Pokój o powierzchni 10 m²

Projekt sypialni 10 m.kw. (+65 zdjęć)

 • Jeśli stoisz przed zadaniem naprawy mieszkania zbudowanego w ubiegłym stuleciu, prawdopodobnie będzie to sypialnia o niewielkich rozmiarach. Przekształcenie tak małej przestrzeni jest dość realne, chociaż nie różni się lekko. Niemniej jednak projektanci znajdują najlepsze rozwiązania tego problemu, które polegają na udanym wyborze palety kolorów, trików akcentujących i udanego układu. W rezultacie, sypialnia projektu 10 m.kw. jest uzyskiwany nie tylko estetycznie, ale także komfortowo.

  Sztuka projektowania skupia w sobie całą otchłań różnych pojęć i zaleceń, aby się zagubić, w której jest bardzo prosta. Dlatego przygotowaliśmy krótką wycieczkę do popularnych stylów, które amatorzy i projektanci projektu mogą odtworzyć.

  Sypialnia 10 m.kw. w nowoczesnym stylu

  Wybierając trend stylistyczny, warto zwrócić uwagę na aktualny kierunek. Przestronny i lekki minimalizm idealnie nadaje się na małą przestrzeń.

  Maksymalna funkcjonalność i przytulność przy minimalnej obecności elementów dekoracyjnych, brak zbędnych detali, a tym samym obfitość najbardziej potrzebnych - to właśnie oferuje nowoczesny design. Bezpośrednie i jasno wytyczone linie stworzą harmonijne i eleganckie wnętrze sypialni, a lakoniczna kolorystyka nie "ukradnie" ukrytych metrów kwadratowych.

  Sypialnia 10 m.kw. w klasycznym stylu

  Czy chcesz wprowadzić wyrafinowanie klasyków do wnętrza małej sypialni? W tym przypadku możesz stworzyć nowoczesną odmianę tradycyjnego projektu, stosując indywidualne cechy obu stylów.

  W klasycznym, weź symetrię w aranżacji mebli i wystroju, a także w nowoczesne - proste linie i pewną surowość projektu. Aby zachować równowagę, zasadnicze znaczenie ma podstawowa jasność odcieni szarości, bieli lub beżu.

  Sypialnia 10 m.kw. w orientalnym stylu

  Orientalny styl wyróżnia się dyskretnością i wyrafinowaniem. Tutaj panuje porządek i czystość, powietrze i światło, a dekoracja jest wykonana z naturalnych materiałów w minimalistycznym stylu.

  Dla takiej obowiązkowych sypialni są obfitość liniach poziomych, zdjęć z japońskimi motywami, buddyjskich posągów, niskie meble, a także dostępności przestrzeni dla cyrkulacji pozytywnej energii.

  Sypialnia 10 m.kw. w stylu shebbie-chic

  Vintage chic chic doskonale wpisuje się również w projekt małej przestrzeni. Aby odtworzyć stylistykę, należy umieścić meble o odrapanych powierzchniach, odrestaurowanych przedmiotach, uroczym wystroju i zastosować jasne kolory.

  Jednak ważne jest, aby pamiętać, że elementy dekoracyjne powinny być stosowane w bardzo dozowanej ilości, tak aby nie przeciążać wnętrza sypialni wielu plisami i falbankami, antyków i przedmiotów kolekcjonerskich.

  Innym znanym nurtem dla ponadgabarytowych pomieszczeń jest ekoprojekt. „Ekologiczny” konstrukcja z pewnością uregulowania za pomocą obfitości materiałów drewnopochodnych, naturalne motywy w postaci imitacji liście, gałęzie, owady i obrazy wszystkich rodzajów roślin.

  Ponieważ jest to nowoczesny kierunek, wyróżnia się minimalizmem i kompetentną geometrią form, a także podstawowymi kolorami tworzącymi łatwą i dyskretną atmosferę.

  W przeddzień rozpoczęcia remontu należy określić główne punkty konstrukcyjne, wśród których ważne miejsce zajmuje kolorystyka przyszłego wnętrza. Jeśli okaże się to sukcesem, nawet najskromniejsza dekoracja będzie wyglądała atrakcyjnie i klimatycznie. W przeciwnym razie ryzykujesz przysłonięcie nawet najbardziej zręcznego pomysłu. Zastanów się kilka opcji win-win dla małej sypialni.

