Połącz tapetę na zdjęciu z opcji sali

Łącząc tapetę w salonie - pomysł łączenia różnych rodzajów tapet

Pokój dzienny - pokój do odpoczynku i odbioru. Jego konstrukcja w dużej mierze zależy od dekoracji ścian. Nowoczesny projektant mody to połączenie tapet. Ten oryginalny ruch sprawi, że przestrzeń salonu stanie się niezwykła i podkreśli motyw całego wnętrza pokoju.

Wybierając tapetę, musisz wziąć pod uwagę podstawowe zasady łączenia różnych struktur i kolorów, zawierać fantazję i zmysł smaku lub szukać gotowych rozwiązań w Internecie.

Funkcje łączenia tapet

Nie jest tak łatwo z powodzeniem tworzyć różne materiały pod względem tekstury i koloru. Zanim pójdziesz kupić je, musisz ocenić swój pokój i jego rozmiar, wziąć pod uwagę to, czego potrzebujesz, aby go ukryć, rozwinąć i może zrobić sufit powyżej.

Warto wziąć pod uwagę, że przed wyborem kombinacji tapet najpierw trzeba określić gamę kolorystyczną mebli i różnych elementów dekoracyjnych, przypuszczalnie znajdujących się w pomieszczeniu.

Jest to jedna z ważnych zasad, reszta to:

 • Kolory. Nadmierny entuzjazm dla innowacyjnych kombinacji jasnych kolorów nie pomoże stworzyć komfortu. Nasycone odcienie przyciągają uwagę innych i "biją" je w oczy.

 • Kupowanie tapet. Jeśli zdecydujesz się wybrać je samodzielnie, bez katalogów i pomocy projektantów, to musisz kupić wybrane bułki, dołączyć je do siebie i sprawdzić, czy pasują do siebie. Najlepiej, jeśli próbki pokrywają się z fakturą i ceną, najlepiej jeśli są one produkowane przez jednego producenta. Konieczne jest zapisanie liczby odcieni i partii tapety, aby dokładnie kupić ten sam kolor, jeśli to konieczne.

 • Gra kontrastów.Niezwykle wyglądają solidne tapety w połączeniu z ich odpowiednikami o dużym wzorze. Układy kolorów w tym przypadku odgrywają rolę drugorzędną, wersja jednokolorowa może być pastelowym odcieniem, a motywy kwiatowe lub inne odmiany rysunków będą jaśniejsze. Teksturowane tapety wyglądają harmonijnie z płynnymi opcjami.

 • Wizualne oszustwo. Dzięki tapetom można rozszerzyć pomieszczenie lub zwiększyć jego wysokość. Jasne kolory w delikatnym wzorze i poziome pasy rozdzielone listwami lub listwami sprawią, że pomieszczenie będzie bardziej przestronne, a tapeta kontynuująca na suficie optycznie ją podniesie.

  Trzymając się tych prostych niuansów możesz wybrać interesującą tapetę i stworzyć wygodne otoczenie, które pomoże we właściwym układzie.

  Istnieje pięć sprawdzonych systemów dekorowania salonu różnymi rodzajami tapet:

  1. Ustawienie w pionie.
  2. Połączenie poziome.
  3. Fototapety ścienne.
  4. Połączenie mozaiki.
  5. Wstawki.

  Zastanów się nad niuansami łączenia każdego z nich.

  Zazwyczaj wybierają kontrastową tapetę w dwóch kolorach, ale są to w zasadzie szerokie pasma, a jeśli zdecydujesz się użyć trzech odcieni, powinny być wąskie. Dla bardziej zrelaksowanego rodzaju warto zastanowić się nad sąsiednimi kolorami. Naprzemienne paski można uzyskać interesujący rodzaj pokoju, jeśli ich kolory są kontrastowe, to musisz wybrać tapetę o tej samej szerokości.

