Pokój o powierzchni 13 m²

Pomysły na sypialnie do projektowania wnętrz 13 kwadratowych. m.

Tak więc na rozległych terenach naszego kraju wprowadzono, że wymiary mieszkań nie odpowiadają ich rozmiarom. Mieszkańcy wielu miast są wykorzystywane do wykonywania wielofunkcyjne projekty małej kuchni, łączą się w salonie, pracować i bawić się obszar, porządkowanie szafy na loggię. Dlatego sypialnia 13 kwadratowych. m, nie jest czymś niezwykłym. Co więcej, wielu zgodzi się z opinią, że jest to dość przestronny pokój, w którym można zorganizować przytulną i wygodną sypialnię. Główną zasadą, której należy przestrzegać, jest użycie niezbędnych przedmiotów do stworzenia pięknego wnętrza.

A jednak 13 m.kw. - mały pokój, wymagający użycia specjalnych technik projektowania, które pozwalają wizualnie powiększyć przestrzeń. Do tych celów użyj:

 • Tapeta z pionowym wzorem.
 • Jasna paleta kolorów.
 • Ukośne układanie wykładziny podłogowej.
 • Małe, kompaktowe meble.
 • Wystarczająco jasne, ale nie nadmierne oświetlenie.

Nie jest to najlepsza opcja do wykończenia ścian w sypialni o powierzchni 13 m.kw. na zdjęciu - jasna tapeta. Spokojna sceneria, która powinna mieć spokojny sen, stworzy ściany w jasnej, pastelowej palecie. Doskonały wybór do sypialni - tapeta brzoskwiniowa, jasnozielona, ​​kolor nieba, ozdobiona pionowymi liniami.

Ta wersja ścian pozwoli udekorować i wizualnie zwiększyć wysokość sufitu w pomieszczeniu. Nie mniej udany sposób na udekorowanie sypialni - malowanie ścian. Farba do pomieszczenia powinna być oparta na wodnej emulsji. Szybko wysycha, leży płasko i nie pozostawia nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniu.

Klasyczną opcją wykończenia sufitu jest malowanie lub wybielanie. Jeśli te metody nie odpowiadają Twoim wyobrażeniom, możesz zbudować oryginalną strukturę zawieszenia gipsowo-kartonowego. Równie częstym sposobem dekoracji sufitu jest struktura napinająca. Niezależnie od wersji wykończenia, rozwiązanie kolorystyczne sufitu powinno być lekkie - białe, mleczne, kremowe.

Podłoga w sypialni ma 13 m.kw. na zdjęciu można użyć laminatu, parkietu, linoleum, dywanu. Chociaż ostatnia opcja, nagromadzi kurz, który nie jest zbyt dobry dla zdrowia danej osoby. W przypadku wyboru dowolnego innego materiału podłogowego, aby stworzyć wygodę, zaleca się położyć dywan na podłodze.

Nie jest tajemnicą, że niewielka liczba pokoi w mieszkaniu, zmuszając właścicieli do korzystania z każdego z nich wielofunkcyjnych. Na przykład, w sypialni o powierzchni 13 m2, często miejsce do pracy, kącik dla dzieci, salon. Aby połączyć wszystkie strefy na małym obszarze, musisz użyć podziału na strefy. Tak więc, jeśli na 8 kwadratach, musisz zaaranżować miejsce do spania i pracy, zaleca się postępować w następujący sposób:

W przypadku części sypialnej konieczne jest przydzielenie tej części pokoju, która została usunięta z wejścia i otworu okna. Ale często okno i drzwi znajdują się w pokoju naprzeciwko siebie. Dlatego, aby umiejscowić łóżko, musisz wybrać obszar w pobliżu okna. Ten układ umożliwia umieszczenie obszaru roboczego bliżej drzwi. Aby stworzyć komfortową atmosferę w części sypialnej, do okien wybiera się gęste, lekkie firanki.