  Kolor biały jest doskonałym towarzyszem pomieszczenia o danym rozmiarze. Bez wątpienia jednak monochromatyczne wnętrze musi zostać rozcieńczone innymi kolorami, które dodadzą blasku, domowego przytulności i charakteru projektu.

  Wielu powie, że czerwony jest zbyt agresywny do sypialni. To jest w istocie, ale istnieją pewne niuanse. Przede wszystkim należy pamiętać, że powinien on być stosowany w ograniczonych ilościach, w postaci akcentów. Także spróbować wybrać najbardziej wyciszony i głębokie kolory, wśród których są: bordo, wiśnia, granat, terakota, karmin - oni doda elegancji do ogólnej atmosfery.

  Ożywiający kolor w przypadku pokoju do spania również wymaga właściwego wyboru odpowiedniego tonu. Na przykład, optymiści i marzyciele z pewnością będą musieli skosztować wnętrza pomalowanego w koralu w połączeniu z turkusem.

  W tym samym czasie pomarańcz nie musi mieć wysokiej jasności. Całkiem relaksujący nastrój tworzy łosoś, szczególnie jeśli jest używany razem z popielatym liliowym lub pobielonym różem.

  Pastelowy niebieski kolor tworzy się po prostu dla odpoczynku i relaksu. Jest to szczególnie istotne w naszym przypadku, ponieważ jest to jasny odcień, który optycznie powiększa pomieszczenie.

  Ciężko jest przesadzić, ale lepiej otoczyć go ciepłym kremem, mlekiem lub beżem, aby uzyskać miękką i ciepłą paletę.

  Kolor najskrytszych i najskrytszych marzeń bardzo lubi młode dziewczyny. Dlatego właśnie we wnętrzu uroczych panie, z reguły wybierane są różowe odcienie.

  W ostatnich latach urozmaicone odmiany różu pozostają na szczycie popularności. Wyglądają bardzo szlachetnie i powściągliwie, więc łatwo z nimi pracować.

  Możesz przejść w drugą stronę i wybrać jasny, nasycony odcień. Dodaj do niego biały, czarny i niebieski, dzięki czemu uzyskasz interesującą kombinację kontrastu.

  Sypialnia ma 10 m.kw.

  Materiały do ​​wykańczania małych pomieszczeń wymagają starannej selekcji. Budowniczowie praktyk oraz niezliczone zdjęcia nieudanych eksperymentów w internecie sugerują, że w niewielkiej sali powinny powstrzymać się od wielu połysku i tapety z dużymi nadrukami. Aby naprawić sypialni nie ma nic lepszego niż farba i podłóg w delikatnych kolorach jako ogólne ramy wnętrza.

  Standardowe wymagania dotyczące materiału podłogowego to jego trwałość i odporność na zużycie. Należy również zauważyć, że w sypialni możemy chodzić boso, więc powłoka powinna być przyjemna w dotyku, a nie zimna.

  Parkiet pozostaje na szczycie popularności przez wiele lat. Jakość i naturalność materiału, a także szeroka gama odcieni sprawiają, że jest on ekologiczny dla każdego stylu. Wśród niedociągnięć będziemy wskazywać ich właściwości izolacyjne w zakresie niskiej temperatury i izolacji akustycznej.

  Alternatywą dla parkietu może być laminat. Wyróżnia się wytrzymałością, dobrą izolacyjnością termiczną i praktycznością. Jednak wszystko ma swój limit czasowy, a po pewnym czasie strona zewnętrzna staje się zaniedbana, a cały zakres musi zostać zastąpiony.

  Nie jest tajemnicą, że główną zasadą pokoju o skromnym rozmiarze jest dekoracja w jasnych kolorach. Lepiej jest dekorować ściany jednym lub dwoma kolorami bez jasnego wzoru.

  Idealna opcja - do malowania w białym lub jasnym odcieniu beżu, pistacji, moreli, błękitu, różu. To ciekawe i na miejscu wygląda tynk ozdobny i poziome drewniane panele przy dekoracji akcentującej ściany. Innym dobrym sposobem na uzyskanie wrażenia przestronnego pokoju jest użycie tapety w paski.

  Sufit wielopoziomowy wykonany z płyty gipsowo-kartonowej jest w stanie stworzyć oryginalny kształt i stać się podstawą wielu opraw punktowych. Jednak bardzo niski poziom sufitu kryje objętość już małej sypialni, więc nie ma sensu przesadzać i przekształcać z nią niewielkiej części sufitu.