  Mogą mieć różne wzorce lub być monofoniczne. Takie paski są łączone w zwykły sposób "na złączu", ale można wykonać przejście zygzakiem z jednej rolki na drugą.

  Kolejność pasm może być różna, gdy używane są dwa kolory, uważa się za optymalne połączenie dwóch pasków jednego tonu i drugiego. Jeśli wybierzesz motyw kwiatowy lub skomplikowane wzory, możesz je przykryć częścią ściany za sofą, aby podświetlić obszar odpoczynku. Na skrzyżowaniach wielobarwnej tapety możesz wkleić deski lub listwy i powielić je na suficie.

  Ta kombinacja wymaga szczególnej troski. Najczęściej używa się go do absolutnie płaskich ścian, w przeciwnym razie wszystkie wady powierzchni będą widoczne. W przypadku poziomej kombinacji tapety organicznie wyglądają w komplecie z drewnianymi panelami. Dadzą one pokojowy wygląd.

  Wskazówka: Połączenie różnej tekstury tapety może pomóc w dobraniu właściwych akcentów.

  Jasna tapeta jest przyklejona na szczycie ściany, a ich ciemne odpowiedniki na górze, są przyklejone krawężnikami w formie listew i drewnianych listew, lakierowanych i papierowych analogów, ale powinny być gęściejsze niż sama tapeta. W przypadku dużych pomieszczeń stosuje się poziome połączenie wykładzin ściennych. Jeśli pokój jest szeroki, ale niski, tapeta nie powinna mieć więcej niż metr szerokości.

  Podczas klejenia pomieszczenia należy wyraźnie zmierzyć i zaprojektować każde połączenie pomiędzy tapetą, ponieważ trudno jest przykleić dużą długość rolki. Poziom tapety jest mierzony poziomem podłogi, a nie sufitu, ponieważ wizualnie linia tapety musi pasować do poziomu mebli.

  Zwykle znajdują się za sofą lub przed nią. Przechodzą obok jednego dużego płótna, przedstawiającego jakąś fabułę lub motyw kwiatowy. Umieszczono je na jednej ścianie, przyklejając je częściowo lub całkowicie, a reszta pokoju jest zwykle ozdobiona monofoniczną tapetą. Dzięki fototapetom możesz wizualnie dzielić przestrzeń i podświetlać określone strefy.

  Ściany ze zdjęciami są używane od ponad 40 lat, ale nadal nie straciły na aktualności, a wręcz przeciwnie, zyskują popularność, szczególnie ich trójwymiarowe odpowiedniki i warianty z perspektywą. Te ostatnie mogą znacznie zwiększyć przestrzeń, co jest ważne w małych pomieszczeniach mieszkalnych.

  Fototapety, zamknięte w listwach, mogą być ciekawe do dekoracji przestrzeni pomieszczenia i pomóc w stworzeniu jednego z klasycznych stylów.

  Do ich stworzenia wykorzystywane są nie tylko różne tapety, ale także kawałki tkaniny, cyfrowe malowidła.

  Podczas ich używania najpierw trzeba wykonać tło z bardziej monofoniczną tapetą, a następnie na wierzchu dekorowanych ścian wkłada się płytki i ogranicza się do dekoracyjnych listew lub listew. Przy wyborze wkładek materiałowych należy wziąć pod uwagę, że muszą one być gęstsze niż główne tło ścian.

  Wskazówka: Ściany można nie tylko wkleić tapetą, ale także pomalować jasną lub pastelową farbą.

  Duże wkładki służą do podziału na strefy przestronnego salonu, jeśli pomieszczenie jest wąskie i wysokie, wtedy odpowiednio dobrane wkładki zmniejszają jego wysokość i sprawiają, że jest on szerszy wizualnie.

  Rzadko są wykorzystywane do dekoracji sali, są preferowane przez kreatywnych ludzi, którzy lubią otaczać się niezwykłymi rzeczami. W przypadku tego rodzaju kombinacji tapet musisz mieć kilka kawałków lub rolek o różnych odmianach. Kolory i tekstury w ogóle nie mają wpływu, im większy kontrast, tym lepiej.