Przestrzeń zagospodarowania przestrzennego można wykonać za pomocą półki na książki i dokumenty. Nie jest wcale konieczne, aby wybrać masywną strukturę. Może to być wąski regał z otwartymi półkami, wysokość do sufitu. Taki prosty, elegancki design zdobi wystrój wnętrza.

Jeśli to konieczne, połącz na powierzchni 13 m.kw. na zdjęciu, w sypialni i w strefie dla gości, zaleca się ich łączenie i korzystanie z mebli wielofunkcyjnych. Tak więc, do spania i odpoczynku, rozkładana sofa jest odpowiednia. Na przeciwległej ścianie można zainstalować panel telewizyjny, a przestrzeń wokół niego jest wypełniona otwartymi półkami przymocowanymi do ściany. Ten układ daje możliwość przyjęcia gości w komfortowym otoczeniu i relaksu w wygodnym, sypialnym miejscu.

Jeśli rodzina ma dzieci, stworzenie strefy gry ma kluczowe znaczenie. W tym przypadku przestrzeń w pobliżu okna może być wybrana dla dzieci. Biorąc pod uwagę resztkowe oświetlenie i oddalenie od drzwi, obszar gry stanie się jasny i ciepły. W tym przypadku podział na strefy wymaga użycia ekranu lub przegrody, która zasłoni łóżko śpiącego. W roli ekranu można zastosować wąską, wysoką szafkę, dekoracyjną przegrodę, konstrukcję płyty gipsowej.

Na koniec przypomnijmy, że sypialnia ma 13 m.kw. daje możliwość realizacji różnych pomysłów na planowanie. W tym obszarze można łączyć dwie lub trzy strefy funkcjonalne, które będą się uzupełniać.

Wykonując naprawy w sypialni, zaleca się stworzenie wnętrza, które będzie sprzyjało pełnemu odpoczynkowi po pracowitym dniu. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku będzie zastosowanie jasnych kolorów, minimalnego zestawu mebli i kilku elementów dekoracyjnych.

Niezwykły projekt sypialni 13 m.kw. m: fotografia, metody dekoracji wnętrz

Zorganizowanie małej sypialni wnętrze znacznie łatwiejsze i bardziej ekonomiczne niż wydawać duża sala mała sypialnia - nie jest to powód, by odmówić piękne i stylowe wnętrza. Wręcz przeciwnie, na małej powierzchni o wiele łatwiej jest dokonywać napraw jakościowych niż w dużej sypialni. Do zaprojektowania małej sypialni będzie wymagać niewielkiego wysiłku i pieniędzy, ponieważ wiele mebli wciąż nie dostarcza. Ci, którzy dokonują napraw po raz pierwszy, mają wielkie szczęście, że mają małą sypialnię. Powierzchnia 13 m 2 nie będzie się męczyć, gdy zostanie naprawiona, niewielki rozmiar pomieszczenia pozwoli na dokonanie dobrego remontu i przemyślenie wnętrza we wszystkich szczegółach. Mały pokój jest dobry, ponieważ nie trzeba kupować dużo mebli, co oznacza, że ​​można zaoszczędzić na innych zakupach. Co jest potrzebne do pięknego i niezwykłego wystroju sypialni o powierzchni 13 m 2?

Projekt sypialni 13 m.kw. m: dekoracja pokoju - podstawa pięknego wnętrza

Projekt sypialni powinien ukrywać rzeczywistą wielkość pomieszczenia, w miarę możliwości zwiększać ją przynajmniej wizualnie. Należy pamiętać, że niewielki obszar musi być używany tak wydajnie, jak to tylko możliwe.

 • Jako drzwi lepiej wybrać konstrukcję przesuwną;
 • Lub drzwi, które otwierają się na zewnątrz;
 • Nie można użyć otworu drzwi do środka, to "zje" prawie metr wolnego miejsca.