  Sztukateria będzie wspaniałym dodatkiem do klasycznego wnętrza z elementami rokokowymi i barokowymi.

  Ogólnie rzecz biorąc, najprostsze rozwiązanie - barwienie w kolorze białym lub jasnobeżowym - jest najbardziej odpowiednie dla małej 10-metrowej sypialni.

  Mały pokój nie pozostawia wiele miejsca na dekorowanie. A jednak potrzebuje dekoracji nie mniej niż inni. W przypadku tego podejścia:

  - Lustra o małych rozmiarach w różnych częściach sypialni;

  - Zasłony, poduszki i dywaniki. Są zaakcentowane za pomocą koloru, ciekawej ornamentyki lub tekstury;

  - Zdjęcia i zdjęcia z piękną ramką. Można je powiesić na ścianie lub umieścić na specjalnie wyposażonych półkach przy wejściu lub tuż obok łóżka;

  - Rośliny ozdobne w doniczkach lub świeże kwiaty w wazonie.

  Ale nawet podobnie, nie zastępując cennego miejsca, szczegóły powinny być używane w umiarkowanej ilości, ponieważ dla niewielkiego obszaru prawdopodobieństwo stworzenia sterty jest bardzo wysokie.

  Nikt nie zaprzeczy, że centrum kompozycyjne jakiejkolwiek sypialni jest łóżkiem. Wybierając ten mebel, warto dać pierwszeństwo opcji bez nóg, ale z wewnętrznymi pudełkami do przechowywania rzeczy. Miejsce do spania można udekorować z zachowaniem porządku, tworząc efekt łatwego i przestronnego pokoju. Dotyczy to jednak reszty mebli. Laconism, zwartość i funkcjonalność - tutaj główne punkty orientacyjne.

  W pobliżu trzeba umieścić kompaktowe szafki nocne na lampy i inne niezbędne drobiazgi. Bardzo interesującą opcją jest szuflada z rozkładanym stolikiem na śniadanie w łóżku.

  W tej przestrzeni półki i półki ścienne będą pasować organicznie. Aby ułożyć ubrania, zatrzymaj się w wysokiej i wąskiej standardowej lub wbudowanej szafie. Oba będą wyglądać nowocześnie i stylowo, a także zaoszczędzą miejsce.

  Współczesne realia są zadowolone z obfitości różnych technologii oświetleniowych. Dzisiaj możesz korzystać z kilku rodzajów oświetlenia dla poszczególnych stref, zmieniać natężenie światła w zależności od nastroju i potrzeb.

  Do sypialni o powierzchni 10 m.kw. odpowiednie lampy podłogowe, lampki nocne, lampki nocne, kinkiety, wbudowane lampy sufitowe, żyrandole. Aby stworzyć przytulną atmosferę i zaakcentować wystrój - można dodać paski LED.

  Opracowując projekt małej sypialni, trzeba bardzo się starać, aby uzyskać właściwy układ, odpowiednio dobrane materiały wykończeniowe i paletę kolorów. Mamy nadzieję, że zaprezentowany wybór zdjęć pomoże ci stworzyć skuteczny plan do zaprojektowania pokoju do spania. Przyjemne oglądanie!

  Wnętrze sypialni 10 m kw. Zdjęcie

  Każdy właściciel stara się wyposażyć mieszkanie, stworzyć wnętrze zgodnie z ich wyobrażeniami o komforcie, urodzie, wygodzie. Jednym z najważniejszych miejsc w domu jest sypialnia - miejsce odpoczynku, gdzie można być sam ze swoimi myślami Wczoraj przyszłości, gdzie żegnamy stary dzień, i poznać nowych. Ten pokój wymaga szczególnej uwagi i podejścia.

  Uświadomić sobie oryginalny design z sypialni 10 metrów kwadratowych może być, jeśli harmonijnie dopasować kolory i faktury materiałów, aby zrezygnować z mebli o dużych wymiarach, wykorzystać przestrzeń do oświetlania prawidłowo maksimum. Wnętrze może być wykonane w dowolnym stylu - klasyczny, japoński, prowansalskim, w stylu hi - tech lub modern.Na Poniższy rysunek przedstawia ciekawe opcje dla zaspokojenia potrzeb małych mieszkaniach właścicieli.