  Za pomocą klapek, które można ciąć w dowolny kształt: kwadratowy, prostokątny, romboidalny, można tworzyć panele lub dekorować otwory drzwiowe i okienne.

  Kiedy wcielasz w życie swój pomysł, warto najpierw ułożyć ułożone kawałki i zobaczyć, jak wyglądają razem, a następnie przymocować je do wybranego miejsca, ale najważniejsze jest, aby nie przesadzić, w przeciwnym razie pomysł stanie się złym rysunkiem. Jedna ściana lub kawałek łatki będzie wyglądać pięknie, ale cały pokój, pokryty nimi, jest śmieszny. Reszta tła salonu powinna być dopasowana do jednej z skali kolorów znajdujących się na większości klap.

  Przed wykonaniem takiej twórczej pracy warto zapoznać się z wariantami oferowanymi przez projektantów, a następnie wybrać najbardziej odpowiedni.

  Połączona metoda klejenia tapet w salonie może nadać mu szczególny urok. Konieczne jest jedynie przestrzeganie wszystkich zasad i gustu, a pokój będzie grał z nietypowymi kombinacjami. Ale każda firma wymaga dokładnego podejścia, każda z proponowanych kombinacji powinna być najpierw przemyślana w najdrobniejszych szczegółach, aby harmonijnie połączyć się z meblami i dobrze wyglądała w samym pomieszczeniu.

  Nie ma jeszcze komentarzy, ale możesz napisać swoją opinię lub zadać pytanie.

  Wybieramy połączoną tapetę w hali 2017: 35 zdjęć i design

  Stworzyć oryginalny i niezapomniany wnętrza nie jest trudne - wystarczy wybrać odpowiednią kombinację tapetę w domu wszystko powinno być piękne - nie jest to regułą, a pragnienie wnętrza mody 2017. Tu nie chodzi o to, czego potrzebujesz, aby zapisać, zbierać piękne i drogie rzeczy, wręcz przeciwnie . Wszystko to nie jest szczególnie potrzebne, wszystko, co zaśmieca twój mały świat, nie zostawiaj go w mieszkaniu. Ale wybór właściwych rzeczy uczyni Twoje życie ciepłym i przytulnym. I nie ostatni krok to projektowanie tapet. Jeśli chcesz stylowy, oryginalny i gustowny do pokrycia ścian, potrzebujesz kombinacji tapety.

  Tapeta w przedpokoju w mieszkaniu łącznie: opcje 2017

  W tym roku nacisk kładzie się w pokoju dziennym znajduje się na ścianie - można być trochę mebli, i to niekoniecznie muszą być elitarne, nowoczesny, ale w tle nie może zawieść. Dekoracja ścienna to także technika wizualna, która pomaga zmieniać proporcje przestrzeni. I możesz łączyć tapetę, aby ta kombinacja zapewniała pożądany efekt wizualny.

  W tym roku tapetę można wkleić na trzy sposoby:

  • Projekt poziomy;
  • Konstrukcja pionowa;
  • Patchworkowy projekt.

  Połączenie tapety z pionowymi paskami nie może lepiej pasować do pomieszczenia z niskim sufitem

  Jeśli pionowe paski są prawidłowo połączone, nie tylko wizualnie powiększają pomieszczenie, ale także "rozciągają" go. Czego nie można zrobić, to połączyć paski z dużymi i jasnymi wzorami, nadrukami.

  Połączenie tapety w przedpokoju: połączenie mozaiki

  W rzeczywistości kombinacja patchworków jest imitacją kołdry na ścianie. Jeśli wybierzesz odpowiednią tapetę, "zaprzyjaźnią się" ze sobą i utworzą całą kompozycję na ścianie.