Wbudowane meble - doskonałe rozwiązanie do aranżacji małej sypialni, ponieważ pomaga zaoszczędzić miejsce, a także wykorzystać go bardziej produktywnie

Mała sypialnia nie jest miejscem na duże, masywne meble. Najlepiej będzie, jeśli wszystkie meble w sypialni zostaną przekształcone. Na przykład, łóżko zostaną wbudowane w szafie lub stojaku, zamiast łóżka znajduje się rozkładana sofa, stół jest wysuwany, i tak dalej. D. Jest to bardzo ważne, że meble w sypialni było jasne kolory, są one wizualnie zwiększyć przestrzeń i ciemne meble to zwęża.

Meble nie muszą być białe, ponieważ kolor biały jest bardzo "zimną" przestrzenią.

Najbardziej nieodpowiednimi odcieniami do dekoracji małego pomieszczenia są brązowe, fioletowe, wenge, wiśniowe, czekoladowe. Dużo znaczenia ma tekstylia używane w sypialni. Nie zaleca się używania materiałów takich jak welur czy aksamit w sypialni o powierzchni 13 m2. W kontekście zasłon, narzut lub koców będą ważyć przestrzeń i sprawiać, że będzie ponura. Zamiast zasłon można zastosować żaluzje lub zasłony wykonane z lekkiej, półprzezroczystej tkaniny. Unikaj dużej liczby przedmiotów wystroju w sypialni, aby nie zagracać przestrzeni.

Tapety z pionowymi paskami mogą sprawić, że mniejsza sypialnia będzie miała wyższe sufity

Rozwiń przestrzeń wizualną za pomocą serwerów lustrzanych. Można je zastąpić błyszczącym sufitem lub błyszczącą podłogą. Kolejnym narzędziem do wizualnej ekspansji przestrzeni są pionowe paski. Tapeta z pionowymi paskami zwiększy przestrzeń i sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej jasne i darmowe.

Jak oświetlona powinna być sypialnia w 13 kwadratach

Wnętrze pokoju o powierzchni 13 m 2 zapewnia dobre oświetlenie. Dużo światła w sypialni ukrywa prawdziwy rozmiar pokoju, dzięki czemu jest znacznie przestronniejszy niż w rzeczywistości. Co robić, aby uzyskać dobre oświetlenie w małym pokoju?

Nie pasuje do małej sypialni:

 • Żyrandole sufitowe;
 • Nisko wiszące żyrandole sufitowe;
 • Obfitość kinkietów ściennych.

Dla małego pokoju najlepszym rozwiązaniem jest oświetlenie punktowe, oprawy montowane w suficie. Obecność błyszczącego sufitu odzwierciedla światło, które dodaje jasności do pomieszczenia. Lampy powinny znajdować się w tej samej odległości od siebie i równomiernie rozmieszczone w całym pomieszczeniu.

Oświetlenie punktowe - najlepsza opcja do stworzenia przytulnej atmosfery w małej sypialni

Miłośnikom oświetlenia ściennego można polecić uchwyty zamontowane w szafce lub stojaku, a także elastyczne lampy zainstalowane obok zagłówka.

Sypialnie projektowe 13 kwadratowe. m w stylu afrykańskim

W apartamencie z jedną sypialnią, gdzie sypialnia może pełnić rolę salonu, projekt afrykańskiego wnętrza będzie bardzo przydatny. Styl afrykański w sypialni-salonie pomoże stworzyć niezwykłą atmosferę i podzieli pomieszczenie na dwie strefy: sypialnię i salon.

Jedynym warunkiem dekoracji wnętrza małego pokoju w stylu afrykańskim - trzeba użyć jasnych kolorów Afryki, a mianowicie:

W kontekście małej sypialni nie należy używać ciemnego drewna, ciemnej wikliny. W przypadku ścian wybierz beżowy odcień, jako dekorację można powiesić zdjęcia lub zdjęcia przedstawiające zwierzęta z Afryki. Aby ozdobić podłogę, można użyć lekkich mat, koniecznie mając 1-2 dłonie. Możesz położyć dywan na podłodze, zaprojektowany dla skóry tygrysa lub skóry lamparta. Można je również umieścić na łóżku jako zasłonę.

