepiej jest go wypożyczyć).

Teraz musisz zdecydować o wyborze materiału z tkaniny - tkaniny lub folii. Pierwszy jest bardziej trwały, nie boi się zmian temperatury, film jest atrakcyjny dzięki ogromnej różnorodności kolorów, faktur, zwiększonej odporności na wilgoć.

Tak, przed rozpoczęciem prac instalacyjnych konieczne jest stworzenie schematu pożądanego projektu na papierze. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z poniższymi zaleceniami:

 • zmierzyć długość ścian, wysokość narożników i środek pomieszczenia;
 • zanotować na diagramie wysokość pierwszego poziomu (pudło kartonowo-gipsowe) i odległość między taśmą napinającą a powierzchnią podstawy;
 • Narysuj na rysunku kontur graniczny między dwoma poziomami i linię mocowania ukierunkowującego profilu nośnego w odstępach 60 cm (wzdłuż) i 40 cm (w poprzek);
 • Zwróć uwagę na lokalizację zawieszenia i instalację komunikacji.

Następnie wszystkie linie z rysunku są przenoszone na sufit ściany. Pamiętaj, że dalszy przebieg pracy zależy od tego, jak dokładnie zastosujesz znacznik. O wiele łatwiej jest zainstalować szkielet wzdłuż zaplanowanych linii. Aby zastosować schemat do sufitu, użyj wyściełanego sznurka, wody lub lasera, taśmy mierniczej.

Jeśli granica płyty gipsowo-kartonowej i sufitu napinanego ma kształt koła, to można ją przenieść do sufitu za pomocą wkrętu wkręconego w środek, do którego nić o pożądanym promieniu jest przymocowana za pomocą ołówka przymocowanego na końcu. Aby zastosować zakrzywione linie, należy wykonać obrabiany przedmiot z gęstej tektury i zakreślić go na suficie.

Projekt sufitu kombinowanego może być inny. Często wybór odpowiedniej opcji zależy od Twojej wyobraźni i umiejętności zawodowych (jeśli planujesz zamontować ją samodzielnie).

Przede wszystkim należy upewnić się, że otwory na łączniki są wykonane w profilu prowadzącym. Ich krok powinien wynosić od 0,3 do 0,4 metra. Jeśli ich nie ma, musisz użyć wiertła i wykonać je samodzielnie.

Przymocuj dolną krawędź profilu początkowego do poprzednio zastosowanej linii znakującej. Wywierć otwory w oznaczonych miejscach, aby przymocować i przymocować profil nośny dookoła obwodu pomieszczenia za pomocą rozszerzonych kołków.

Na konturze granicy napięcia i sufitu podwieszanego podstawy ustawić profil prowadzący. Jeśli chcesz go zgiąć, powinieneś wykonać cięcia z przeciwnej strony i zgiąć je we właściwym kierunku. Wiszące w oznaczonych miejscach.

Teraz pociągnij nylonową nić do profili sufitowych i włóż je do prowadnicy. Napraw zawieszenia. Na końcach profili nośnych musi być przymocowana szyna obcięta. Musi powtarzać kontur profilu UD zamocowanego na suficie z dokładnością. Przygotuj segmenty profilu sufitu. Ich długość powinna odpowiadać wysokości pudełka z płyt gipsowo-kartonowych. Po jednej stronie odciąć boczne części.

Połącz dolny i górny profil prowadnicy. Aby to zrobić, segment z góry musi zostać włożony w profil prowadzący i przykręcony od dołu płaszczyzną utworzoną po usunięciu zwor.

Po zainstalowaniu ramy z tektury gipsowej powinieneś wykonać instalację komunikacji. Przewody są umieszczane w falistej plastikowej rurze i przymocowane do powierzchni podstawy, pozostawiając szpilki w miejscach, w których zaplanowano instalację uchwytów. Prace te są wykonywane po awarii prądu w pomieszczeniu.

Ta praca powinna być wykonywana z asystentem, ponieważ płyta gipsowo-kartonowa jest raczej ciężkim materiałem i bardzo trudno jest sama poradzić sobie z jej mocowaniem. Pierwszy arkusz jest ustalany w rogu pokoju. Jeśli to konieczne, kontur jest nakładany na arkusz przez szablon, a niezbędne szczegóły są wycinane. Wkręty wkrętów samogwintujących są pogłębione w materiale, ale nie są zbyt twarde, aby się nie rozerwały. Drugi arkusz jest przymocowany do pozostałej połowy profilu, do którego zamocowano pierwsze płótno.

Pomiędzy ścianą a płytą gipsowo-kartonową trzeba pozostawić szczelinę około 0,5 cm, tak samo cały obszar jest osłonięty. Teraz możesz przymocować płytę kartonowo-gipsową do pionowej części pudełka. Na krzywoliniowych odcinkach jest wygięty, dla którego płytkie nacięcia są wykonane od tyłu.