  Taki patchwork to trudne zadanie, a przed jego wzięciem trzeba spojrzeć na więcej niż jeden przykład, zrozumieć istotę kombinacji. Jeśli obawiasz się, że nie możesz sobie z tym poradzić, nie wybieraj więcej niż trzy rodzaje tapet w jednym zakresie kolorów.

  • Ciepło-fioletowy;
  • Nasycony-liliowy;
  • Delikatnie różowy.

  Łączenie patchworków zapewnia dokładną przemyślenie koloru, wyglądu i tekstury tapety

  Jeśli ta łamigłówka jest podzielona na te same części, pożądany efekt nie zadziała. Kawałki według rozmiaru powinny być inne. Możesz zapisać jedną szerokość, co uprości pracę, ale długość fragmentów nie powinna być taka sama.

  Tapety muszą koniecznie harmonizować - być łączone według wzoru, tekstury, bliskości odcieni i motywu. Cóż, oczywiście, nie mieszaj budżetowej tapety z elitarnymi opcjami.

  Warianty połączonych tapet w hali: zasady łączenia

  Możesz wybrać osiem prostych reguł łączenia tapet, które pomogą Ci ciekawie i kompetentnie zmienić wnętrze.

  Zasady łączenia tapet:

  • Idealnie, jeśli dostaniesz tapetę nie tylko w jednym miejscu, ale od jednego producenta, łatwiej będzie przykleić tapetę i połączyć;
  • Aby uzyskać harmonijną konstrukcję, lepiej jest wybrać tapetę o tej samej grubości, jednej jakości, a nawet jednym segmencie cenowym;
  • Warianty kombinacji muszą koniecznie znaleźć apel gdzieś we wnętrzu, jeśli, na przykład, jedna ściana z zielonymi kwiatami, niech ta sama zieleń spotyka się w deseniu poduszek kanapowych;
  • Jeśli użyjesz tapet z bogatym, soczystym ornamentem, musisz wziąć inną tapetę, która będzie neutralna, monofoniczna;
  • Jeśli technika klejenia tapety będzie kontynuowana nawet na suficie, wizualnie sprawisz, że pomieszczenie będzie bardziej przestronne i wyższe;
  • Aby umieścić akcenty w sali, potrzebne są tapety w tle o takim kolorze, aby meble, tkaniny, akcesoria na tym tle wyglądały lepiej;
  • Jeśli w pomieszczeniu nie ma dużo mebli, interesujące jest wypełnienie przestrzeni tapetą dużymi, jasnymi, teksturowanymi wzorami - a pustka zniknie;
  • Najczęstszą opcją jest ściana akcentująca, jedna ściana pokryta jest jasną tapetą, a reszta pokrywają neutralne odcienie.

  Ważne jest nie tylko połączenie koloru i wzoru tapety, ale także ich grubości, a także - faktury

  Wybierając tapetę na połączenie, pamiętaj, aby poprosić sprzedawcę o zwinięcie rolki. A jeśli wybrałeś tapetę w jednym miejscu, połącz rolki ze sobą, spróbuj sprawdzić, czy jest odpowiednia kombinacja.

  Wybór tapety dla publiczności: połączony w nowoczesnym stylu

  Jeśli sala jest duża i przestronna, masz więcej możliwości. Możesz przyjmować jasne kolory i bardzo soczyste, nawet zbyt aktywne. Możesz grać dużym drukiem.

  Jeśli salon jest mały, to wybierając tapetę trzeba być ostrożniejszym - najczęściej wybierane są pastelowe kolory połączone z abstrakcją i geometrycznymi wzorami.

  Jeśli pokój przechodzi na stronę północną, wówczas tapetę należy wybrać tylko w ciepłych kolorach, w przeciwnym razie pomieszczenie nie będzie przytulne. W przypadku pomieszczeń południowych, odpowiednio, należy wziąć tapety zimne tony.