Zamiast zasłon, powiesić bambusowe zasłony dobrze. Lepiej zastąpić zwykłe krzesła lekkimi plecionkami.

Sypialnia urządzona w egzotycznym afrykańskim stylu wygląda jasno, efektownie i oryginalnie

Jeśli pomieszczenie ma szafę, może służyć jako separator dla dwóch stref: sypialni i salonu. Aby nadać pomieszczeniu afrykańską atmosferę, można nałożyć na tapetę szafki obraz pustyni lub innych afrykańskich krajobrazów. Najważniejsze jest to, że są one zdominowane przez jasne ciepłe odcienie.

Afrykański styl może łatwo przejść do stylu safari. Jest to szczególnie przydatne przy dzieleniu pokoju. Na przykład część sypialni może być zaprojektowana w stylu safari i części salonu - w Afryce. Do stylu safari nie trzeba tapet. Ściany muszą być z grubsza otynkowane, pomalowane na piasek lub beż. Do wykończenia podłogi możesz użyć parkietu, kamienia lub korka. Atmosfera doda zasłonę lub dywan wykonany pod skórą zwierzęcia.

Sypialnia 13 m2 m w stylu Art Nouveau

Art Nouveau jest idealny do małej sypialni.

Jego główne zalety są następujące:

 • Obfitość błyszczących powierzchni jest nieodzownym warunkiem stylu Art Nouveau;
 • Styl oznacza obecność wbudowanej technologii, co oszczędza przestrzeń;
 • Dla współczesnych musi być dobre oświetlenie.

Wygląda na to, że styl Art Nouveau ma wszystko, co można umieścić w małej sypialni. Jedynym minusem jest to, że nie nadaje się do wszystkich typów pomieszczeń. Na przykład dziecko zaprojektowane w stylu Art Nouveau spowoduje wiele zepsutych lusterek i zepsutej technologii. Istotą modernizmu jest to, że wszystko świeciło w pokoju metalicznym blaskiem i mówiło o nowoczesnej naturze mistrza sypialni. Dlatego styl secesyjny nadaje się do dekoracji sypialni dla dorosłych, kuchni lub salonu.

Przytulna sypialnia 13 mkw. m (wideo)

Mała sypialnia może być pięknie udekorowana. Najważniejsze to nie lekceważyć porad projektanta i stosować się do własnych preferencji smakowych.

Sypialnia 13 m kw - zdjęcie prawdziwego projektu

Sytuacja, prawdopodobnie znana wszystkim. Chcę dokonać napraw. Poszukujemy pomysłów w Internecie lub zmieniamy błyszczące czasopisma. Wybieramy, marzymy, jesteśmy rozproszeni. A potem sobie sprawę, że obszar głównej sypialni jest daleko od obrazów, wysokość sufitu nie jest jedno małe okno, ściany są nierówne i tak dalej. D. Naprawa opóźnione zmiany w moim życiu tak blisko, nastrój nie jest bardzo ... Ale w rzeczywistości, nie tak przerażające. Wzywając projektanta lub własnej twórczości, to jest możliwe, aby uzyskać wygodny i przestronny pokój, na przykład, jak w sypialni photo prawdziwe projektowania 13 metrów kwadratowych.

Design (angielski, design) - część działań artystycznych i projektowych. Jego celem jest nie tylko projektowanie poszczególnych obiektów, ale także tworzenie harmonijnej przestrzeni. Nowoczesne wzornictwo aktywnie wykorzystuje rozwój nauki i technologii, ergonomię, psychologię, ekologię i trendy w modzie. Stosując różnorodne materiały i technologie, możesz wizualnie powiększyć ściany, uczynić pokój wyższym i bardziej przestronnym, i odpocząć wygodniej.