  Wnętrze małej sypialni o powierzchni 10 m2 wymaga szczególnej uwagi. Konieczne jest narysowanie na dużą skalę planu pomieszczenia, umieszczenie mebli na papierze, wszystkie niezbędne elementy projektu, sprawdzenie szerokości lewych przejść, otworów, ocena różnych opcji i wybór najlepszego.

  Zdecydowanie popularnym rozwiązaniem jest dekorowanie ścian i sufitów płytami gipsowo-kartonowymi. Wnętrze sypialni 10 metrów kwadratowych wnęk funkcjonalne na ścianach doskonale pomieścić zarówno potrzeby i słodkie ornamentów, ramki ze zdjęć lub pamiątek, wazonów, figurek. Konstrukcje płyt gipsowych mogą mieć różne kształty, zarówno prostokątne, jak i zaokrąglone. Jeśli pozwalają na to parametry sypialni, suficie wielopoziomowe wykonane z płyty gipsowo-kartonowej z podświetleniem każdego poziomu również idealnie pasuje do projektu.

  Na zdjęciu widać, jak wygląda rozwiązanie w małej sypialni.

  Tapeta do małej sypialni powinna być wybrana z umiarkowanym wzorem. Psycholodzy zauważają, że zbyt częsty, mały ornament w małym pokoju działa przygnębiająco. Ogólne zalecenia to:

  • Poziomy wzór nadaje się do wąskiej i wysokiej sypialni;
  • Pionowa ozdoba wizualnie zwiększy wysokość;
  • Projekt małej sypialni o powierzchni 10 m² wymaga monochromatycznej, jasnej tapety w pastelowych kolorach;
  • Naprzemienne szerokie pasy jasnej i ciemnej tapety, można osiągnąć efekt zwiększenia przestrzeni;
  • Jeśli tapeta ma duży wzór, to w połączeniu z tapetą tego samego koloru, ale bez obrazu na sąsiedniej ścianie.

  W odniesieniu do podłóg, przy wyborze należy kierować się ogólnym wnętrzem. Na jasnej podłodze wygląda lepiej ciemne meble i odwrotnie. Odcienie mebli i podłogi powinny być harmonijnie połączone, najlepiej z jednym odcieniem, ale z innym nasyceniem.

  Parkiet lub laminat o przekątnej wzoru przyczyni się do wizualnego zwiększenia wielkości pomieszczenia.

  Przykłady odpowiedniej tapety, podłogi można zobaczyć na zdjęciu.

  Wracając do naszego rysunku, najpierw planujemy układ mebli. Sypialnia zaczyna się od łóżka, więc jest to pierwsza rzecz, która będzie musiała zostać zakwaterowana. Rozważmy możliwe warianty:

  • Zagłówek do ściany - z tradycyjnym układem dwóch szafek nocnych;
  • W wewnętrznym rogu - mamy dodatkową przestrzeń na szafkę lub fotel;
  • Pozycja wyspy - kiedy w pokoju nie planuje się więcej mebli;
  • Długi bok wzdłuż ściany można umieścić, jeśli to konieczne, wzdłuż tej samej ściany, aby ułożyć niektóre meble i uwolnić środek pomieszczenia.

  Jeśli istnieje intencja użycia części sypialni pod szafką, najbardziej odpowiednią rzeczą jest umieszczenie łóżka w rogu lub wzdłuż długiej ściany. Jak jedno ze zdjęć poniżej.

  Do małej sypialni wygodnie będzie mieć łóżko z szufladami. Tam łatwo jest umieścić pościel i inne rzeczy, na przykład buty. Oczywiście nie możesz niczego powiesić, ale nie potrzebujesz dużej garderoby, która zajmuje dużą część małej sypialni.

  Projekt małej sypialni zapewnia łączenie pięknych pomysłów z prawdziwymi rozwiązaniami. Większość par chce mieć podwójne łóżko, ale w sypialni 10 metrów kwadratowych będzie lepiej umieścić połowę lub podwojenie parametrów 1,4 x 1,6 m Prawdziwym rozwiązaniem problemu może być i zakupić łóżko. - Transformator, narożniki, które są w stanie rozpakować i zbierać codziennie.

  Rzeczywiste w tym przypadku będą takie zdjęcia.