  W przypadku, gdy salon jest dość przestronny - można eksperymentować z jasnymi kolorami, a wręcz przeciwnie - z małymi, a następnie najlepszymi jasnymi kolorami

  Jeśli salon to dla Ciebie przede wszystkim sprytne miejsce, miejsce celebracji, zabawy, podniecenia, odważnie weź perłowe lub złote tapety.

  Jak łączyć tapetę w hali: zdjęcia i wskazówki

  Główną trudnością tego procesu jest wybór odpowiednich materiałów. Tapety muszą koniecznie mieć tę samą strukturę. Jeśli ta reguła zostanie naruszona, może to być trudne do poprawienia, na przykład widoczne będą szwy. Płótna o różnej grubości będą do pewnego stopnia niezgodne.

  Innym "niemożliwym" jest użycie kilku rodzajów tapet z jasnymi efektami dekoracyjnymi. Dotyczy to tapety z chwytliwymi wzorami, z efektem przelewu, z dużym wzorem reliefowym.

  Często popełniane są błędy przy wyborze podstawowego tonu. Może być lżejszy niż meble, akcesoria lub być z nimi połączony.

  Główna zasada łączenia - musisz najpierw określić tonację głównej tapety, a następnie wybrać tapetowe wstawki i meble

  Jeśli mówimy o trendach roku 2017, możemy wyróżnić następujące punkty:

  • To są jaskrawe, dziwaczne wzory na tapecie;
  • Haft i relief na powierzchni tapety;
  • Motywy wschodnie;
  • Niezwykle soczyste kolory;
  • Paski wszelkiego rodzaju i garnitury;
  • Monogram;
  • Warianty skali zielono-niebieskiej.

  Nawet zwykły Chruszczow można przekształcić za pomocą kombinacji tapet. Dzięki temu wnętrze jest bardziej żywe, dynamiczne, nie tak nudne.

  Wkładki wewnętrzne we wnętrzu pokoju

  Jest to sposób na dekorowanie ścian, co nadaje pomieszczeniu realistyczny wygląd.

  Do tych wkładek możesz użyć:

  • Tapety na ścianie środkowej;
  • Tapeta 3D, która niewiarygodnie wizualnie powiększa przestrzeń;
  • Wzorzyste wstawki, które są ograniczone do listew lub ramek na głównym płótnie;
  • Wklejanie z kontrastującą tapetą konkretnego elementu architektonicznego - gzymsu, niszy lub występu.

  Pamiętaj, że wzory na tapecie nie powinny przesłonić się nawzajem. Dzięki odpowiedniej kombinacji tapet można osiągnąć niesamowite wrażenia - jasne i wpadające w ucho wstawki sprawiają, że pomieszczenie wydaje się zmieniać swój rozmiar. Ten sam pokój wygląda inaczej, niezależnie od tego, czy istnieją różne tapety.

  Fototapety idealnie nadają się jako wkładka i idealnie odświeżą każde wnętrze

  Jeśli w pierwszym przypadku są samotne, spokojne, pastelowe - pomieszczenie postrzegane jest w jeden sposób. Jeśli na ścianie środkowej znajduje się dynamiczna wstawka, może się wydawać, że jest to zupełnie inny pokój w mieszkaniu o innym układzie.

  Przy wkładkach bocznych dobrze jest ułożyć różne semantyczne części jednego pokoju, które wizualnie oddzielają je od siebie. Na przykład, jeśli mówimy o hali, która pełni również funkcję sypialni, wówczas część pokoju przy łóżku pokryta jest tapetą delikatnych, ciepłych tonów, a przy stole roboczym lub jadalni następuje przejście do bardziej ekscytujących kolorów.

  Połączona tapeta na halę (wideo)

  Łącząc tapetę - proces jest nie tylko skomplikowany, ale także fascynujący. Dzięki szerokiej gamie tapet jest wiele opcji dla najciekawszych transformacji. Najważniejsze, aby się do nich przygotować, sprawdzając więcej niż jedną opcję fotograficzną.