Po pokryciu osnowy konieczne jest sklejenie spoin między płytami a ścianą za pomocą wstęgi-serpyanki. W miejscach luzu i punktów mocowania, szpachlówką nakładamy szpachlówkę. Nałóż pionowe i poziome części pudełka na włókno szklane. W miejscach nakładania się wykonaj nacięcie nożem biurowym i usuń nadmiar.

Czas zrobić dziury na lampy. Aby to zrobić, będziesz potrzebował trochę. Shpaklyuem powierzchnia warstwy wykończeniowej o grubości nie większej niż pół centymetra. Gdy związek jest całkowicie suchy, obrać go drobnoziarnistym papierem ściernym.

Usuń kurz z powierzchni za pomocą odkurzacza lub suchej szmatki. Na koniec nałóż warstwę wykończeniową. Co do zasady, połączony sufit jest pokryty (część płyty gipsowo-kartonowej) kompozycją akrylową.

Eksperci zalecają wybór filmu z mocowaniem harpuna: jest on uważany za najbardziej niezawodny. Zaznacz poziom wstęgi na pionowej części skonstruowanego pudełka. Na tej linii przymocuj bagietkę krokiem 7 cm.Jeśli zaplanowana jest krzywoliniowa konstrukcja, wykonaj nacięcia na profilu, przeszlifuj go papierem ściernym lub pilnikiem i wygnij w wymaganym kierunku.

Za pomocą opalarki rozgrzej pomieszczenie do 40 ° C i rozłóż płótno. Jeśli jest błyszczący, nosić rękawice, aby nie pozostały żadne ślady. Płótna nie powinny być zbliżone do pistoletu - mogą pojawić się ciemne plamy. Gdy pomieszczenie ogrzeje się do 60 ° C, harpun podstawowego kąta płótna (oznaczonego przez producenta) jest wypełniony bagietką. Zmieniany jest także przeciwny kąt ukośny, a następnie dwa pozostałe.

Następnie należy rozpocząć dokręcanie w bagietce z harpunem na obwodzie poziomu. Następnie podgrzej całą powierzchnię za pomocą opalarki. Nie zniechęcaj się, jeśli po zakończeniu instalacji znajdziesz zmarszczki na powierzchni - łatwo je wygładzić, ponownie ogrzewając obszar niskiej jakości.

Nie jest łatwo stworzyć połączoną strukturę z płyty gipsowej i elastycznej tkaniny. Proces ten wymaga dużych nakładów pracy, co wymaga nie tylko wiedzy teoretycznej, ale także umiejętności praktycznych. Mamy nadzieję, że powyższe rekomendacje i zdjęcia pomogą ci poradzić sobie z tą pracą i ją wykonać jakościowo.

Połączony sufit: płyta gipsowo-kartonowa i napięcie

 • Krem do egzotycznych grzybów do stóp
 • Kapsułki z pasożytów
 • Kompleksowa Sustalife do rekonstrukcji stawów

GCR i płótna PCV do sufitu są ostatnio coraz częściej używane. Połączenie suchej zabudowy i sufitu napinanego jest dość popularną metodą dekoracji, ponieważ w ten sposób możliwe jest tworzenie oryginalnych wielopoziomowych projektów i wdrażanie ciekawych pomysłów projektowych.

Zalety i wady połączonych sufitów

Instalacja tkaniny naciągowej i pudełka z GKL na suficie nie jest próżna, ponieważ ma wiele niezaprzeczalnych zalet, między innymi:

 1. Różnorodność form. W ten sposób można tworzyć nie tylko standardowe konstrukcje z ramami z tektury gipsowej i wewnątrz warstwą rozciągliwą, ale także osobliwe labirynty z GKL, ciekawe figury oprawione w błyszczącą, błyszczącą, lustrzaną warstwę.

Wadą tej metody wykończenia sufitów są:

 1. Zmniejszenie wysokości. Jak każdy dwupoziomowy projekt, połączony sufit zajmie co najmniej 10 cm, a jeśli zamierzasz zainstalować reflektory, tylko na pierwszy poziom potrzebujesz 10-15 cm.

Jeśli nadal postanowiłeś wyposażyć dwupoziomowy sufit z płyty gipsowej i noszy, koniecznie zważ wszystkie zalety i wady.

Połączone opcje projektowe sufitu

Połączenie elastycznych tkanin i zawieszonych struktur płyt gipsowo-kartonowych na suficie z udaną kombinacją może stworzyć oszałamiające efekty optyczne. Dostępne do realizacji fantastycznych opcji - zarówno z ukrytym, jak i otwartym podświetleniem.