  Twój pokój będzie miał modne nowoczesne wzornictwo, jeśli zamiast łóżka zdecydujesz się zainstalować podium na sen. Zalety tego rozwiązania:

  • Nie ma potrzeby kupować łóżka, wystarczy tylko materac;
  • Wewnętrzna przestrzeń funkcjonalna służy do szuflad;
  • Sam podium może służyć jako miejsce do rozsuwanego łóżka, a jego powierzchnia stanie się miejscem pracy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Trudno nie docenić tak ergonomicznego wnętrza.

  Na zdjęciu widać, jak ciekawe i nowoczesne wnętrze wygląda z łóżkiem - podium.

  Ciekawy dodatek idealnie pasujący do łóżka z podium - z baldachimem. Wygląda imponująco, tworzy pełnowartościowe warunki do snu.

  Najlepszym rozwiązaniem dla sypialni o powierzchni 10 m2 będzie szafka wnękowa. Natychmiast przygotuj się na fakt, że musisz go wykonać, aby wziąć pod uwagę wszystkie funkcje pokoju i pomysł planowania. Główną zaletą - obudowa zajmie całą wysokość, aż do sufitu, pozwalając na wypełnienie go niezbędnymi rzeczami w jak największym stopniu. Ponadto możesz wybrać dowolny wzór, który harmonijnie pasuje do Twojego wnętrza.

  Jeśli obudowa nie jest wystarczająco dużo miejsca, jest to wersja małego rozmiaru docelowego (na szafę z wieszakami) i antresola na obwodzie, wzdłuż ścian, a nawet łóżko.

  Lustra na przesuwane drzwi będą nie tylko wygodne do codziennego użytku przy wyborze ubrań i przygotowaniu się do opuszczenia domu, ale także będą tworzyć efekt dużego jasnego pokoju.

  Oto kilka zdjęć pokazujących opcje umieszczenia szafki.

  Od szafy lepiej odmówić, a stoliki nocne, pchać blisko łóżka. Wysokość cokołów nie powinna być większa niż wysokość łóżka.

  Efekty optyczne do wizualnego powiększania przestrzeni

  Nie zapomnij o głównych zasadach, które pomagają stworzyć projekt odpowiadający małej sypialni:

  • Dominujące lekkie miękkie kolory. Do sufitu - biały lub jasnoniebieski, tworząc efekt otwartej przestrzeni powietrznej. Ściany - biały, beżowy, brzoskwiniowy, delikatnie - oliwkowy.
  • Odmowa elementów wystroju topoli. Masywne rzeźbione plecy łóżka, fotele i zasłony z aksamitu, tapety z brokatem są zdecydowanie odradzane w sypialni o powierzchni 10 m2;
  • Zastosowanie lustrzanych i błyszczących powierzchni w dekoracji mebli, sufitu, nisz. Ważne jest obserwowanie umiaru, aby wnętrze nie nabrało zimnego, niewygodnego wyglądu. Lustra powinny być ułożone tak, aby nie odbijały łóżka;
  • Tapeta nie powinna być ciemniejsza niż podłoga, nie powinna być zbyt kolorowa.

  Zdjęcia z gotowymi rozwiązaniami pomogą Ci zdecydować.

  Tekstylia odgrywają bardzo ważną rolę w tworzeniu przytulności. Mała sypialnia ożyje i zacznie bawić się nowymi kolorami, jeśli posmakujecie ją takimi dekoracyjnymi elementami, jak zasłony, narzuty, poduszki przy łóżku, gobeliny. Harmonijne połączenie gamy kolorystycznej mebli i tkanin stworzy żywiołową ciepłą atmosferę. Lepiej unikać dużych dywanów z długim drzemałem, tkanin z połyskiem i zbyt kontrastowych jasnych kolorów. W małej sypialni będzie to nieodpowiednie i ciężkie wnętrze.

  Zdjęcia, zdjęcia na ścianach lepiej jest powiesić w cienkich, eleganckich ramach, obserwując umiarkowanie pod względem wielkości i ilości.

  Kompozycje kwiatowe znajdą swoje miejsce na parapetach, w rogach pokoju.

  Książki, pamiątki, figurki, różne ładne drobiazgi na półkach i niszach ściennych zakończą dekorację twojej ukochanej sypialni.