  Projekt połączonej tapety w holu (zdjęcie)

  © 2017, homeli.ru. Kopiowanie jest dozwolone tylko z odniesieniem wstecznym do źródła

  Kopiowanie jest dozwolone tylko z odniesieniem wstecznym do źródła

  Połączona tapeta w hali 2018: zdjęcia, projekty i odmiany

  Połączone tapety są dziś bardzo szeroko stosowane, co tworzy bardzo efektowne i modne wnętrze, a łączenie tapet w pokoju to wystarczająco poważne pytanie, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Pokój przeznaczony jest dla gości. Pod tym względem atmosfera powinna panować wyjątkowo. Dlatego musisz dokładnie przemyśleć i wybrać paletę kolorów tapety, która ozdobi ściany. Naprawa lub renowacja pomieszczenia - procedura jest dość kosztowna. Za pomocą prostych kombinacji tapet można nie tylko zaoszczędzić pieniądze, kupując np. Drogie za cenę obrazów, ale także stworzyć szykowny przystanek w hali.

  Dzięki efektom wizualnym pokoje mogą stać się większe. Jeśli wkleisz tapetę jasnych odcieni na długim prostokątnym pokoju na długich ścianach i ciemniejszych odcieniach na 2-3 odcieniach, wtedy pomieszczenie będzie wyglądać szerzej.

  Połączona tapeta dla publiczności: Moda 2018

  W projektowaniu salonu ważną rolę odgrywają ściany. Połączona tapeta w pokoju podkreśli wnętrze, sprawi, że projekt będzie nowoczesny i stylowy. Poprawność projektu zależy od kombinacji kolorów-towarzyszy i różnych rodzajów tekstur na ścianach. Prawidłowe połączenie pomoże wizualnie rozszerzyć granice przestrzeni, uwypuklić temat i kierunek.

  Ta kombinacja nie wymaga użycia tylko 2-3 odcieni. Możesz łączyć różne rodzaje tapet, a różnią się one tylko 1-2 tonami

  Są takie kombinacje tapet do hali w 2018 roku:

  • Konstrukcja pionowa;
  • Projekt poziomy;
  • Patchworkowy projekt.

  Prawidłowo połączone różne pionowe paski wizualnie zwiększają przestrzeń i zwiększają wysokość pomieszczenia. Przy okazji - nie można łączyć pasm z jasnymi, dużymi wzorami lub rysunkami. To nie będzie wyglądało bardzo ekstrawagancko.

  Poziome paski nie łączą się ze wszystkimi rysunkami. Ale drewniane panele - idealnie pasują do tej geometrii i stworzą doskonały design.

  W 2018 r. Moda zawierała połączenie patchworku. Za pomocą oddzielnych kawałków tapet lub tkanin można łączyć panele wewnętrzne, niszowe są przydzielane, okna i drzwi są oprawione. Najważniejsze, żeby nie przesadzić, żeby pokój nie wyglądał jak dom cyganów

  Techniki łączenia tapet są niezbędne w przestrzeni, która ma nieregularny kształt lub jest w niej nisza lub półka. Aby niszę wizualnie pogłębić, należy wkleić tapetę ciemnych odcieni na tym obszarze.

  Również modne są w 2018 tapety. Wodospady, abstrakcje, zdjęcia nocnych metropolii nie opuszczają modnego cokołu od ponad 50 lat, co roku poprawia się. Czarno-białe zdjęcia nocy na Manhattanie można idealnie dopełnić beżową lub brzoskwiniową tapetą.

  Jednym z najciekawszych przyjęć w stylu klasycznym jest mały kwadratowy lub prostokątny krój tapet z ornamentem, oprawiony w ramową ramkę, niczym obraz. Połączenie z poziomą tapetą w dolnej części ściany sprawi, że sala będzie prawdziwie arystokratyczna.