 • Pudełko GCR po obwodzie pomieszczenia. W tym przypadku bielizna PVC jest mocowana wewnątrz pudełka. Wymiary tego ostatniego mogą się różnić. Ale są pewne zasady. Tak więc, jeśli chcesz wizualnie podnieść nieco sufit i podkreślić piękno noszy, wtedy panele boczne GKL powinny być cienkie. Dobry efekt wizualny uzyskuje się, gdy reflektory są montowane wewnątrz pudełka.

Najprostszą opcją, którą może stworzyć nawet początkujący, jest konstrukcja z pudełkiem z płyt gipsowo-kartonowych na całym obwodzie pomieszczenia.

Prace przygotowawcze przed instalacją połączonego sufitu

Wcześniej musisz zwolnić pokój z dużych mebli, zdjąć zasłony, obrazy i oświetlenie, odizolować końce przewodów, posadzić podłogę za pomocą folii lub gazet.

 1. Usuń starą warstwę licową.

Uzupełnij komponenty do montażu sufitów podwieszanych i naciągowych. W celu ustalenia ramy konstrukcji płyt gipsowych będą musiały: wychodząc profilu (Przewodnika) - UD niosący profil (sufit) - CD, rodzeństwa łącznik ( „Crab”), śruby, kołki spalony.

Kompozytowy rysunek sufitu i oznakowanie powierzchni

Przed przystąpieniem do pracy konieczne jest stworzenie schematu budowy na arkuszu, do którego stosujemy się do następującej instrukcji:

 1. Mierzymy długość wszystkich ścian, wysokość wszystkich narożników i środek pomieszczenia.

Następnie przenosimy z rysunku wszystkie linie do ścian i sufitu. Od poprawności oznakowania zależy cały dalszy przebieg pracy. Na oznaczonych sekcjach znacznie łatwiej jest zainstalować ramę, co znacznie przyspieszy cały proces. Aby to zrobić, używamy taśmy mierniczej, wyściełanej linii farby i lasera lub poziomu wody.

 • Przeczytaj recenzję kompleksowego środka na hemoroidy Proctolol
 • Jak schudnąć na 20 kg - prawdziwe recenzje o Guarchibao

Technologia montażu dla połączonego sufitu

Przed zamocowaniem profilu prowadnicy, upewnij się, że otwory dla łączników są wykonane w krokach co 0,3-0,4 metra. Jeśli tak nie jest, zrób to sam za pomocą wiertarki.

 • Zastosuj dolną krawędź profilu początkowego do linii oznaczania. Przez otwory na elementy złączne na ścianie wykonuj znaki ołówkiem.

Jak przyciąć ramę sufitu kompozytowego za pomocą płyty gipsowo-kartonowej

Przed wysianiem materiału płyty gipsowo-kartonowe ramki powinny mieć czas, aby dostosować się do warunków temperatury i wilgotności w pomieszczeniu, gdyż podczas montażu ramą można pozostawić znajdować się w pomieszczeniu. Przechowywać arkusze w pozycji pionowej jest surowo zabronione. Może to spowodować ich deformację.

 1. Naprawiamy pierwszy arkusz w rogu pokoju za pomocą śrub. Jeśli obszar poziomu w rogu jest mniejszy niż obszar arkusza, najpierw wykreślimy kontur i wycinamy z niego części. Należy pamiętać, że wkręty samogwintujące należy pogłębić w materiale, ale nie przesadzaj, aby go nie złamać.

Jak naprawić płótno z PCV na połączonym suficie

Do pracy z tym materiałem potrzebujesz grzejnika. Zaleca się wybieranie folii z mocowaniem typu harpun, ponieważ jest ona uznawana za najbardziej niezawodną. Ponadto, jeśli to konieczne, taki film można łatwo zdemontować i zainstalować ponownie.

 • Oznaczamy poziom umieszczenia płótna na pionowej części pola z poziomu GCR.

Specyfika instalacji tkaniny tkaniny na połączonym suficie

Aby przymocować sufit napinany z tkaniny, nie jest wymagane specjalne wyposażenie, a arkusz jest ustalany w następującej kolejności:

 1. Profil przymocujemy za pomocą klipsa na oznaczonym poziomie do pionowej części płyty gipsowo-kartonowej za pomocą wkrętów samogwintujących.

Jak zrobić kombinowany sufit - spójrz na wideo:

Maszyny połączona z sufitem płyt gipsowo - proces czasochłonne, złożone i wymaga pewnej wiedzy i umiejętności. W celu wykonywania pracy, trzeba znaleźć wysokiej jakości materiału, dokładny wykres, zastosować odpowiednie oznaczenia, dokonać wiarygodnego ramy prawidłowo zapiąć płytami gipsowymi, oraz zgodnie ze wszystkimi niuanse technologiczne elastycznej tkaniny. Te zalecenia, instrukcje i płyty gipsowo-kartonowej zdjęcia dupleks i sufity podwieszane pomogą nie zgubić się w procesie i przeprowadzić instalację własnymi rękami.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

16 − 7 =