  Do tej pory ilość nowoczesnej technologii wykorzystywanej do oświetlenia jest bardzo zróżnicowana. Możesz zastosować kilka źródeł światła dla różnych części pomieszczenia, dostosować stopień podświetlenia, w zależności od potrzeby, nastroju. Nawet stare wnętrze będzie odtwarzane z nowymi kolorami po aktualizacji oświetlenia.

  Najważniejsze jest to, że światło w sypialni jest miękkie, przytulne. Lepiej używać następujących urządzeń:

  • małe reflektory;
  • lampy z odcieniami;
  • Wbudowane lampy sufitowe;
  • lampy, które wyglądają jak kule lub półkule.

  Możesz również oświetlić obszar pracy lub zaakcentować wystrój za pomocą nowoczesnych pasków LED. Mogą mieć różną jasność i można je regulować za pomocą specjalnej konsoli.

  Poniższe zdjęcia wyraźnie pokazują skuteczne rozwiązania oświetleniowe.

  Światło odgrywa dużą rolę w tworzeniu atmosfery, ma pewien nastrój i wymaga ostrożnego wstępnego myślenia. Jak cały projekt twojej ulubionej sypialni.

  Projekt sypialni 10 m2 - 50 zdjęć

  Sypialnia jest najważniejszym miejscem w domu, więc jej aranżacja może powodować wiele pytań i trudności. Małe pokoje o powierzchni 10 m.kw. wymagają starannego podejścia do podziału na strefy, rozmieszczania mebli i wyboru wykończenia. Właściwe podejście pozwoli Ci wizualnie powiększyć przestrzeń i sprawić, by była jak najbardziej funkcjonalna. Zaprojektuj sypialnię o powierzchni 10 m2 - trudne zadanie, ale interesujące. Kiedy twój pokój "słodkich snów" zajmuje tylko 10 metrów kwadratowych. Najważniejsze jest, aby użyć minimum mebli i stworzyć projekt wnętrza w taki sposób, aby wszystko miało na celu wizualną ekspansję przestrzeni.

  Komponujemy plan aranżacji sypialni o powierzchni 10 m.kw.

  Podstawową zasadą wykończenia małego pokoju są jasne i spokojne kolory. Ściany powinny być tak lekkie, jak to możliwe, bez jasnych dużych rysunków. Idealny wybór - ściany spokojnego beżu, pistacjowego, szarego, brzoskwiniowego, niebieskiego, różowego. Dekorację ścian można zmieniać za pomocą lekkich paneli wykonanych z naturalnego drewna. Efekt szerokich ścian można uzyskać za pomocą poziomych pasków na tapecie.

  Rozciągliwy sufit z błyszczącą powierzchnią odbijającą optycznie powiększy przestrzeń. Kolor lepiej wybrać biały, a nie eksperymentować. Jeśli przykleisz tapetę do sufitu, lepiej wybrać zwykłe światło lub warianty z listwą. Paski na suficie optycznie sprawiają, że jest on wyższy.

  Projektanci podłóg powinni wybrać laminat lub parkiet w jasnych kolorach. Ułożenie parkietu po przekątnej sprawia, że ​​przestrzeń jest szersza. Możesz wybrać podłogę w tonie drewnianych paneli na ścianie.

  Pierwszym krokiem jest sporządzenie planu projektu. Tutaj wszystko jest proste - bierzemy ołówek i próbujemy "zarysować", gdzie stoją główne meble. Pierwszą osobą, która "osiądzie" w małej sypialni, będzie łóżko. Zaczniemy od tego. Istnieje kilka sposobów umieszczenia łóżka:

  • Zagłówek przy ścianie - w ten sposób będziesz miał miejsce na stoliki nocne
  • Ustawienie kątowe - gdy łóżko zajmuje wewnętrzny kącik sypialni. Ten układ pozwoli Ci zwolnić miejsce, na przykład na fotel
  • Układ wyspy - kiedy łóżko jest umieszczone na środku pokoju. Ta metoda jest wygodna dla osób, które zamierzają zainstalować duże łóżko, a cała reszta mebli nie będzie miała większego znaczenia
  • Montaż łóżka o dłuższym boku przy ścianie - miejsce na szafkę i dodatkowe szafki nocne jest zaoszczędzone

  Kiedy zdecydujesz się na miejsce do spania, możesz wybrać "wyspę" do umieszczenia szafki i dopiero wtedy zaczniesz umieszczać resztę mebli - stoliki nocne, stoły i komody.