Projekt łączy nie tylko projekt ścian, sufitu i podłogi, ale także optymalizację całej przestrzeni mieszkania. Projektując sypialnię, należy pamiętać, że jej celem jest odpoczynek. Pokój powinien być przytulny, relaksujący i przywracający siłę. Następujące prace zostały wykonane w celu rozwiązania tego problemu:

Dla małej sypialni lepiej jest wybrać wszystkie części wnętrza w jednej palecie światła. Dotyczy to tapet, zasłon i mebli. Ta monochromatyczna kombinacja jest idealna do małego pokoju. Można go uzupełnić półprzezroczystymi partycjami i jasnymi szczegółami.

Jeśli okna są skierowane na północ, wymagane są miękkie i jasne kolory. Miękkie naturalne, naturalne kolory - beżowy, mleczny, lniany, pistacjowy, delikatnie-żółty są uważane za miękkie. Optycznie powiększają powierzchnię i tworzą przytulność. Lepiej jest porzucić jasne, ciemne, nasycone kolory. Wizualnie ograniczają przestrzeń i działają przygnębiająco na pasażerów.

Od strony południowej potrzebne są zimne odcienie. Wizualnie usuwają ściany. Podstawą jest biały lub szary kolor. Na przykład pomieszczenie z szarymi lub jasnoniebieskimi ścianami i lekkimi meblami staje się bardziej przestronne.

Osobna uwaga zasługuje na biały kolor. Jest to dopuszczalne nie tylko na ścianach i sufitach, ale także na podłodze. Skandynawski styl od dawna jest modny i skutecznie rozwiązuje problem małych pomieszczeń.

Na zdjęciu sypialnie o podobnym wyglądzie. Oczywiście biały luksus nie powinien przypominać sali szpitalnej. W tym celu wykorzystuje się faktyczne materiały wykończeniowe (laminat, skrzydła drzwiowe, bagietki itp.). Dzięki specjalnej obróbce mają żebrowaną powierzchnię, która daje lekki naturalny odcień. Ponadto lekkie, przewiewne wnętrze zdobią kontrastowe dodatki.

Zakończ

Sypialnia o powierzchni 13 m2 może wygrać w rozmiarach i dzięki odpowiednio dobranym materiałom wykończeniowym. Ich doskonała jakość i różnorodność pozwalają na aktualizację wnętrza w jak najkrótszym czasie i pewność jakości i bezpieczeństwa.

 1. Sufit. Nowoczesne sufity są dość kompatybilne z innymi środkami? korygowanie przestrzeni. Projekty wielopoziomowe mogą być dość ciekawe. Ale przy wysokości pomieszczenia do 2,8 m nie jest to uzasadnione. Ciężkość projektu wpłynie na projekt. Malowane i rozciągnięte sufity są właściwym rozwiązaniem dla sypialni. Efekt odblaskowy, a w konsekwencji wizualnie dodająca objętość, mają błyszczące powierzchnie. W takim przypadku wysokość pomieszczenia zwiększa się wizualnie. Rozciągnięte błyszczące sufity nie muszą być białe. Różnorodne jasne kolory będą wspierać ogólną koncepcję i nadają pomieszczeniu uroku.
 2. Ściany. Dekoracja ścian odgrywa ważną rolę w projektowaniu sypialni. Gładkie płaskie powierzchnie wygładzają rogi i rozszerzają pomieszczenie. Lepiej wybrać gładką papierową lub winylową tapetę, ekologiczną farbę do ścian lub drobnoziarnisty tynk. Nie zaleca się używania dużych kontrastowych wzorów na ścianach. Ukrywają przestrzeń. Należałoby jednak ozdobić jedną z płaszczyzn, na przykład, wzorem kwiatowym lub geometrycznym na czubku łóżka. Lepiej wybrać odbitkę o neutralnym pastelowym odcieniu. Na zdjęciu wnętrze sypialni o powierzchni 13 m2 wygląda harmonijnie, właśnie ze względu na powściągliwość w dekoracji ścian.
 3. Paul. W sypialni są do przyjęcia dwie opcje - laminat i dywan. Ten pierwszy polecił w najlepszy sposób naturalność i estetykę materiału. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku sypialni. A drugi, sprawi, że podłoga będzie wygodna, ciepła i miękka, spełniając tę ​​samą funkcję izolacji akustycznej.