  Wybierz obrazy powinny być oparte na temacie wnętrza

  I wreszcie, trend 2018 to tapeta 3D. Z ich pomocą można znacznie zwiększyć nawet mały pokój w okolicy. Możesz wkleić 3 rysunki D, które pokazują spektakularne miejsca widokowe i połączyć je z monofonicznymi płócieniami. W takim przypadku każdy z odwiedzających salon zauważy smak właściciela apartamentu i jego oryginalność.

  Jak pięknie połączyć tapetę w przedpokoju: kreatywne wnętrze

  Ważnym czynnikiem przy łączeniu i wyborze tapet do hali jest przyjazność dla środowiska. Pokój dzienny to miejsce spotkań dla ludzi, więc powinien być możliwie nasycony tlenem. Do salonu należy wybrać pościel, która nie zawiera agresywnych pierwiastków chemicznych. Ważne jest również, aby tapeta była szczelna i wolna od szkodliwych zanieczyszczeń.

  Tapeta papierowa w niskiej cenie i dość ekologiczna. Ale ten rodzaj tkaniny ma jedną wadę - krótką i niestabilną na promienie ultrafioletowe.

  Tapeta winylowa jest bardziej praktyczna. Są trwałe i pomagają ukryć nierówne strefy na ścianach. Skala kolorów jest dość szeroka, ale istnieje również wada - tapeta nie pozwala na przepływ powietrza.

  Tapeta Flizeline - gęsta i trwała. Nie palą się na słońcu, nie boją się wilgoci, a także można je odmalować

  Tapety foliowe nadają się doskonale do klasycznych, nowoczesnych rozwiązań wnętrz. Wzmocnij izolację akustyczną i chroń ściany przed szkodliwym promieniowaniem. Lataj w chłodne dni i cieplej w zimowe dni.

  Tapeta tekstylna pomoże stworzyć luksusową i przytulną atmosferę w sali. Ponadto wyglądają pięknie, tapety te są odporne na skażenie i wypalenie. Wszystkie powyższe rodzaje tapet można łączyć.

  Niektóre zasady, za piękne połączenie w 2018 roku:

  1. W przypadku dużego i przestronnego hallu można wybrać bogate i jasne kolory;
  2. W małym salonie lepiej jest wkleić tapetę w pastelowych odcieniach w połączeniu z japońską abstrakcją lub geometrycznymi dużymi figurami;
  3. W hali, która znajduje się po stronie północnej, cieplejsze odcienie są bardziej odpowiednie, w pokojach południowych - chłodne kolory;
  4. Jeśli chcesz stworzyć trwałą atmosferę wakacji, lepiej użyć złotej, perłowej tapety.

  Jak wkleić tapetę dwóch kolorów w sali (wideo)

  Wybór tapet do hali: kombinacje wariacji

  Najbardziej udany i uniwersalny projekt sali to połączenie beżu i brązu, oliwki i pomarańczy, bordo i różu, zieleni i żółtego, niebieskiego i białego, fioletu i szarości, bzu i srebrzystych odcieni.

  Ponadto, w niektórych przypadkach, idealnie wyglądają takie same, monofoniczne tapety, różniące się jednym tonu. Opcje łączenia mogą pojawić się sam, lub zobaczyć zdjęcia, które zostały już utworzone przez projektantów.

  Aby osiągnąć jasność i indywidualność we wnętrzu pomieszczenia, należy zwrócić uwagę na różne kategorie kolorów

  Główną zasadą jest to, że nie trzeba stosować więcej niż 3 nasyconych, jasnych kolorów w tym samym czasie. A jeśli 2 kolory - jasne, to trzeci musi być koniecznie neutralny.

  Pięknie wyglądają kombinacje błyszczącej tapety z matową, szorstką i gładką.

  Trend 2018 - rysunki i fotografie. Najmodniejsze trendy 2018 roku to abstrakcja z figurami geometrycznymi, wzorami i paskami. Gdy ściany są oddzielone poziomo, górny obszar powinien być wklejony paskami, a dolny monofoniczną tapetą.

  Design w tym przypadku może być podkreślony pięknymi panelami.