  Jeśli zamierzasz korzystać z sypialni jako biura lub potrzebujesz miejsca do pracy, najlepiej skorzystać z umieszczenia narożnika łóżka lub umieścić go na ścianie.

  Wtedy będziesz miał miejsce na mały stolik i krzesła. Jeśli twoja sypialnia ma wyjście na balkon - użyj go jako dodatkowego pokoju. Połącz się z sypialnią - a nie 10, ale 13 kwadratowych. metrów, lub zrobić swoje prywatne biuro z balkonu.

  Sztuczki meblowe na sypialnię w 10 kw. M metrów

  Umieść "królewskie" łóżko w małej sypialni i dużo mebli, których nie możesz. Pamiętacie, że najważniejsze jest, aby zaoszczędzić miejsce w jak największym stopniu i zminimalizować ilość mebli. Czego będziesz potrzebować w sypialni? Tylko łóżko, szafa i kilka szafek nocnych, przedmioty dekoracyjne. Od reszty lepiej odmówić.

  Minimalne wymagania dotyczące mebli do sypialni obejmują:

  • Łóżko;
  • Szafka nocna;
  • Szafka lub piórnik;
  • Toaletka z lustrem.

  Szafa zajmuje dużo miejsca, ale jest to element funkcjonalny, który może zastąpić komodę, szafę i postumenty. Fasada szafki lepiej wybrać lustro lub błyszczącą. Wszelkie meble powinny być wykonane w jasnych kolorach: jesion, brzoza, buk.

  • Wybierz łóżko bez nóg lub z niskimi nogami - wtedy pokój wydaje się wyższy
  • Porzuć modele z rzeźbionymi plecami i łóżkami z litego drewna - będą wydawały się kłopotliwe
  • Jeśli planujesz postawić komodę lub półkę na książki w pokoju, wymień te meble na wbudowane szuflady w samo łóżko. Dzięki temu możesz maksymalnie wykorzystać niewielką przestrzeń, aw szufladzie "łóżeczko" zmieszczą się książki, pościel i inne opcjonalne akcesoria
  • Ponieważ nie można odmówić przyjęcia szafki, wybierz wbudowane modele szaf przesuwnych o wysokości do sufitu
  • Możesz umieścić małą szafkę i dodać ją z małymi antresolami wokół obwodu sypialni. Ta opcja zakwaterowania pozwoli zaoszczędzić metr kwadratowy i pozwoli ci wygodnie rozłożyć ubrania i bieliznę
  • Stoliki nocne powinny być małe i zwarte - ich wysokość powinna być mniejsza niż wysokość łóżka, i powinny być umieszczone blisko miejsca do spania

  I jeszcze jedna sztuczka - meble z lustrzaną powierzchnią optycznie zwiększą pomieszczenie. Podnieś szafę z dużymi lustrami lub drzwi wejściowe z matową powierzchnią - lustra i matowe szkło sprawią, że sypialnia będzie zajmować 10 metrów kwadratowych. metrów bardziej przestronne i sprawiają wrażenie, że pokój stał się dwa razy szerszy.

  Dekoracja sypialni - techniki projektowania wizualnie zwiększające przestrzeń

  Jeśli chodzi o wykończenie małego pokoju - ważne jest, aby pamiętać, że kolory powinny być lekkie i miękkie. Ciemne kolory i zbyt cętkowane kolory sprawią, że sypialnia będzie mała, wąska i niewygodna. Im więcej jasnych kolorów zostanie użytych, tym szersza i bardziej przestronna sypialnia pojawi się.