Zasłony

Na szczególną uwagę zasługuje dekoracja okien w małej sypialni. Z jednej strony, zasłony chronią przed przeciągami, az drugiej strony są praktycznie główną dekoracją. Nie używaj masywnych zasłon, lambrekinów, kilofów, wielu frędzli i wzorów. Lepiej jest zaoszczędzić miejsce i dać zasłonom lekkość, lekkość i elegancję. Najlepszym wyborem będą przezroczyste i półprzezroczyste tkaniny (tiul, organza, siatka). Funkcja przyciemniania może wykonywać modne zasłony rzymskie, japońskie lub lekkie. Wykorzystując prześwit zasłon uzyskuje się efekt perspektywy i objętości przestrzeni.

Dla małej sypialni, dużych żyrandoli, uciążliwych systemów oświetleniowych nie ma znaczenia. Najlepszym rozwiązaniem będą wbudowane światła wokół obwodu pomieszczenia. Lampy podłogowe i kinkiety będą również pracować nad przestrzenią zagospodarowania przestrzennego. Na przykład mała lampa przy toaletce stworzy strefę buduarową, a elegancka lampa podłogowa przy fotelu - strefa rekreacyjna. Na zdjęciu kilka opcji oświetlenia. A dla nich trudno jest domyślić się, że powierzchnia pomieszczenia nie przekracza 13 metrów kwadratowych. m.

Duże meble w jasnych lub ciemnych kolorach nie będą w stanie wesprzeć projektu pokoju 13 m². Obecnie na rynku dostępnych jest wiele ergonomicznych nowoczesnych form. Funkcjonalność i zwartość powinny stać się decydującymi momentami przy wyborze mebli.

Na zdjęciu sypialnia z 13 m2 M ma projekt pokoju, który ma spokojny wypoczynek, a jednocześnie przyjemność estetyczną. Jasne odcienie, proste formy rozpuszczają się we wnętrzu i nie przeszkadzają.

Aby zaoszczędzić miejsce, należy wziąć pod uwagę modele, które łączą kilka funkcji. Na przykład, obudowa musi być lustro z dużym przedziale pościel, otomana klapką kredens deska do prasowania, itp Alternatywnie można zamówić wbudowane meble (szafy, szafki ze składanym łóżkiem, szafki pod sufitem itp.). Ale ważne jest, aby dokładnie obliczyć położenie innych obiektów w pokoju.

Elegancja prostych, nowoczesnych modeli mebli, które mają błyszczące, lustrzane lub szklane fasady, nie może być przeceniona. Odbijając światło, rozszerzają przestrzeń. Spraw, aby wnętrze było stylowe i drogie.

Akcesoria obejmują nie tylko figurki, wazony, ramki do zdjęć, przeciążenie wnętrza jego obfitością. Skuteczne i odpowiednie mogą być inne użyteczne i piękne rzeczy - zdobione lustro lub ręcznie robiona mata przy łóżku. Na akcesoria można przypisać i tkaniny - kolorowe poduszki, markowe szaty i pantofle, wszelkiego rodzaju koce i narzuty na łóżka. W małej sypialni powinny być lekkie i prawie nieważkie. Odpowiednie gładkie, pełne tkaniny o nasyconych i spokojnych odcieniach.

Patrząc na zdjęcie prawdziwej sypialni z 13 m² M, możesz wybrać najbardziej odpowiednią opcję dla siebie. Tworząc wnętrze prywatnego obszaru rekreacyjnego, pozostaje jedynie określić same sobie kolory priorytetowe, materiały dekoracyjne, tkaniny i wybrać funkcjonalne meble lekkie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

− 6 = 4