  Bardzo często do tworzenia nowoczesnych wnętrz używa się tak zwanej techniki ściany akcentowej, która zresztą będzie miała również znaczenie w 2018 roku. Dzięki tej technice w hali w pewnej strefie powstaje fokus. Aby określić ścianę akcentującą w pomieszczeniu, wystarczy spojrzeć na to, na którą ścianę patrzą najbardziej wzrokiem.

  Wybierz tapetę dla ściany akcentującej, która wymaga kontrastu, jasności, najlepiej z wzorami lub tapetą. W tym przypadku wszystkie pozostałe ściany pokryte są maksymalnie neutralnym, monofonicznym kolorem

  Ten sposób dekoracji można zastosować nie tylko do sali, ale także w każdym pomieszczeniu. To akcentowanie jednej ze ścian pozwala znacznie zaoszczędzić pieniądze, ponieważ drogie i przyciągające uwagę płótna znajdują się tylko na jednej ze ścian lub na małych jego częściach.

  Jak wkleić halę z inną tapetą: pomysły i metody ich realizacji

  Najważniejszą rzeczą przy łączeniu tapet jest odpowiedni dobór materiałów. Specyficzność kombinacji różni się od standardowego klejenia.

  Tapeta powinna mieć taką samą strukturę. Zapobiega to trudnościom w klejeniu i maskowaniu widocznych szwów ze względu na różną grubość i strukturę wstęg.

  Niedopuszczalne jest stosowanie kilku rodzajów obrazów z dekoracyjnymi efektami - chwytliwe wzory, uzupełnione efektem przelewu, tapety z dużym wzorem reliefowym

  Za pomocą połączonej tapety możesz stworzyć ekskluzywne wnętrze.

  Nie ma znaczenia, gdzie planowane jest stworzenie połączonego projektu - w Chruszczowie, apartamencie typu studio lub wiejskim domu. Za pomocą odpowiednio dobranej kombinacji tapety w hali można rozszerzyć przestrzeń, podzielić obszar roboczy i miejsce odpoczynku, stworzyć akcenty stylizacyjne, zmienić rozmiar przestrzeni, ukryć nierówności ścian, podkreślić godność pomieszczenia. Ponadto połączone wnętrze pomaga znacznie zaoszczędzić. Przy rabatach można kupić pozostałości odpowiednich odcieni drogich obrazów i uczynić pokój eleganckim.

  Jak prawidłowo połączyć tapetę (wideo)

  Oryginalne połączenie tapety w przedpokoju

  Należy pamiętać, że poprawna kombinacja i dobór tapet w hali wymaga stworzenia wstępnego projektu. Aby stworzyć projekt, najpierw musisz określić główny ton ścian w pokoju, a dopiero potem wybrać inne odcienie.

  Główny ton może być połączony lub lżejszy niż elementy wnętrza - meble, poduszki, żyrandole, lampy, zasłony

  Lepiej będzie opracować połączony projekt po wybraniu mebli i elementów wyposażenia wnętrz, ponieważ głównym zadaniem w tym przypadku jest podkreślenie oryginalności sytuacji.

  Połączona tapeta w hali: trendy w modzie 2018

  Trendy w 2018 roku - różnorodność wzorów na tapecie, hafcie i powierzchni tłoczonej. Takie kombinacje doskonale pasują zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego wnętrza.

  Konstrukcja zapewnia dekorację ścian w delikatnych pastelowych kolorach lub jasnych. Nie pozostawiaj modnego piedestału w 2018 chińskich / japońskich postaciach

  Bardzo popularne w 2018 r. Wydruki z roślinnością. Warunkiem obowiązkowym jest połączenie obrazów matowych lub reliefowych.

  Połączona tapeta dla publiczności: 39 opcji (wideo)

  Wśród takich odmian najważniejsze jest, aby nie popełnić błędu w wyborze. Pomyśl o projekcie pokoju i zrealizuj go!

 • Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  63 + = 64