  • Tapeta może wybrać dowolny kolor światła - niebieski, jasnozielony, beżowy, brzoskwiniowy, jasnożółty
  • Możesz także wybrać tapetę z wzorem - najlepiej, jeśli wzór jest płytki, a główny kolor tapety jest jasny (biały, beżowy, niebieski, żółty). Wzór może być ciemniejszy niż podstawowy odcień
  • Tapeta z paskami wizualnie "podnosząc" sufit - możesz wybierać opcje z poziomymi paskami w różnych kolorach - na przykład niebieski i zielony lub beżowy i jasna kawa
  • Sufit powinien być również wykonany w jasnych kolorach - idealny - klasyczny biały lub jasnoniebieski. Takie jasne odcienie będą kojarzone z otwartym niebem i optycznie "rozjaśniają" przestrzeń. Ciemny kolor sufitu (brązowy, szary, ciemnoniebieski) sprawi, że sypialnia będzie niska
  • Kolor podłogi można uzyskać w ciemniejszych i kontrastujących kolorach - jasnobrązowy, ciemna kawa, brąz - całkiem możliwe do przyjęcia opcje. Najlepiej wybrać odcień podłogi, który jest zbliżony do podstawowego koloru mebli. Jeśli masz meble lekkie (beżowy lub kremowy), wybierz jasnobrązowy lub ciemnobeżowy kolor. Jeśli meble wykonane są w ciemnych odcieniach, wykończenie podłogi najlepiej wybrać lżejszym. I jeszcze jedna sztuczka - jeśli położysz paragon lub laminat po przekątnej, sypialnia będzie wyglądać o kilka pól więcej

  Twórz spektakularne oświetlenie i dodaj przytulności

  Wybraliście praktyczne meble, wybrano opcję wykończenia - ogólnie wszystko było zrobione poprawnie i starano się maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Teraz najważniejsze jest, aby wybrać niezbędne oświetlenie, aby podkreślić komfort i przytulność małej sypialni.

  Podstawową zasadą wyboru światła jest to, że musi być miękki. Takie miękkie oświetlenie można osiągnąć za pomocą:

  • miniaturowe reflektory
  • lampy z odcieniami
  • wbudowane w sufit okrągłych opraw oświetleniowych
  • lampy w postaci półkul lub kulek

  • Dodaj przytulności do pokoju za pomocą dywanu z długim drzemką - jego kolor powinien pasować do odcienia podłogi. Jeśli podłoga zostanie pokryta brązowym parkietem lub laminatem, dywan może być beżowy lub kremowy
  • Będzie wyglądać dobrze światła półprzezroczyste zasłony. Idealny - gdy zasłony są wybrane w kolorze z zestawem pościeli lub dekoracją ścienną
  • Fani w stylu vintage mogą ozdobić sypialnię ręcznie wykonanymi lampami, małymi półkami o fantazyjnym kształcie lub obrazem, który można zawiesić nad łóżkiem

  Projekt sypialni 10 m.kw. M będzie wyglądać stylowo i "domowo", jeśli wszystkie akcesoria będą dostępne w jednym kolorze i stylu. Na przykład narzuty, poduszki i szuflady szafek nocnych mogą być wykonane w jednym kolorze.

  Dobrze wyglądające "świeże" kolory - zielone pudełka, zielone i białe poduszki. Przy okazji, psycholodzy mówią, że kolory w sypialni wpływają na nastrój. Na przykład poczucie bezpieczeństwa i dodatkowy komfort zapewniają odcienie beżu i jasnopomarańczowego.

  Jasnoniebieskie i błękitne odcienie zapewnią dobry sen - ten kolor uspokaja, ale "ładuje" energię i sprzyja tworzeniu ciepłych relacji z drugą połową - złotym kolorem. Jednak w małej sypialni lepiej jest użyć jednego lub dwóch elementów w kolorze złotym lub lampek nocnych ze złotymi nogami.

  Wybór stylu dekoracji sypialni

  Główna zasada w projektowaniu małego pokoju - wszystko powinno być tak proste i proste, jak to tylko możliwe. Wybierając projekt sypialni, należy zwrócić uwagę na takie style:

  1. Skandynawski. Łączy w sobie jasne kolory i naturalne tekstury drewna, minimalizm w wyborze mebli i elementów dekoracyjnych;
  2. Współczesny. Główny nacisk kładzie się na podział na strefy, można zaprojektować sypialnię-salon lub sypialnię-szafkę;
  3. Provence. Ten styl charakteryzuje się ciepłymi, słonecznymi odcieniami, lekkimi chusteczkami i kwiatowymi ornamentami;
  4. Klasyczny. Sypialnia w ciepłych odcieniach brązu z dekoracją teksturowaną, małymi stolikami nocnymi i rzeźbionym grzbietem łóżka wykonanego z naturalnego drewna;
  5. Japoński styl. Lakoniczny, przytulny, z naciskiem na śpiącego.

  Możliwości projektowania sypialni ograniczają się do wyobrażeń właścicieli, najważniejsze jest przestrzeganie trzech prostych zasad:

 • Leave a Reply

  Your email address will not be published.

  21 − = 11